fbpx
Kommentaarid puuduvad

Anderson ja Jeret said õppetoetust

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeerium toetavad endisi ja praeguseid tippsportlasi 2016. a II poolaastal kõrg- ja kutsehariduse omandamisel 22 146  euroga. Haridusstipendium määrati 26  sportlasele 18 spordialalt.

EOK pressiteade vahendab, et sportlaskomisjoni esimehe, olümpiavõitja Gerd Kanteri sõnul on õpingute ja treeningute ühildamine hea viis sportlasel varakult alustada enda tuleviku kindlustamist. Lisaks leiab olümpiavõitja, et omandatud haridus ja õpitud amet on sportlastee järgselt uue elu alustamisel heaks stardiplatvormiks.

„Sajad Eestit esindanud sportlased on EOK ja HTM haridusstipendiumi toel saanud võimaluse jätkata haridusteed ja omandanud selle toel kõrg- või kutsehariduse. Haridusstipendiumi saab pidada kindlasti ka EOK ja HTM poolseks väikeseks tänuks sportlastele, nende poolt aastate jooksul Eesti spordi edusse ja arengusse panustatud aja ja energia eest. Iga stipendiumi pälvinud sportlane on selle märkamise auga välja teeninud. Loodan, et haridusstipendiumide väljaandmist jätkatakse ka edaspidi ja sellest saavad osa veel paljud tänased ja ka endised Eesti spordi tipud,“ ütles lõpetuseks Gerd Kanter.

Pärnumaalastest määrati stipendium sõudjale Sten-Erik Andersonile ning tipptasemel jalgratast sõitnud Timmo Jeretile.

Stipendiaadid valis välja EOK stipendiumikomisjon koosseisus Madis Lepajõe ja Epp Rebane Haridus- ja Teadusministeeriumist, Tarvi Pürn Kultuuriministeeriumist, Ants Veetõusme Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ning Martti Raju ja Siim Sukles Eesti Olümpiakomiteest.

2003. aastast EOK ja HTM-i koostöös välja antav haridusstipendium on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist. Stipendiumi saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumikonkurss toimub kaks korda aastas. Eelmisel, 2015. aastal toetati kahel semestril kokku 60 sportlase õpinguid.

Kommenteeri