fbpx
Kommentaarid puuduvad

Janar Sõber: ajame Läänerannas sumoasja teiste maadlusalade kõrvalt

Möödunud laupäeval toimusid uuenenud Lihula spordihoones Eestimaa spordiliidu „Jõud“ meistrivõistlused sumomaadluses, kus teiste seas panid end proovile ka Pärnumaa noored sumotorid.

Lääneranna vallas noori spordi juurde kutsuva Lõuna-Läänemaa raskejõustikuklubi “Leola” eestvedamisel peetud jõuproov oli muu hulgas mõeldud ka Jaapanist pärit iidse maadluskunsti kohalikele tutvustamiseks.

„Võistluse korraldamine sujus hästi. Matid panime maha juba võistlusnädala alguseks, et meie poisid saaks jõuprooviks võimalikult palju harjutada,“ rääkis peakorraldaja, Lääneranna spordielu üks eestvedajatest Janar Sõber.

Korraldaja sõnutsi võeti organiseerimistöö ette selgi põhjusel, et eeloleval nädalavahetusel toimuvad Eesti sumo kantsis Rakveres riigi meistrivõistlused lastele.

Kuidas esinesid maakonna noored Lihulas?

„Pärnumaad esindasid üksnes Lääneranna noored, kes esinesid üsna hästi, eriti, kui arvestada meie poiste nappi kaalu: keskmiselt 60, ent näiteks Lääne-Virumaa raskeim sportlane oli 175 kilogrammi,“ võrdles Sõber.

Ühetkokku tegi kaasa 21 sportlast kuuest maakonnast. Parima maakonna tiitli kindlustas Raplamaa Lääne-Virumaa ja Harjumaa ees. Pärnu maakond platseerus neljandaks.

Korraldaja teada on sumomaadlejaid Pärnumaal vähe ning Eestiski tegelevat spordialaga käputäis klubisid. „Meie maakonnas teevad poisid seda teiste alade kõrvalt ja enamus, kes tulemusi teevad, on ikka maadlejad või judokad,“ ütles organisaator, hinnates, et üsna väheteada on fakt, et Eestis veab sumomaadlust endine maailmanimi, Jaapanis kõige kõrgemas mängus kaasa teinud Kaido Höövelson oma suguvõsaga.

Meistrivõistluste tulemustega saab tutvuda siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri