fbpx
Kommentaarid puuduvad

Jõulumäe rajaja Enn Tasalain 75!

Kolmapäeval, 5. aprillil peab 75. juubelit Jõulumäe tervisespordikeskuse rajaja ning tunnustatud liikumisharrastuse edendaja Enn Tasalain.

Eesti ühe tuntuima liikumisradade võrgustiku ja tervisespordikeskuse rajamisest on möödas enam kui 35 aastat. Tasalaini käe ja juhtimise all on Jõulumäest kujunenud kõikide võimalustega moodne spordikeskus ja rekreatsiooniala, kus jagub erinevaid tegevusi nii tipp- kui harrastussportlastele, noortest vanadeni.

Pärnus sündinud Tasalain sai spordipisiku Sindist, kus viis end õpetaja Herbert Koiksoni näpunäidete järgi kurssi kergejõustiku, suusatamise ja jalgrattasõidu põhitõdedega. Aastatel 1968 kuni 1976 töötas juubilar toonases Pärnu IV Keskkoolis kehalise kasvatuse õpetajana ning oli hiljem pikka aega Pärnu rajooni spordikomitee esimees, seejärel maavalitsuses spordinõunik.

Tasalaini on pikkade tegutsemisaastate jooksul tunnustatud mitmete erinevate preemiate ja teenetemärkidega. Talle on omistatud Pärnumaa vapimärk (1998), Kultuurkapitali aastapreemia (2000), Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärk (2003), Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemia (2009 ja 2014), riiklik spordi elutööpreemia (2014) ning mitmeid teisi tunnustusi.

Neil päevil jätkab Tasalain haldus- ja arendusjuhina Jõulumäe arendamist. Pärnumaa Spordiliit soovib sünnipäevalapsele palju õnne ning edu igapäevastes tegemistes!

 

Kommenteeri