fbpx
Kommentaarid puuduvad

Eesti Jalgpalli Liidu Emade jalgpalliturniir

Reedel peeti Tallinnas tõelist Eesti naiste jalgpalli pidupäeva. Eesti rahvusnaiskond võõrustas Euroopa meistrivõistluste valikmängus 2019 aasta maailmameistrivõistluste hõbedat, ning valitsevat Euroopa meistrit Hollandit. Lisaks möödus neil päevil 25 aastat Eesti naiskonna esimesest ametlikust maavõistlusest. Balti Turniiril kohtuti 19.augustil 1994 aastal Leeduga.

Midagi erilist toimus nüüd aga Eesti Jalgpalli Liidu eestvõttel. Sportland Arenal toimus Eesti I Emade jalgpalliturniir. Kokku oli turniirile registreerunud 12 klubi ja palliplatsil käis 99 ema.
Kui tavaliselt on laste esimesed ja tähtsamad kaasaelajad võistlustel just vanemad, siis nüüd oli olukord vastupidine. Emade mängule elasid väljaku kõrval kaasa palju lapsi. Iga õnnestunud pallipuudet ja püüdu saatsid laste ovatsioonid, aplaus ja hõiked.
Lapsed võisid oma emade üle suurt uhkust tunda.
Just sellised üritused liidavad ja ühendavad kogukonda, klubisid ja annavad ehk ka tõuke üldise tüdrukute ja naiste jalgpalli populariseerimisel

Pärnumaalt osales Emade jalgpalliturniiril koguni kolme klubi emade võistkonand.

Vändra JK Emade võistkond mängis alagrupis kaks 0:0 viiki Rakvere Tarvas ja FC Tiigrid Emadega ja said 0:2 kaotuse FC LevLadies naiskonnalt. Kokku andis see neljanda koha ja mängimis õiguse kohtadele 9-12.
Pärnu JK Vaprus Emad ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi Emad võistkonnad sattusid loosi tahtel samasse alagruppi. Omavaheline mäng lõppes 0:0 viigiga. Samas teistes mängudes oli kindlam Lõuna-Läänemaa JK, võites FC Nõmme United Teami 1:0 ja kaotades napilt 1:2 hilisemale turniirivõitjale FC Infonetile.
Pärnu JK Vaprus mängis aga FC Nõmme United Teamiga 0:0 viiki, kuid kaotas FC Infonetile 0:2. Kokku sammusid mõlemad naiskonnad mängima kohtadele viis kuni kaheksa.

Vändra JK Vaprus Emade naiskond tegi kohamängudel head etteasted. Võidud FC Nõmme Unitedi ja FC Nõmme United Teami üle saadi tulemustega 3:0 ja 4:0. Vaatamata kaotusele FC Kose Emadele andis see Vändra JK Vaprus Emade võistkonnale kokkuvõttes tubli üheksanda koha.

Natuke kõrgemate kohtade pärast alustasid mängimist Lõuna-Läänemaa JK ja Pärnu JK Vaprus Emade naiskonnad. Mõlemal meie naiskonnal tuli vastu võtta napid kaotused Rakvere JK Tarvas ja FC Tiigrid Emadelt. Omavaheline mäng pidi otsustama, kes on turniiril seitsmes, kes kaheksas. Kui alagrupimäng jäi viiki, siis nüüd suutsid Lõuna-Läänemaa JK Emad ühe värava lüüa ja võidukalt mängu lõpetada. Seega seitsmes koht neile ja Pärnu JK Vaprus Emade naiskonnale kaheksas koht.

Lõuna-Läänemaa JK naiskonda juhendas turniiril Jaanus Getreu, Pärnu JK Vaprus naiskonda Maarja Virula ja Vändra JK Vaprus naiskonda Ranet Lepik.

Pärnumaa klubide kõrgeima koha saavutanud Lõuna-Läänemaa JK Emade naiskonnas mängisid: Ivi Talzi, Egle-Riin Korju, Katrina Ihermann, Raili Kolotšev, Janne-Ly Siimon, Janet Peet, Jaana Saun, Annika Mänd.


Jaanus Getreu

Kommenteeri