Pärnumaa Aasta Sportlikuim Perekond 2022

Perekond Sarapuu Audrust

Sarapuude pere põhilised spordialad on jooksmine ja jalgrattasõit. Koos perega võetakse osa ka suuremas osas Pärnumaal toimuvatest rahvaspordi üritustest. Samas jõutakse veel lisaks ka väljapoole Pärnumaad. Ema Piret on saanud 2020.aastal ka Pärnumaa aasta rahvasportlase tiitli ning 2021. aastal sai kogu pere Pärnumaa aasta rahvaspordipere tiitli.

Peretütar Eerika(16) ja perepoeg Karl-Eerik(14) käivad Pärnu Kalevi kergejõustiku klubi trennis, kus võimalusel võistlevad erinevatel aladel või kui vaja siis on ka kohtunikeks. Samuti käivad mõlemad ka oma kooli esindamaserinevatel spordialadel, orienteerumisvõistlustel kaasa arvatud. Lisaks ka sportlikele üritustele on Eerika ja Karl-Eerik vastavalt kodutütred ja noored kotkad, kus samuti saavad end proovile panna. Varasemalt on Eerika(16) käinud ka ratsutamistrennis ja poksis.

Ema Piret(37) käib jooksmas erinevatel rahvaspordi üritustel, kust on koju toodud nii mõnigi medal ja karikas. Rahvaspordi üritustest võtame me osa kogu perega Piret(37),Eerika(16), Karl-Eerik(14) Kaarel-Edgar(6), Indrek(40). Indrek küll ei jookse, aga jalgratta üritustest võtab ta meelsasti osa. Varasemalt meeldis talle ka väga korvpalli mängida, kui oli veel noorem aga igal jooksuüritusel on ta alati oma perele kaasa elamas.

Vanemad: Piret Bart ja Indrek Sarapuu 

Lapsed: Eerika Sarapuu, Karl-Eerik Sarapuu, Kaarel Edgar Sarapuu

UUDIS


Pärnumaa Aasta Sportlikuim Perekond 2021

Perekond Kiviselg Pärnumaalt Häädemeestelt

Perepea Kerol on olenemata oma pikkadest ja füüsiliselt rasketest tööpäevadest tegev mitmel spordialal ja võtab osa väga erineval tasemel võistlustest. Sõidab jalgratta –ja rulluiskudega, ujub, jookseb ja vajadusel ka tantsib. Jõudu katsub nii üksi kui meeskonniti. Vanim poeg Richard unistab tõsisemast jalgpalluri karjäärist, kuid ei piirdu vaid unistamisega vaid teeb kõik endast oleneva, et ühel päeval sellele laineharjale jõuda ja seal edukalt ja püsivalt sõuda. Samas hoolib ja soovib oma panuse anda meie esivanemate traditsioonide püsima jäämiseks. Seda saab ta edukalt teha tantsides Kajaka Rahvatantsuansambli noorte segarühmas. Tema tänasele heale füüsisele on omal ajal kaasa aidanud kindlasti ohtrad jalgrattatreeningud. Richard õpib lisaks spordile tegemisele Kunstide majas kitarri. Järgmine poeg Kerhard on kogu oma teadaoleva elu veetnud basseinis ujudes. Alustas oma treeninguid varakult ammu enne kooliikka jõudmist ja on tänaseks päevaks püsinud Pärnu Spordikoolis oma vanuseklassis kindlalt esiridades. Ta ei ütle kunagi ära jalgpallist ja pallimängudest ja ühtlasi on ta perekondlikel võistlustel meie vaieldamatult parim ergutaja. Kerhard õpib lisaks spordile trompetit muusikakoolis. Tuleviku pilk on suunatud sõudmise suunas ja esimesed sihidki endale seatud. Pere vanem tütar Krethel on tantsinud juba väga varasest lapsepõlvest. Lisaks oma mahukatele tantsutreeningutele jõuab aktiivne neiu tegeleda ka kõrgel tasemel akrobaatikaga ja mängib Pärnu Tennisekoolis tennist. Tänasel päeval vahetas ta tantsu jalgrattatreeningute vastu. Noorem tütar Rosethe tantsib kohalikus lasteaias ja Pärnus Laine Mägi Tantsukoolis. Kolmas poeg Ronhard keerutab jalga muusika rütmis veel koos emaga Laine Mägi Tantsukoolis ja seda juba poole aastasest alates. Rosethega koos on esinetud palju ja maha peetud ka esimesed võistlused nii jalgrattasõidus, jooksus kui kärurallil. Õde venda on beebieast alates võtnud regulaarselt emaga osa ka ujumistundidest. Pere pesamuna väike Kunhard käib ema Reilikaga tantsulises võimlemises.

Pereema Reilika süda kuulub jäägitult rahvatantsule. Tema eestvedamisel on rohkemal või vähemal määral saadud tantsima kogu pere, alustades pereisast ja lõpetades emaüsas beebiga. Osa on võetud mitmetest suurtest tantsuüritustest nii Pärnumaal, kui väljaspool maakonnapiire. Pereema Reilika võimleb võimleb VK Rühis. Samuti kutsus ta kokku kogukonna pundi, et minna 2021. a võimlemispeole võimlemiskavaga esinema. Kooliealised lapsed võtavad alati osa koolidevahelistest võistlustest ja esindavad seeläbi ka oma kooli ning maakonda andes endast alati parima. Nad laulavad ka kooris, võttes osa laulupidudest ja Krethelill on au kuuluda ka Uulu Kooli tüdrukute ansambli koosseisu. On igati uhke ja kiiduväärt, et õpitakse siiani veel ainult eeskujulikele hinnetele, mis annab igati õigustust sportida niipalju kui hing parasjagu ihkab ja nõuab. Kui vähegi võimalik, siis kaugematele võistlustele sõidab pere alati koos ja osagi neist võetakse enamasti täies kooseisus. Kes ei stardi omal jalal, see saab üle finisihijoone sõidutatud kasvõi kärurataste abil, aga eemale ei jää neist keegi. Ükski poodiumiaste ei ole neile võõras ja vahel nopitakse medaleid lausa sülemitega, kuid see ei ole saanud eesmärgiks omaette. Palju käies saab ka palju näha ja võib öelda küll, et tänu võistlustele on kodumaa risti- põiki neil läbi käidud.

Vanemad: Reilika (35) ja Kerol Kiviselg (37)

Lapsed: Richard Kiviselg (14), Kerhard Kiviselg (13), Krethel Kiviselg (11), Rosethe Kiviselg (4), Ronhard Kiviselg (2), Kunhard Kiviselg (5 kuune)


Pärnumaa Aasta Sportlikuim Perekond 2020

PEREKOND KÜBAR Pärnust

Kübara-pere tegemisi võib kokku võtta Eesti vanasõnaga “ Mis isa ees vilistab, seda pojad taga tantsivad.” Nimelt on isa Enn viinud oma lapsed juba 2-aastaselt spordiradadele nii Eesti- kui välismaal. Timo, Kerttu, Paula ja Marta on osalenud kõikvõimalikel Pärnu ja Pärnumaa võistlustel; on olnud tublid kohtunikud ja spordis on saavutanud väga häid tulemusi EMV ja Baltic Cupi sarjas. Isa Enn on pühendanud ennast aastakümneid triatlonile ja duatlonile, on SK Raudmees president, organiseerinud võistlusi Pärnumaal, teinud kohtunikutööd, osalenud ka ise kõikvõimalikel võistlustel, olnud Eesti triatloni sünni juures, arendanud sportlikke suhteid Baltimaade ja Venemaaga. Ka ema Ullal oli spordipisik juba varakult veres, tulles NSVL MV minikorvpallis hõbedale. Nüüd arendab oma keha ja vaimu mitu korda nädalas spordiklubis treenides. Kübarate elu käib spordiürituste kalendri järgi.
Enn on 66, Ulla on 50, Kerttu on 41, Timo on 35, Paula on 17 ja Marta on 15

Pärnumaa Aasta Sportlikuim Perekond 2019

PEREKOND KILLING KIHLEPAST

Perekond Killing, eesotsas ema Õie Killinguga, lööb aktiivselt kaasa mitmetel maakondlikel üritustel (Pärnumaa mängud, Rannamängud, erinevad Pärnumaa Meistrivõistlused jne) ja lisaks on ema Õie ja isa Valdi kaasatud mitmetel üritustel korraldusmeeskonda. Õie oli ka endise Audru valla spordijuht ja siiamaani toetab oma nõu ja jõuga Pärnu linna spordielu edendamist koos terve perekonnaga. Perekonna 4 last on kõik kas siiamaani seotud või olnud seotud aktiivselt erinevatel spordialadel – võrkpall, kergejõustik, sõudmine, sangpommi rebimine ja veel palju muud, kus lüüakse kaasa harrastussportlastena. Kui pojad Keito, Kaijo ja Kuido on aktiivsed harrastusspordiüritustel, siis peretütar Koidu Killing on saanud 2009 noorte MM-il paarisaerulisel neljapaadil 16. ja 2010 U-23 MM-il paarisaerulisel kahepaadil 7. koha. Tulnud 14 korral Eesti meistriks: 2011–12 roolijata neljapaadil, 2010–14 paarisaerulisel neljapaadil ning 2007–12 ja 2015 kaheksapaadil. Aaastast 2007 tegelnud isa juhendamisel ka sangpommispordiga, tulnud 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 ja 2017 Eesti meistriks, võitnud 2018 MM-il ning 2013 EM-il täiskasvanute ja U-23 arvestuses kulla. Sõudeliidu parim noorsõudja 2009. Lisaks tegutsenud TÜ Akadeemilises Spordiklubis ja Pärnu Spordiseltsis Kalev noortetreenerina.

Pereliikmed: Valdi Killing (61); Õie Killing (52); Kuido Killing (32); Keito Killing (31); Kaijo Kiling (29); Koidu Killing (28)


Pärnumaa Aasta Sportlikuim Perekond 2018

PEREKOND KALJUR KILINGI-NÕMMEST

Perekond Kaljur: vanemad Maido ja Mari-Liis ning lapsed Markus (12), Laura-Liis (10), Liis-Marie (8), Maria (6), Romet (3) ning Robin (3) on usinad rahvaspordisündmustel osalejad. Isa ja ema on läbinud kõige muu seas 24-tunniseid rogainegi ning lapsed on tublid jooksjad ja orienteerujaid. Kuna Kaljurid on pärit Harjumaalt Nissist, peetakse au sees kunagise kodukoha märgisündmusel, Nissi valla rahvajooksul, osalemist. Ligi kuus aastat Pärnumaal elanud pereliikmed naudivad aga uuegi kodukoha spordielu – traditsiooniliselt osaletakse kolme koolimaja jooksul, Kilingi-Nõmme triatlonil jt sündmustel.Kaljurite pere harrastab eelkõige orienteerumist ja jooksmist. Seejuures ei piirduta pelgalt osalemisega vaid korraldatakse ka ise võistlusi.  Võistlustel osalemiste hulk on muljetavaldav.

Loe Pärnu Postimehe artiklit SIIT.

Mõned pildid pere spordilembusest on SIIN.