TÄHESÄRA 2023

Pärnumaa ja Pärnu linna spordi aasta tegijate tunnustus on 2023. a. jooksul saavutatud silmapaistvate tulemuste ja tegude eest spordi- ja liikumisharrastuse valdkonnas.

Toimumise aeg ja koht: 11.jaanuar, 2024, restoranis MUM CAFE

Valimiste korraldaja: Pärnumaa Spordiliit koostöös Pärnu linna ja Pärnumaa Omavalitsuste Liiduga.

Tunnustused said:
 1. 🏵aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Kristin Tattar, DG Academy
 2. 🏵aasta meessportlane (M23 ja vanemad) – Kevin Saar #311
 3. 🏵aasta naissportlane (U23) – Ann Marii Kivikas
 4. 🏵aasta meessportlane (U23) – Rasmus Roosleht
 5. 🏵aasta noorsportlane, neiu (U18) – Viola Hambidge, Pärnu Spordikool
 6. 🏵aasta noorsportlane, noormees (U18) – Andreas Välja, Vändra Suure Karu Pojad
 7. 🏵aasta veteransportlane (MN35+) – Janne Ojala
 8. 🏵aasta parasportlane – Laura-Liis Juursalu
 9. 🏵aasta võistkond – Pärnu JK Vaprus
 10. 🏵aasta noortevõistkond – Pärnu Spordikooli U16 tüdrukute võrkpall
 11. 🏵aasta treener – Rivo Vesik
 12. 🏵aasta noortetreener – Janar Sõber, Lääneranna Spordikool
 13. 🏵aasta edendaja – Evelin Vaino, Pärnu Kesklinna Tennisekool
 14. 🏵aasta sporditegu – Kettagolfar Kristin Tattari särav hooaeg ja teine järjestikune MM-kuld
 15. 🏵aasta rahvasportlane – Jooksumees Franko Reinhold
 16. 🏵aasta rahvaspordiüritus – 40. Tõstamaa jooks, Tõstamaa Spordiklubi
 17. 🏵aasta spordivabatahtlik – Jüri Leesmäe
 18. 🏵aasta spordiklubi – Maadlusklubi Leo
Muud jagatud tunnustused: 
 1. Tänumeened- Pärnumaa spordiliit ja Pärnu linnavalitsus tänavad põhjaliku ja pikaaegse panuse eest Pärnumaa spordiliikumise arengusse läbi aastate:
  1. 🏆Mait Käbin – Korvpalliklubi Pärnu hing ja eestvedaja (ei ole kohal)
  2. 🏆Sander Blehner – Orienteerumisklubi West mootor
  3. 🏆Toivo Tallo – Saarde vald spordihing ja initsiaator, Kilingi-Nõmme Spordihoone
  4. 🏆Toomas Rõhu – Pärnu linna Tõstamaa osavalla sporditegija, kes veab muu hulgas legendaarset Tõstamaa jooksu.
  5. 🏆Vahur Mäe – Pärnu Kahe Silla klubi eestvedaja ja liikumishuviline
 2. Pärnumaa Omavalitsute Liidu noore sportlase preemia – Eerik Pank
Üritusele panid õla alla:
 1. Pärnu linn
 2. Eesti Kultuurkapital Pärnumaa
 3. Pärnumaa Omavalitsuste Liit


TÄHESÄRA 2022

Toimumise aeg ja koht: 19.jaanuar, 2023, restoranis RAIMOND.

Kategooriad: Pärnu maakonnas valitakse kalendriaasta võistlustulemuste põhjal aasta tegijad järgmistes kategooriates:

  1. aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Age Kiviselg
  2. aasta meessportlane (M23 ja vanemad) – Helary Mägisalu
  3. aasta naissportlane (U23) – Laura Lizette Sander
  4. aasta meessportlane (U23) – Kevin Saar
  5. aasta noorsportlane, neiu (U18) – Viola Hambidge
  6. aasta noorsportlane, noormees (U18) – Andreas Välja
  7. aasta veteransportlane/võistkond (MN35+) – Ramil Lipp
  8. aasta parasportlane – Karmen Vask
  9. aasta võistkond – Eesti paarisaeruline neljapaat
  10. aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Sadama korvpallimeeskond
  11. aasta noortevõistkond – Pärnu JK Vapruse U16 poiste võistkond
  12. aasta treener – Heiko Rannula
  13. aasta noortetreener – Janar Sõber
  14. aasta edendaja – Eiki Eriste
  15. aasta sporditegu – Pärnu Sadama korvpallimeeskonna Eesti meistrivõistluste kuld
  16. aasta rahvasportlane – Toomas Näär
  17. aasta rahvaspordiüritus – 12.Kolme koolimaja jooks
  18. aasta spordivabatahtlik – Teet Tuulik
  19. aasta spordiklubi – SK Raudmees

Muud jagatud tunnustused: 

 1. Tänumeened– Pärnumaa Spordiliit ja Pärnu Linnavalitsus tänavad põhjaliku ja pikaaegse panuse eest Pärnumaa spordiliikumise arengusse läbi aastate.
  1. Sirje Soovik
  2. Eeri Tammik
 2. Pärnumaa Omavalitsuste Liidu noore sportlase preemia – Viola Hambidge


TÄHESÄRA 2021

Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupi ELUTÖÖPREEMIA spordivaldkonnas 2021 – Enn Tasalain. Rahvusvaheliselt ja riiklikult tunnustatud, 45 aastat tegutsenud Jõulumäe tervisespordikeskusest on saanud Maarjamaal omalaadsete, tegusate sünonüüm. Mitmekülgsed liikumisvõimalused ja pidevalt arendatav taristu on Pärnu lahe vahetusse lähedusse kujundanud omamoodi tervistava paradiisi. Need tingimused on loonud väga töökad käed. Tema visa töö ja jäägitu panus ligemale poole sajandi jooksul on Jõulumäele andnud tuntuse nagu teame täna.

Pärnumaa Omavalitsuste Liidu noore sportlase preemia – Stefan-Lauri Mölder. Vaid 16aastane noorhärra on Lõuna-Läänemaa Raskejõustikuklubi “Leola” liige ja Lääneranna spordikooli õpilane. Ta on kreeka-rooma maadleja, kes olnud edukas ka sumo-, vaba- ja rannamaadluses. Ranna- ja sumomaadluses on ta edukalt esindanud Eesti koondist EMil. Noormees on viimast hooaega kadett, oma kaalukategoorias favoriit. Ta on mullune Euroopa meister võistkondlikus sumomaadluses alla 16aastaste vanuseklassis. Praegu valmistub noor spordimees Eesti meistri- ja rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks.

Pärnumaa aasta spordivabatahtlik – Saima Rand. Kas keegi teab, kes on spordiürituste suurimad toetajad? Vastan ise: spordivabatahtlikud. Miks? Sest nad jõuavad ja teevad palju, ja neid on arvukalt. Näiteks toimetab suuremate sündmuste juures sadu spordivabatahtlikke, mis on võrdeline keskmise või suure ettevõtte personaliga. Tänu neile saavad üritustest sündmused, sest nad on vilkad ja asendamatud. Tema jõuab palju: jõuab rajale ja raja kõrvalegi.

Pärnumaa aasta rahvaspordiüritus – Duatlon läbi aasta 2021. Igal kogukonnal on sümboolse tähendusega maamärgid …, maamärgid niisamuti selle kaudses tähenduses. Sellisteks võib pidada spordiüritusigi, mis piirkonda tutvustavad, kohalikele ja kaugemalt tulijaile tervist ja rõõmu toovad. Ehkki vormilt mitte üleliia suured, on nendest mitukümmend aastat toimunud spordiüritustest saanud omamoodi Pärnumaa liikumisürituste sümbolid: kevad- ja talveduatlon, ujumis- ja krossduatlon. Neid ei oleks, kui poleks spordiklubi Raudmees raudset korraldajat – Enn Kübarat.

Pärnumaa aasta rahvaspordivõistkond – FCP Pärnu. Sport ei peaks ülemäära tõsine olema. Nemad küll oma satsiga jalgu seinale ei pane, vähemasti juunist augustini mitte, sest siis on kibekiire trenniaeg. Keskmine vanus 25, koosseisus ehitajad, kunstnikud ja teiste eluvaldkondade esindajad, kellest nii mõnigi polnud nahkkera varem veeretanud. Või noh, nad on  “niisama toksijad”, nagu nende ninamees hiljuti kohalikule lehemehele ütles. Tunnustuse tagas jalgpallivõistkonnale 64 tiimiga rahvaliiga A-tasandi meistritiitel.

Pärnumaa aasta spordiedendaja – Toomas Heinla. Sportimine on hingestatud tegevus vahel ehk liigagi kalkuleeritud ja mõõdetud taustsüsteemis. Ühtpidi on sport ju mäng, milles käimalükkavaks jõuks küünarnukitunne. Need, kes on palli- või muid meeskonnamänge mänginud, teavad, kui palju loeb tunnustav sõna meeskonnakaaslaselt või hoopis treenerilt. Mitu aastat tagasi tema ja teiste eestvedajate poolt käima lükatud käsipalliklubi HC Pärnu/Paikuse on taaselustanud maakonnas pikkade traditsioonidega kaasahaarava ala, mis viimati õitses siin mail Vikero naistetiimi säravais eistlusis aastakümneid tagasi. Tänaseks on klubi noored võitnud Eesti meistrivõistlustelt igat karva medaleid.

Pärnumaa aasta sporditegu – Pärnu Sadama korvpallitiimi Eesti meistrivõistluste hõbe ja eurosarjas osalemine. Pärnumaa spordiliit, Pärnu Postimees ja lehelugejad ühendasid jõud ning valisid välja 2021. aasta maakonna meeldejäävamad sporditeod. Iga grupi hääled moodustasid lõpptulemusest kolmandiku. Konkursile laekus 18 ettepanekut, mille seas oli nii suuri võite, eneseületusi kui uute spordirajatiste avamist. Ehkki möödunud aasta kevadel pidid spordifännid tubadesse sulguma, avanes neil kodulinna moodsatele gladiaatoritele võimalus kaasa elada telesilla vahendusel. Fännid ei pidanud pettuma, sest Eesti meistrivõistluste kullalahing BC Kalev/Cramo vastu pani kõigil südame kiiremini põksuma. Ehkki kaotati mängudega 1:3, on see hõbe kullaläikeline, ja ajalooline hetk Pärnu jaoks. Vähe sellest, tiimi juht Johan Kärp lubas pärast lahingut eurosarjas osalemist. Mõeldud, tehtud, sügisel sai seegi teoks. FIBA Europe Cupi eelring toodi koguni koju kätte, kus teeniti üks võitki.

Pärnumaa aasta spordiüllataja – Pärnu Sadama korvpallimeeskond

Pärnumaa aasta spordiklubi – Discgolfiklubi Hole-in-One. Heal lapsel olevat mitu nime. Sadade spordialade kirevas perekonnas paistab see silma erakordse lennukuse, elegantsi, sageli petlike manöövritega. Seda ala harrastatakse maailmas üha enam, sest lisaks füüsilisele väljakutsele pakub eriilmeline loodus kaunist vaatemängu. Silm puhkab, kui järjekordne ketas võrku sahiseb. Disc-golf või eestipäraselt lennukettasport või kettagolf on Pärnumaa spordi firmamärke. Võime olla uhked, sest siin sündis ja tegutseb Eesti tuntuim ja tegusaim kettakolfiklubi. Pärnumaa aasta spordiklubi on discgolfiklubi Hole-in-One, kes muu hulgas pälvis mõni nädal tagasi Eesti spordiaasta galal Pärnumaa parima spordiklubi au.

Pärnumaa aasta parasportlane – Karmen Vask. Pärnu karateklubi Corpore on laia haardega klubi, kus tipptulemuste nimel treenivad parasportlasedki. Möödunud aasta oli sellele tegijale murranguline, sest ta näitas vägevat minekut Horvaatias peetud EMil. Debüteerinud nägemispuudega naiste katas, kus karatetehnikat demonstreeritakse üksinda pidi ta vaid ühele kangele konkurendile – aserbaidžaanlannale – alla vanduma. Tasuks hõbe, mis avas talle muu hulgas ukse Eesti parakarate koondisesse. Pärnumaa ja Pärnu linna aasta parasportlane on Margit Kauri hoolealune Karmen Vask.

Pärnumaa aasta meesveteransportlane – Robert Trofimov. Pärnu taekwondo klubi atleedid näitasid Kreekas toimunud EMil taset, mis pani vastased värisema ja värvis tatami sinimustvalgeks: kamba peale teeniti koguni neli autasu – Eesti koondise saagist pool. Ta on maakonnas taekwondo ITF-i andunud eestvedaja, kes lisaks treeneriks olemisele annab noortele vägevat eeskuju, sukeldudes isegi aeg-ajalt võistlustulle. Eesti koondise EM-esitlusele pani ilusa punkti just tema, triumfeerides 50-59aastaste veteranide kaaluklassis kuni 80 kilogrammi. 

Pärnumaa aasta naisveteransportlane – Janne Ojala. Tubli harjutajana on ta ikka jõudnud võistlusväljadele-kergejõustikustaadionitele. Ta on heaks eeskujuks noortele: kes teeb, see jõuab. Jõuab veidi küpsemas easki. Tema nimi on Pärnumaa spordiringkondades, eriti kergejõustiklaste seas tuntud. Kindlasti on tal Pärnu eksrekordiomanikuna rõõm näha, kuidas siin mail ala edeneb ja uued noored tulevad peale. Peagi lavale astuv atleet kuulub omas vanuseklassis Eesti tipptegijate sekka. 

Pärnumaa aasta noortevõistkond – Pärnu Spordikooli U20 neidude teatejooksu võistkond. Nii kaasahaarav, et vahel on publikulgi keeruline sellist „sõitu“ kaasa teha, rääkimata asjaosalistest endist. Tööriistaks väike pulk, peab see tegijate panusel võimalikult kiirelt ja puhtalt staadionile ringi peale tegema. Teatejooks on ala, mis nõuab kõigilt võrdset panust. Siin kehtib eriti põhimõte, et tiim on nõnda nõrk kui selle tagasihoidlikem liige. Head spordisõbrad, kinnitan teile, et Pärnumaa nelikus olid kõik võrdselt tugevad, isegi väga.. Pärnu spordikooli teatenelik: Ann Marii Kivikas, Emmeliine Meriste, Kätlin Koplus, Elisa Annamaa. Nende juhendaja on Romet Mihkels, keda samuti laval näha sooviksime.

Pärnumaa aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Sadama korvpallimeeskond. Õnnelikud võivad olla need linnad, kus on oma esindusvõistkonnad. Nad mitte ainult ei ole, vaid näitavad iga ihukarvaga, kui vägev on see kambavaim ja üks väike pall, mis annab sadadele uue hingamise. Sport üle maailma on liikuma panev, kaasahaarav, võimas jõud, mis kujundab kogukondi. Lühidalt, Pärnu on jätkuvalt pildil, uhkemalt, kui kunagi varem. Pärnu Sadama korvpallimeeskonna liikmed:

Johan Kärp
mänedžer
Siim-Markus Post
mängija
Arturas Valeika
mängija
Mihkel Kirves
mängija
Artur Konontsuk
mängija
Hugo Toom
mängija
Kaspar Lootus
mängija
Sverre Aav
mängija
Robert Valge
mängija
Andris Misters
mängija
Ivo Van Tamm
mängija
Karl Martin Kask
mängija
Heiko Rannula
peatreener
Gert Kullamäe
treener
Janis Vahter
treener
Per Källman
mänedzeri abi
Margit Käbin
meedia ja turundus
Saskia Vunk
füsioterapaeut

Pärnumaa aasta noorsportlane, neiu – Viola Hambidge. Kohalikud lehelood pajatavad, ja selline uudisvoog tiheneb:
* Noor pärnakas krooniti murdmaajooksu Eesti meistriks
* Kergejõustiklased korraldasid Käärikul medalisaju
* Pärnakas püstitas Balti matšil Eesti rekordi
* Selgusid aasta paremad kergejõustiklased
Seda loetelu võiks jätkata …

Pärnumaa noorsportlane, noormees – Mathias Villota. Disc-golf või lennukettasport või kettagolf nagu seda kaunist ja menukat ala mitmel moel kutsutakse, on Pärnumaa spordi kaubamärke. Meil on maailmanimesid, pean silmas profileeris, sageli suure lombi taga kettaid lennutavat Kristin Tattarit, ent meil on ka lootustandvat järelkasvu. Tema on kanna sedavõrd kindlalt maha pannud, et kõik peaksid stardi eel kukalt kratsima. Vaid 16aastane noormees krooniti mullu kettagolfis täismeeste seas Baltimaade  meistriks ning oli kuni 19aastaste meesjuunioride seas EMil hõbedal, kus kirsiks tordil oli hole-in-one, 108 meetri pealt. 

Pärnumaa aasta juuniorsportlane ja tehnikasportlane, neiu – Jasmiin Üpraus. Kus saab lainetel hästi hüpata ja karata? Hispaanias ja Prantsusmaal saab. Igatahes treeningutel kogetud hüppamised-kargamised tulid saagikoristuse ajal meeletult kasuks, sest MMilt kogus ta kõva saagi: etapivõidu eest kulla, paralleelslaalomis hõbeda ja hooaja kokkuvõttes pronksi. Seega, täiskomplekti. Kõik see juhtus sellises eksootilises riigis nagu Kuveit.

Pärnumaa aasta juuniorsportlane, noormees – Rasmus Maalinn. Tegus noormees, kes ka mullu samas kategoorias parima au pälvis. Selgub, et aastaga pole tema hoog teps mitte raugenud, sest sõna otseses mõttes on ta veel rohkem tuult oskuslikult oma paadi purjedesse püüdnud. Jääpurjetamise DN-klassis tegi neljast sõidust nelja võitmisega puhta vuugi ja krooniti maailmameistriks Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandik.

Pärnumaa ja Pärnu linna aasta noortetreener – Elise Umb. „Veidi enama õnne korral olnuks meil võimalik võita veel üks kuld ja hõbe. Optimistil võistlev Laura Marii alustas regatti väga edukalt, paraku vajus tal lõpp pisut ära. Laseril purjetav raskekaaluline Pert suutis oma potentsiaali realiseerida tormisel merel, paraku kukutasid viimase päeva nõrgemad tuuled ta medali konkurentsist välja. Üllatas, et lastepaadil purjetamiseks juba suurt kasvu Andrias hõbemedali võitis,” rääkis meie järgmine parim.
Ühesõnaga, medalid-medalid-medalid. Kelle hoolealustest on jutt? Tulemuste taga on suur töö ja pühendumine. Tugeva treeneritöö vilju on pärnakad alati noppinud, nagu näete, osutus talle meeldivalt edukaks möödunud hooaegki.

Pärnumaa aasta treener – Heiko Rannula. Pärnu Sadama korvpallimeeskonna edust räägitakse neil päevil palju. Pärnakail on põhjust rahulolev olla ja loota uuest hooajast enamatki. Meeskond – see pole ainuüksi mängijad, vaid tugev sünergia ja tahe teha koostööd kõigi osapoolte vahel. Treeneri roll spordis on kui aamen kirikus. Väga hea treener suudab uskumatult palju, näiteks viia hoolealused Eesti meistriliiga hõbedasele astmele.

Pärnumaa aasta võistkond – Eesti meeste sõudmise paarisaeruline neljapaat. Eesti spordisõpradel on au elada ajastul, mil näeme Eesti spordi aegade säravamate atleetide etteasteid. Eesti meeste paarisaeruline neljapaat või Püha Lehm nagu teda hellitavalt on enam kui 15 aastat kutsutud, annab jätkuvalt emotsionaalset spordipiima. Sportlikust pikaealisusest ei tasu rääkidagi, kusjuures kõige rõõmustavam on see, et suur lugu tõotab jätkuda. Pean silmas, et kogu raskekahurvägi valmistub innuga eesootavaks hooajaks. Eesti sõudenelik puges valikregatilt läbi nõelasilma Tokyo olümpiale, kus murdis elegantselt medalisõitu, jäädes seal kuuendaks. Lisaks võit MK-etapilt, pronksmedal EMilt. Neljapaadi liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Jüri-Mikk Udami ja Tõnu Endrekson. 

Pärnumaa aasta naissportlane – Kristin Tattar. “Tagasi vaadates olen kindlasti väga rahul ja õnnelik, et see reis sai ette võetud. Algus oli tõesti ääretult raske ja rabe, aga seda magusam oli lõpuks paar võitu napsata ja tõestada, et töö ja sihikindlusega on kõik võimalik,“ on ta lehemehele muljetanud.
USAst naastes, kus ta tuuritas spordiala hinnatuima võistlussarja Pro Touri etappidel ja võitis maailma tippude konkurentsis kaks osavõistlust, teenis pärnulanna Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali ja sõlmis kettatootja Latitude 64ga nelja-aastase koostöölepingu.

Pärnumaa aasta meessportlane ja tehnikasportlane – Kevin Saar. Kui palju leidub neid, kes saavad enda kohta öelda: olen Vana Maailma parim. Tema saab, sest ta on omal alal parim. „Tähesärast“ jääks üks täht justkui puudu, kui siia lavale ei astuks tsiklimees. Pärnu motoklubi krossiäss tõestas oktoobris Tšehhis rivaalidele ja kaasaelajatele, et tema on Euroopa parim quad’i sõitja. Selle tõestuseks on Euroopa meistri tiitel, mis on tema auhinnavitriinil juba neljas omataoline. See viimane olevat tema endi sõnutsi vaat et kõige magusam, sest tiitel tuli vigastust trotsides.

Lisaks veel tunnustasime:

Akrobaatikaklubi Tirel
Juba 10 aastat! Tubli Pärnumaa akrobaatikaklubi, kus korraldatakse võistlusi ja kasvatatakse tegusaid noori, kellest paljud on seadnud eesmärgiks spordis suurte saavutusteni jõuda. Klubi üks mootoritest on väsimatu Ene Saagpakk.
Spordiklubi Ringi
Juba 20 aastat! Pärnumaa üks tuntumaid tõstespordiga tegelevaid klubisid, mis korraldab võistlusi ja kus treenitakse noori ja vanemaid spordisõpru professionaalsete juhendajate pilgu all. Eestvedajaks Ain Kimber 
Maadlusklubi LEO
20 aastat. Maakonna maadlusspordi lipulaev, koolitanud kahe aastakümne vältel tagasihoidlikult öeldes sadu noori, korraldanud võistlusi ja hoidnud Pärnumaa maadlejate lippu kõrgel nii kodustel- kui välisvõistlustel.
Esindaja, juhatuse liige Raiko Hiis.
Võimlemisklubi Rüht
30 tegevusaastat: Pärnumaa tuntumaid võimlemisklubisid, mis koondab arvukalt noori ja mille tegus kollektiiv korraldab suure kaliibriga, üle-eestiliselt tuntud ja tunnustatud võistlusi ja tantsuetendusi. Auhinna võtab vastu klubi rajaja ja eestvedaja Kai Esna.

Tänumeened- Pärnumaa Spordiliit ja Pärnu Linnavalitsus tänavad põhjaliku ja pikaaegse panuse eest Pärnumaa spordiliikumise arengusse läbi aastate.

Leili
Kukk
Vibuspordi edendaja, pikaaegne Pärnu spordijuht, kes panustanud mitu aastakümmet piirkondliku spordiühendusena tegutseva Pärnu spordiliidu igapäevasesse juhtimisse. 
Eiki
Lehemets 
Pärnumaa male üks innukamaid eestvedajaid. Pärnumaa maleklubi ja spordiklubi Vaablane eestvedaja.
Helju
Sutt 
Tuntud ja tunnustatud võrkpallitreener.
Mihkel
Lembit 
Kergejõustikutreener, kes on vorminud Pärnust heitealade Meka. Tema eestvedamisel on Niidupargi staadionist aastate jooksul kujunenud heitealade keskus, mida väisavad tuntud sportlased ja kus peetakse regulaarselt võistlusi.
Kai
Esna 
Võimlemisklubi Rüht hing ja eestvedaja. Tunnustatud tantsu- ja võimlemisetenduste lavastaja. Äsja Eesti kultuurkapitali aastapreemia pälvinu.
Margit
Schmidt 
Võimlemistreener ja -aktivist, kes käivitanud Kilingi-Nõmme võimlemisklubi Githa, kus tegeletakse aktiivselt harrastus- ja saavutusspordiga.
Ramil
Lipp 
Tuntud kulturismi- ja jõusaalitreener ning treenitav. Täna meilegi oma parimaid palu näitava TiimGoFiti üks eestvedajaid. Aktiivne võistlussportlane, teisisõnu mees, kes teab, mida oma hoolealustele räägib.


TÄHESÄRA 2020

Toimumise aeg ja koht: 11.veebruar, 2021, Pärnu Koidula muuseumi vabaõhulaval.

Kategooriad: Pärnu maakonnas valitakse kalendriaasta võistlustulemuste põhjal aasta tegijad järgmistes kategooriates:

  1. aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Agne Kiviselg
  2. aasta meessportlane (M23 ja vanemad) – Helary Mägisalu
  3. aasta juuniorsportlane, neiu (U23) – Jasmiin Üpraus
  4. aasta juuniorsportlane, noormees (U23) – Rasmus Maalinn
  5. aasta noorsportlane, neiu (U20) – Ann Marii Kivikas
  6. aasta noorsportlane, noormees (U20) – Jörgen-Matthias Talviku
  7. aasta veteransportlane/võistkond (N35+) – Klarika Kuusk
  8. aasta veteransportlane/võistkond (M40+) – Artur Tikkerbär
  9. aasta tehnikasportlane – Egon Kaur
  10. aasta ekstreemsportlane – Erik Naissaar
  11. aasta invasportlane (naine) – Cäroly Paatsi
  12. aasta invasportlane (mees) – Randel Peerna
  13. aasta võistkond – Meeste sõudmise paarisaeruline neljapaat
  14. aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Sadama korvpallimeeskond
  15. aasta noortevõistkond – HC Pärnu/Paikuse U16 noormeeste käsipalli võistkond
  16. aasta treener – Elise Umb
  17. aasta noortetreener – Romet Mihkels
  18. aasta üllataja – Pärnu JK Vapruse naiskond
  19. aasta edendaja – Pärnu Sõudeklubi
  20. aasta sporditegu – Pärnu Sõudeklubi Spordimaja valmimine
  21. aasta rahvaspordipere – Piret Bart, Eerika Sarapuu, Karl-Eerik Sarapuu, Kaarel Edgar Sarapuu
  22. aasta rahvaspordiüritus  – Pärnu Klubi Tervisesport 36. Aastajooks
  23. aasta spordivabatahtlik – Margo Peters
  24. aasta spordiklubi – Orienteerumisklubi WEST

Täname suure panuse eest Pärnumaa spordiliikumise arengusse panustamise eest:

 1. Enn Hallik
 2. Avo Keel
 3. Enn Tasalain
 4. Priit Neeme
 5. Kaiu Kustasson
 6. Rein Rotmeister
 7. Enn Kübar
 8. Eiki Eriste
 9. Marko Saareke


TÄHESÄRA 2019

Toimumise aeg ja koht: Umberto restoran Port Artur II, Lai 11, Pärnu linn. Algusega kell 16:00.

Kategooriad: Pärnu maakonnas valitakse kalendriaasta võistlustulemuste põhjal aasta tegijad järgmistes kategooriates:

  1. aasta naissportlane (N23 ja vanemad) – Kristin Tattar (11 poolt 12st)
  2. aasta meessportlane (M23 ja vanemad – Tanel Kangert (10 poolt 12st)
  3. aasta juuniorsportlane, neiu (U23) – Jasmiin Üpraus (13 poolt 13st)
  4. aasta juuniorsportlane, noormees (U23) – Helary Mägisalu (8 poolt 13st)
  5. aasta noorsportlane, neiu (U20) – Laura Lizette Sander (11 poolt 13st)
  6. aasta noorsportlane, noormees (U20) – Jörgen-Matthias Talviku (12 poolt 14st)
  7. aasta veteransportlane/võistkond (N/M 35+) – Naiste 4paat (13 poolt 13st)
  8. aasta tehnikasportlane – Kevin Saar (13 poolt 13st)
  9. aasta ekstreemsportlane – Jääb välja andmata
  10. aasta invasportlane – Jääb välja andmata
  11. aasta võistkond – Sugar3 (13 poolt 13st)
  12. aasta pallimänguvõistkond – Pärnu Võrkpalliklubi (11 poolt 13st)
  13. aasta noortevõistkond – Pärnu Spordikool U20 võrkpalli poisid (13 poolt 13st)
  14. aasta treener – Andrei Ojamets (5 poolt 13st)
  15. aasta noortetreener – Elise Umb (11 poolt 13st)
  16. Aasta üllataja – Agne Kiviselg (8 poolt 13st)
  17. Aasta edendaja – Anu jooksutrennid (12 poolt 13st)
  18. Aasta sporditegu – Tori jalgpallistaadioni rekonstrueerimine (9 poolt 12st)
  19. Aasta rahvasportlane – Piret Bart (10 poolt 13st)
  20. Aasta rahvaspordiüritus – RMK Orienteerumisneljapäevakud (13 poolt 13st)
  21. Aasta spordivabatahtlik – Priit Neeme (13 poolt 13st)