PÄRNUMAA VÕIDUPÜHA KORRALDAJA AASTAST 2023 ON PÄRNUMAA SPORDILIIT

Ehe ja sinimustvalge maraton pakub võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust: Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna värav, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks.

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton. Lisaks on kavas pere pisematele suunatud lastejooksud. 2023. aastal toimub üritus traditsiooniliselt 22. juunil.

Pärnumaa Võidupüha maraton räägib erilist lugu: Pärnumaal on tugevad seosed  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb maratoni tunnuslausegi, et „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette Pärnus Endla teatri rõdul. Kuna igal aastal Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad, on spordisündmusel kanda ka eriline, rituaalne roll.

REGISTREERIMINE

JUHEND