Aasta sporditegijate auhindade väljastamise eesmärgiks on väärtustada ja  tunnustada maakonna parimaid sportlasi, treenereid, võistkondi ja edendajaid.

Toimumise aeg ja koht: 11.veebruar, 2021, Pärnu Koidula muuseumi vabaõhulaval.

Valimiste korraldaja: Pärnumaa Spordiliit koostöös Pärnu linna ja Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga.

Lisainfo: Pärnumaa Spordiliidu tegevjuht Kaisa Kirikal, info@psl.ee

Kategooriad: Pärnu maakonnas valitakse kalendriaasta võistlustulemuste põhjal aasta tegijad järgmistes kategooriates:

    1. aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Agne Kiviselg
    2. aasta meessportlane (M23 ja vanemad) – Helary Mägisalu
    3. aasta juuniorsportlane, neiu (U23) – Jasmiin Üpraus
    4. aasta juuniorsportlane, noormees (U23) – Rasmus Maalinn
    5. aasta noorsportlane, neiu (U20) – Ann Marii Kivikas
    6. aasta noorsportlane, noormees (U20) – Jörgen-Matthias Talviku
    7. aasta veteransportlane/võistkond (N35+) – Klarika Kuusk
    8. aasta veteransportlane/võistkond (M40+) – Artur Tikkerbär
    9. aasta tehnikasportlane – Egon Kaur
    10. aasta ekstreemsportlane – Erik Naissaar
    11. aasta invasportlane (naine) – Cäroly Paatsi
    12. aasta invasportlane (mees) – Randel Peerna
    13. aasta võistkond – Meeste sõudmise paarisaeruline neljapaat
    14. aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Sadama korvpallimeeskond
    15. aasta noortevõistkond – HC Pärnu/Paikuse U16 noormeeste käsipalli võistkond
    16. aasta treener – Elise Umb
    17. aasta noortetreener – Romet Mihkels
    18. aasta üllataja – Pärnu JK Vapruse naiskond
    19. aasta edendaja – Pärnu Sõudeklubi
    20. aasta sporditegu – Pärnu Sõudeklubi Spordimaja valmimine
    21. aasta rahvaspordipere – Piret Bart, Eerika Sarapuu, Karl-Eerik Sarapuu, Kaarel Edgar Sarapuu
    22. aasta rahvaspordiüritus  – Pärnu Klubi Tervisesport 36. Aastajooks
    23. aasta spordivabatahtlik – Margo Peters
    24. aasta spordiklubi – Orienteerumisklubi WEST


TÄHESÄRA 2019

Toimumise aeg ja koht: Umberto restoran Port Artur II, Lai 11, Pärnu linn. Algusega kell 16:00.

Kategooriad: Pärnu maakonnas valitakse kalendriaasta võistlustulemuste põhjal aasta tegijad järgmistes kategooriates:

    1. aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Kristin Tattar (11 poolt 12st)
    2. aasta meessportlane (M23 ja vanemad – Tanel Kangert (10 poolt 12st)
    3. aasta juuniorsportlane, neiu (U23) – Jasmiin Üpraus (13 poolt 13st)
    4. aasta juuniorsportlane, noormees (U23) – Helary Mägisalu (8 poolt 13st)
    5. aasta noorsportlane, neiu (U20) – Laura Lizette Sander (11 poolt 13st)
    6. aasta noorsportlane, noormees (U20) – Jörgen-Matthias Talviku (12 poolt 14st)
    7. aasta veteransportlane/võistkond (N/M 35+) – Naiste 4paat (13 poolt 13st)
    8. aasta tehnikasportlane – Kevin Saar (13 poolt 13st)
    9. aasta ekstreemsportlane – Jääb välja andmata
    10. aasta invasportlane – Jääb välja andmata
    11. aasta võistkond – Sugar3 (13 poolt 13st)
    12. aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Võrkpalliklubi (11 poolt 13st)
    13. aasta noortevõistkond – Pärnu Spordikool U20 võrkpalli poisid (13 poolt 13st)
    14. aasta treener – Andrei Ojamets (5 poolt 13st)
    15. aasta noortetreener – Elise Umb (11 poolt 13st)
    16. Aasta üllataja – Agne Kiviselg (8 poolt 13st)
    17. Aasta edendaja – Anu jooksutrennid (12 poolt 13st)
    18. Aasta sporditegu – Tori jalgpallistaadioni rekonstrueerimine (9 poolt 12st)
    19. Aasta rahvasportlane – Piret Bart (10 poolt 13st)
    20. Aasta rahvaspordiüritus – RMK Orienteerumisneljapäevakud (13 poolt 13st)
    21. Aasta spordivabatahtlik – Priit Neeme (13 poolt 13st)