fbpx
Kommentaarid puuduvad

Eestimaa talimängud toimuvad 3.-5. märtsini Valgas

3.-5. märtsini toimuvad Valgas 13. Eestimaa talimängud, mis toovad piirilinna erinevatel aladel võistlema mitu tuhat spordisõpra Eesti eri paigust. Ka Pärnumaa lähetab võistlustele rohkearvulise võistkonna.

Talimängudel on kavas rohkem kui kümme spordiala, mis muuhulgas arvestavad kohalike olude ja võistlemisvõimalustega. Kavas on murdmaa- ja mäesuusatamine, suusaorienteerumine, laskesuusatamine, jäähoki, suusahüpped, ujumine, kreeka-rooma-, vaba- ja naistemaadlus, motokross, laskmine, mälumäng, korvpall, lauatennis, male ja kabe.
Lisaks toimuvad näidisalad ning omavalitsusjuhtide võistlus.

Pärnumaa lähetab Valka ligi sajast sportlasest koosneva delegatsiooni. Teiste seas lähevad võistlema Saarde valla suusatajad ja maletajad, Häädemeeste ja Sindi kabetajad, Sauga ja Paikuse korvpallurid, Pärnu linna mees- ja naiskorvpallurid, maletajad, lauatennisistid, suusatajad ning juhtide võistluses osalejad. Halinga vald on esindatud lauatennises ning Tahkuranna suusatamises. Maakondlikus arvestuses lähetab Pärnumaa Spordiliit võistlema mälumängurid, maadlejad, krossisõitjad ning omavalitsusjuhid.

Talimänge korraldatakse iga 4 aasta järel ning sedakorda taas Eesti Olümpiakomitee egiidi all. Tänavuste mängude läbiviijateks on Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Valga Linnavalitsuse ja Valgamaa Spordiliiduga. Võistlustest korraldab otseülekande Saundland TV.

Tutvu mängude programmi ja juhendiga peakorraldaja Eestimaa Spordiliit Jõud veebis.

Kommenteeri