fbpx
Kommentaarid puuduvad

Jõulumäel käib vilgas suusaelu

Tänavune talv on lasknud end erakordselt kaua oodata. Kuigi looduslikku lund Pärnumaal pole, ei takistanud üsna krõbedad külmakraadid aasta teisel nädalal Jõulumäel lumetootmist käivitada.

Viimaste aastate talved on teinud lumest eksootika. Siiski on Pärnumaal koht, kus peaaegu et alati ka suusarõõme nautida saab. Viimaks saabunud esimesed külmad võimaldasid lõpuks riigi sihtasutusena tegutsevas Jõulumäe tervisespordikeskuses lumekahurid täisvõimsusel tööle rakendada. On, kellele rõõmu valmistada, sest päevas külastab kohalikku suusa-Mekat mitusada inimest. Võõrad pole välismaalasedki.

Jõulumäe elutööna välja arendanud Enn Tasalain on varem öelnud, et lund on ökonoomne toota alates kuuest külmapügalast. Kõik sealt plussi poole tähendavat ebamõistlikku energiakulu ja vähest tootlikkust.

Kui üle suve massiivse saepuruhunniku all hoitud eelmise aasta tehislumest suudeti eelmise aasta lõpus laotada 1,3 kilomeetrit rada, siis esimese asjana alustas Jõulumäe haldustiim lagunenud raja parandamist ning jätkas selle pikendamistki.

Töid on plaanis järjepanu teha külmakraadide püsimiseni. Igapäevaselt külastab Jõulumäed mitusada inimest, millest annab märku ka pilgeni täis autoparkla. Suusaraja valgustust hoitakse lahti kella 21ni, peale mida tuleb soovijail hakkama saada pealampidega. Detailne info suusaradade olukorra kohta on saadaval keskuse veebilehel www.joulumae.ee.

Postituse fotod: Pärnu Postimees

Kommenteeri