fbpx
Kommentaarid puuduvad

10. mail toimuv heategevuslik teatejooks toob Pärnus rajale rohkem kui tuhat noort

Neljapäeval, 10. mail toimub 25 kohas üle Eesti suur heategevuslik teatejooks, kuhu on tasuta osalema oodatud kõik 5.-9. klasside lapsed ja noored. Üle Eesti tuleb jooksurõõme nautima rohkem kui 12 000 noort, kusjuures Pärnus toimuv on üks osavõtjarohkemaid etappe.

Pärnu jooksu korraldaja Margit Suhhostavets informeeris, et teatejooks toimub samaaegselt Tallinnas, Arukülas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Muhus, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Peetris, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Tõrvas, Valgas, Viimsis, Viljandis ja Võrus.

„Tegemist on heategevusliku üritusega, mis toetab liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama,“ märkis korraldaja.

Annetuse tegemiseks pole vaja teha muud kui valida number 900 7777. Ühe kõne hind on seitse eurot. Kogutud annetused kantakse Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele, mis keskendub liikumisvõime kaotanud laste ja noorte taastusravile. Näiteks mullu koguti üle Eesti toimunud teatejooksude kampaania raames noorte patsientide Aleksei ja Matsi ravi heaks 5700 eurot. Aastate võrdlus näitab, et toetussummad on stabiilselt kasvanud ning Eesti inimesed soovivad üha enam head teha.

Tänavusest teatejooksust kogutud annetusi on plaanis kasutada Haapsallu ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks. Projekti kogumaksumuseks kujuneb eeldatavalt 200 000 eurot, millest hetkel on koos alla vähem kui kolmandik. Haapsalu raviasutuse juhataja Priit Eelmäe sõnul saavad tulevikus parki kasutada kõik patsiendid east sõltumata.

„Pargi valmimine peab lahendama kolm suurt probleemi: looma erivajadustega lastele ligipääsetava mängimiskoha, tagama liikumispuudega täiskasvanutele treeningvõimalused ning andma ratastoolikasutajatele multifunktsionaalsel rajatisel võimalused arendavatel tasapindadel treenimiseks,“ märkis Priit Eelmäe.

Pärnus jookseb heategevuse nimel üle tuhande noore

Rahvarohke Pärnu etapp toimub 10. mail kell 12 asukohaga rannapargis Ammende villa taga.

„Laste huvi on väga suur, sest praeguseks on juba registreerinud pea 1100 last üle maakonna. Joostakse kaheksaliikmelistes tiimides, pluss igal võistkonnal on kaasas ka varuliige. Avasõnad ütleb Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning motivatsiooni aitavad süstida Pärnu Sadama korvpallimeeskonna liikmed. Soojendust viib läbi Pärnus tegutsev spordiklubi Klubi 26,“ kirjeldas korraldaja eesootavat.

Suhhostavets lisas, et liikumine sõprade ja klassikaaslastega värskes õhus loob positiivse meeleolu ja kogemuse ning ühtlasi on hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse.

 Heategevuslik teatejooks saab teoks tänu mitmetele partneritele. Korraldaja tänab arvukaid vabatahtlikke, Pärnu Linnavalitust, Pärnumaa Omavalitsuste Liitu ja Pärnu Kahe Silla klubi.


Postituse foto: mullugi startis Pärnu etapil rohkem kui tuhat noort (Pärnu Postimees)

Kommenteeri