fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kahe Silla jooksul asutakse Eesti meistrivõistluste medaleid jahtima

Pressiteade
27.08.2019

Kahe Silla jooksul asutakse Eesti meistrivõistluste medaleid jahtima

Eeloleval nädalavahetusel Pärnus toimuv 19s Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks jätkab kuuenda etapina Selver Eesti Linnajooksude sarja. Suur liikumissündmus toob starti tuhanded ning pakub ajaloo esimestel  kümne kilomeetri distantsi maanteejooksu Eesti meistrivõistlustel tippude heitlust.

Järgmisel aastal 20ndat juubelit tähistav suvepealinna spordi tähtsündmus toob kahel päeval rajale ligi 3500 spordisõpra, sealhulgas tippvormis Eesti jooksuparemiku ning külalisi välismaaltki. Korraldajad ootavad rajale 1800 jooksjat, ligi 700 käijat-kepikõndijat, enam kui tuhat last ning pea paarsada noortejooksust osavõtjat. Erivajadustega inimestele korraldatakse ratastoolisõit.

Teisipäeva ennelõunaks oli pühapäeval toimuvale jooksule registreerinud üle 1700 ning ajavõtuga ja ajavõtuta käimisele pealt 600 huvilise. Riigi esivõistluste stardinimekirjas on üle 60 atleeti 14st kergejõustikuklubist. Meestest plaanivad teiste seas starti tulla mullune sama pika distantsi staadionijooksu meister Mark Abner, Olavi Allase ja Dmitri Aristov. Naistest on kullapretendent varasem mitmekordne kahe silla jooksu võitja Liina Tšernov, ent rajal näeb korduvalt Pärnus võitnud Jekaterina Patjukkigi, maratonijooksu paremikku kuuluvaid Leila ja Lily Luike ning teisi tugevaid kohalikke jooksjaid. Väljaspool esivõistluste arvestust teeb kaasa keenialane Ibrahim Wachira Mukunga, plaanides Pärnus vormistada järjekordset rahvajooksu võitu. Stardi suurjooksule lähetab kell 12 Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

„Rahvajooksu ja samal ajal toimuvate meistrivõistluste koos korraldamine on tiimile põnevaks väljakutseks. Pärnus on emotsionaalne ja kiire rada, korralikud auhinnarahad, eriline atmosfäär: need ongi põhjused, miks suvepealinna sündmusest on kujunenud üks oodatuim rahvajooks. Kes ise kohale ei saa tulla, saab kaasa elada kommenteeritud otseülekandele, mida näitame nii 2silda.ee-l kui Pärnu Postimehe veebis,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe.

Sportlikku ja tervistavat tegevust jagub hulganisti laupäevalegi. 30. augustil kell 17.30 antakse stardid tasuta lastejooksudele, kuhu oodatakse kuni 11aastaseid poisse ja tüdrukuid. Õhtuhämaruse saabudes, kell 21 saab lähte meelelahutuslike sugemetega kolme kilomeetrine noortejooks. Stardi eel, kell 20 annab tasuta kontserdi Daniel Levi oma bändiga. Ühtlasi on tegemist Pärnu linna poolse tervitusega uue kooliaasta alguse puhul. Terve päeva vältel peetakse sporditurgu, kus jagatakse infot erinevate sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta. Anu Piiroja viib harrastajatele läbi tasuta ühistreeningu, jagades järgmise päeva jooksuks häid nippe ja soovitusi.

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 27. augustini aadressil www.2silda.ee ja Pärnu Keskuse infopunktis. Nädalavahetusel saab stardipäeva hinnaga kirja panna Endla teatrisse püstitatud võistluskeskuses.

Kahe Silla jooksu korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koos kümnete toetajate ja partneritega. Teiste seas panevad õla alla Pärnu Keskus, Saku, Pärnu linn, Craft ja Rademar. Spordisündmuse algatajaks 2001. aastal oli teiste seas kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson, kes nägi mõttekaaslastega jooksus vahendit Pärnu jõe kahe silla vahele jäävate kallasradade korrastamiseks. Tänaseks on mõlemad kaldad tervenisti läbitavad ning jõe äärde rajatud kergliiklusteed on liikumisharrastajate seas populaarsed.


Anni Lüll
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

Turundusjuht

+372 5615 9598

anni@2silda.ee

www.2silda.ee

Kommenteeri