fbpx
Kommentaarid puuduvad

15. Eestimaa suvemängud toimuvad 12.-14. juulil 2019. aastal Tartus

Juba 15. korda korraldab Spordiliit JÕUD Eestimaa suvemängusid, mis toimuvad iga 4 aasta järel.

Eestimaa suvemängudel on 100 erinevat võistlusklassi 25 spordialal. Eestimaa suvemängudega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja need toimuvad EOK egiidi all. Suvemängud, olles rahvusvahelised ja avatud kõigile,  on Baltimaade suurimad spordimängud, kuhu oodatakse üle 4000 osaleja. Selle aasta suvemänge korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Tartu Linnavalitsuse, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ning Tartumaa Spordiliiduga. Samuti tehakse koostööd Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeeriumi, spordialaliitude ning Eesti omavalitsustega. Avamine toimub 12. juulil kell 20.30 Tartus Raekoja platsil. Suvemängudel osalevad Eesti maakondade, linnade ja valdade võistkonnad.

Suvemängude üldkokkuvõttes selgitatakse:

  1. parimad maakonnad kahes grupis: üle 40 000 elaniku ja kuni 40 000 elanikku;
  2. parimad linnad;
  3. parimad vallad kahes grupis: üle 8 000 elaniku ja kuni 8 000 elanikku.

Suvemängudel selgitatakse võitjad ja parimad võistkonnad kavas olevatel spordialadel:

Parimad maakonnad: kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, discgolfis, jahilaskmises CSP, juhtide võistluses, meeste korvpallis, naiste korvpallis, meeste käsipallis, poiste jalgpallis 7×7, tüdrukute jalgpallis 7×7, laskmises, judos, tõstmises, sangpommi võistluses, ratsutamise takistussõidus ning arvestuslikuna meeste võrkpallis, naiste võrkpallis, petangis, mälumängus, tennises ja köieveos;

Parimad omavalitsused: kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, jahilaskmises CSP, discgolfis, petangis, juhtide võistluses, meeste võrkpallis, naiste võrkpallis, mälumängus, tennises ja köieveos.

Suvemängude kavas on veel ka mittearvestuslikud spordialad, nagu Jaak Uudmäe auhinnavõistlused kolmikhüppes, juhtide võrkpall, sumo, triatlon, vibulaskmine ning erinevad liikumisharrastuse üritused kõigile soovijatele.

Sportlased, kes on huvitatud esindama oma maakonda või omavalitsust 15. Eestimaa suvemängudel, palun võtta ühendust info@psl.ee

15. Eestimaa suvemängude ajakava        (uuendatav)

15. Eestimaa suvemängude juhend          (valmimisel)

15. Eestimaa suvemängude korraldustoimkond ja kohtunikekogu.   (valmimisel)

Kommenteeri