fbpx
Kommentaarid puuduvad

5.12 toimusid talvised Pärnumaa Meistrivõistlused discgolfis, mis lõpetas ka 2020/2021 karikasarja

05.12.2021 saime „purki“ 2020/2021 karikasarja, mis COVID tõttu edasi lükkus. Kahjuks ei saanud kõik viimast etappi kaasa mängida, kuna kehtivad piirangute tõttu nõuame COVID passe ja testiga mängima ei pääse.
2020/2021 Pärnumaa radade karikasarja discgolfis hooaja lõpetas Pärnumaa talvised meistrivõistlused discgolfis 2021, mis toimusid Jõekääru discgolfipargis. Tiialad said paar päeva enne puhtaks lükatud ja eelmisel õhtul veel korra üle käidud. Ilmataat kostitas meid päikesepaistelise ilmaga, kuid samas krõbeda külmaga. Seda rohkem on hea meel tõdeda, et võistlust alustas 46 vaprat mängijat, kellest kahjuks kaks katkestasid. Pärnumaa talviste meistritiitlite eest võistlesid 12 avatud divisjoni mängijat, 7 naist, 4 noort, 10 seeniorit, kellel vastust 40 või enam ja 13 harrastajat, kelle reitingupiir metrixis jäi alla 900.
Avatud divisjonis on 2021 aasta Pärnumaa talvise discgolfi meister Silver Lätt, kes arvestades ilmaolusid, tegi suurepärase tulemuse teisel ringil (-10 alla par’i) ja kokku tulemusega -12 võitis. Hõbedale tuli seekord Mats-Eerik Tõhk skooriga -6 alla par’i ja kolme viskega jäi temast omakorda maha Aimar Alesmaa, kes noppis pronksmedali. Avatud divisjoni mängija Tarvo Tatsil õnnestus saada ka ühe viskega korvi teisel ringil neljandal rajal ning noppis hole in one poti, mida oli kogunenud 42€.
Naiste divisjonis võitis ootuspäraselt Pärnumaa talvise discgolfi meistritiitli Kristin Tattar skooriga +2 üle par’i. Hõbeda noppis seekord Marie Kielas (+14 üle par’i), kellele järgnes Meeri Rätsep (+16 üle par’i) ja talle pronksmedal.
MP40 divisjonis käis teise ringil punkt-punkti heitlus, aga 2021 Eesti meister Raimo Kimmel näitas oma paremust ja kasvatas oma edu lähima konkurendi Janek Kosemaa ees 4 punktini. Seega Pärnuma talvise dicgolfi meister on Raimo Kimmel (-5 alla par’i) ja hõbedale tuli Janek Kosemaa (-1 alla par’i). Eero Peterson saavutas Pärnumaa talvistel meistrivõistlustel pronksmedali.
Noortes ehk MJ18 divisjonis asus mängima 4 võistlejat, kuid kahjuks pidi Marcus Kivistik mõned rajad enne esimese ringi lõppu katkestama. Seega jäid Pärnumaa talvise discgolfi meistritiitli eest võistlema kolm mängijat. Kuigi Lennart-Samuel Talviku saavutas esimesel ringil kaheviskelise edu Raimond Laivi ees, siis teisel ringil lülitas Raimond sisse järgmise käigu ja nii tuli talle Pärnumaa talvise discgolfi meistritiitel skooriga +17 üle par’i. Teise koha saavutas Lennart-Samuel Talviku skooriga +29 üle par’i ja pronksile tuli Kennet Erkmann (+35 üle par’i)
Harrastajate ehk MA3 divisjonis oli seekord kõige rohkem osalejaid. Peale esimest ringi oli esikolmiku seis üsna tasavägine ja vahed minimaalsed. Teisel ringil suutis esikolmikusse sekkuda ka Oliver Tammann, kes peale esimest ringi jagas Margo Märtsooga veel kuuendat kohta. Järjekordselt tegi hea tulemuse Siim Alttoa, kes on värske Pärnumaa talvise discgolfi 2021 aasta meister MA3 divisjonis skooriga +11 üle par’i. Hõbedane medal läks Harry Järmuti kaela, kes skooriga +14 üle par’i saavutas teise kohta. Peale teise ringi lõppu oli esikolmikusse Erkki Pung kõrvale tõusnud Oliver Tammann. Mõlemal skoor +19 üle par’i. Selleks, et lõplik paremusjärjestus välja selgitada tuli minna ümbervisetele, kus mängiti alates esimesest rajast esimese eksimuseni. Siinkohal „tõi kastanid tulest välja“ Oliver, kellele Pärnumaa talviste meistrivõistluste pronksmedal.
Siinkohal on paslik tänada Pärnumaa Spordiliitu ilusate medalite eest ja üldse toetuse eest Pärnumaa karikasarja ja talviste meistrivõistluste läbi viimiseks.
Kuigi ilm oli karge, jäid mitmed vaprad ootama ka loosiauhindu ja õnnelikeks võitjateks osutusid: Madis Pallas (DiscSpordi kinkelkaart); Kalev Leas (veidi magusat ja helkur); Kaja Rebane (Pärnumaa Liigub torusall), Viljar Rebane (Pärnumaa liigub särk). Alles eelmisel korral kirjutasime, et paistab et loosiõnn hakkab perekond Rebastelt pöörduma Liina ja Eveni poole, kuid nad tõestasid kohe teistpidist.
Pärnumaa talvised meistrivõistlused discgolfis 2021 aastal olid ühtlasi ka 2020/2021 hooaja Pärnumaa radade karikasarja finaalvõistlus. Seekord jagati punkte 1,5 koefitsiendiga ning see muutis päris palju ja esikolmikud muutusid. Pärast pikki numbrite jadasid ja arvutuskäike, kes suureks abimeheks oli Viljar Rebane (suur tänu veelkord), saime numbrid „purki“ ja asuda autasustama. Arvestusse läks viie parema etapi tulemus, 20 lisapunkti said need, kes lõid kaasa kõikidel etappidel ja hole in one viske eest sai 5 lisapunkti.
Pärnumaa radade karikasarjas discgolfis 2020/2021 MPO divisjonis võitis kokkuvõttes 532 punkti kogunud ja täna Pärnumaa talvistel meistrivõistlustel 6 koha saavutanud Tarvo Tats. MPO divisjonis oli lisaks Tarvole kaks mängijat, kes tegid kaasa kõik etapid: Ergo Org.Even Grube Nemad said kõik preemiaks 20 lisapunkti. Ometi sellest ei piisanud ja täna Pärnumaa talvistel meistrivõistlustel teise koha saavutanud Mats-Eerik Tõhk noppides juurde 142,5 punkti ja viiel etapil kaasa teinuna saavutas kokkuvõttes skooriga 525,5 punkti teise koha. Tänase viimase etapi viimasel ringil heitlesid üldarvestuse kolmanda koha eest Even Grube ja Ergo Org. Kuna mõlemad mängisid täna viiki, siis karikasarja üldarvestuses võttis poodiumikoha 4 punktiga Eveni ees Ergo Org (kokku 478 punkti).
Kui naiste divisjonis oli Meeri Rätsepa üldvõit üsna kindel, sest ta on kogu 2020/2021 hooaja vältel teinud suurepäraseid poodiumi tulemusi, siis teiste kohtade peale oli heitlus üsna huvitav. Meeri Rätsep saavutas karikasarja kokkuvõttes skooriga 540 punkti esikoha. Täna viimasel etapil teise koha saavutanud Marie Kielas (kes ei teinud kõiki etappe kaasa ja seetõttu ei lisandunud 20 lisapunkti), võitis ka üldarvestuses teise koha skooriga 511,5 punkti. 6,5 punktiga kaotas talle üldarvestuses kolmanda koha saavutanud Kaja Rebane. Naiste divisjonis oli lisaks Meerile ja Kajale Age Tihomirova, kes tegi kaasa kõik etapid. Seega üldarvestuses tasub järjepidevus ennast ära.
Seeniorite punktiseis oli samuti üsna pingeline ja täna poodiumi kõrgeima astme saavutanud Raimo Kimmel kogus kokku 545 punkti ja talle esikoht. Eero Peterson, kes tegi kaasa kõik etapid ja sai selle eest ka 20 lisapunkti kogus kokku ainult 10 punkti vähem ja 535 punktiga talle teine koht. Üldarvestuse kolmas koht selgus alles viimasel korvil, kuna Viljar ja Ivo, kes selle peale võistlesid, mängisid väga sarnase tulemuse. Suurest hajameelsusest tegi Viljar veel enne lõppu vea, kus mängis valelt poolt mandot korvi alla maandunud kettast, mitte dz visatud kettast. Õnneks see viga talle kätte ei maksnud ja skooriga 509 talle üldarvestuse kolmas koht. Ivo Linder kaotas talle ainult 5 punktiga, mis oli sisuliselt 1 viske hind. MP40 oli lausa 5 mängijat, kes tegid kaasa kõikidel etappidel.
Kuigi noorte divisjonis Marcus Kivistik pidi katkestama, siis lähimad konkurendid võistlusel ei osalenud ja seega jäi karikasarja üldarvestuses esikolmik samaks. Karikasarja üldvõitja MJ18 divisjonis Marcus Kivistik skooriga 471; teine koht Remii Metsmaa 465 punktiga ja kolmas Sander Filippov 290 punktiga.
Harrastajates ehk MA3 divisjonis ei saanud täna kahjuks osaleda Alan Kivistik ja Sergei Krainov, mistõttu oli selles divisjonis suurimad muudatused. Esikoha oli Madis Pallas endale juba kindlustanud hooaja eelmiste tulemustega. Kuna tema reiting muutus, siis ta ei saanud osaleda viimasel etapil enam MA3 divisjonis, kuid tänu kõikidel etappidel osalemise eest talle ikkagi 20 lisapunkti. Karikasarja üldvõitja Madis Pallas kogus kokku 510 punkti. Ainult 19 punktiga kaotas talle täna kolmanda koha saavutanud Oliver Tammann, kes kogus kokku 491 punkti ja läks seega Alan Kivistikust mööda. Samuti kogus viie parima etapi kokkuvõttes 451 punkti Margo Märtsoo, kes tuli üldarvestuses kolmandale kohale.
Kõik poodiumile pääsejad said erinevaid auhindu ja uhked karikad, mis on tehtud Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse toimekate inimeste poolt. Seekord oli karikate tegemine neile „väike“ väljakutse, kuidas need teha ketaste kujulised ja milline disain valida. Suur tänu veelkord Ülle Männistele ja tema tublidele abilistele. Üllatasite mind jälle. Keskuse juhina teeb Ülle oma tööd südamega ja seetõttu oleme valinud mitmendat aastat just Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse karikasarja heategevuseprojektiks. Seda külastades võetakse alati soojalt vastu ning nad pakuvad lastele ja noortele just sellist tuge, mida neil nii väga on vaja tulevikus oma eluga hakkama saamiseks. Ülle koos oma väikese abilisega aitas täna ka paremaid premeerida ja karikad ning auhindu välja panna ja üle anda. Aitäh siinkohal kõikidele mängijatele, kes on oma osalemisega heategevusse panustanud.
Teise projektina toetasime 2020/2021 ka Varjupaikade MTÜ Pärnu kodutute loomade varjupaika, kuna nad hoolivad loomadest ja aitavad neil leida kodu.
Kokku kogusime koos karikasarja etappidega 703€. Otsustasin, et kogu Pärnumaa talviste meistrivõistluste tulu võiks minna samuti nende kahe toreda projekti toetuseks, siis ümardasin summa 800€-ni, mille jagame osapooltele võrdselt (400+400). Käesolevaks hetkeks oleme ka selle summa juba edastanud.
Korraldajana tänan kõiki neid vapraid, kes jäid autasustamisele ja elasid kaasa sõpradele, konkurentidele ja COVID kiuste koos teie osalusega viisime läbi 2020/2021 karikasarjas lausa 7 etappi. Tänan Pärnumaa Spordiliitu ja Kaisa Kirikali tänu kellele oleme karikasarja ellu kutsunud ja läbi viinud.
2021/2022 hooaeg on juba alanud. Kaks esimest etappi on toimunud ja üldtulemused siin: https://discgolfmetrix.com/1968154. MPO divisjonis on selle aasta võitja Tarvo Tats haaranud juhtimise. Täiseduga jätkab Raimo Kimmel MP40 divisjonis, kes samuti 2020/2021 karikasarja üldvõitjad. Kui tahate neile ja veel paljudele mängijatele konkurentsi pakkuda, siis juba 8.12.2021 kell 18:30 saab Jõekääru lühikesel versioonil (rajad 1-6; 16-18) kolm ringi järjest mängida Pärnumaa radade karikasarjas 2021/2022 3. etappi, mis toimub LEDidega. Registreerimine avatud kuni 08.12.2021 kell 16:30 siin: https://discgolfmetrix.com/1968158. Maksimaalselt saab osaleda 50 mängijat ja osalustasu 10€ (MJ18 – 5€). Lisaks hole in one pott 1€ vabatahtlik. Täpsem juhis: https://discgolfmetrix.com/…/15_Parnumaa_karikasari…
Ka käesoleval aastal läheb 15% osalustasudest heategevuseks. Kes soovib, saab maksta ka Stebby kontoga: https://app.stebby.eu/event/5231.

Kommenteeri