fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kahe Silla jooksul võidutsesid taas Ibrahim Mukunga Wachira ja Liina Tšernov

PRESSITEADE
1.09.2019

Kahe Silla jooksul võidutsesid taas Ibrahim Mukunga Wachira ja Liina Tšernov

Pühapäeval, 1. septembril 19ndat korda toimunudKahe Silla jooksust kujunes Eesti ja väliskülaliste osavõtul põnev mõõduvõtt. Samaaegselt toimunud riigi esivõistlused tõid nii meeste kui naiste arvestuses kohale pea kogu jooksuparemiku.

Varem neljal korral suvepealinnas võidutsenud keenialane Mukunga raputas lähimad jälitajad maha juba esimesel paaril kilomeetril ning hoidis turvalist vahet lõpuni. Musta mandri võhmamehe ajaks fikseeriti 31 minutit ja kümme sekundit. Teiseks platseerus ja Eesti meistriks krooniti Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Karel Hussar (31.22) ning kolmandaks Läti mees Slavis Gruševs (31.45). Esivõistluste hõbeda kindlustas Sparta spordiseltsi liige Leonid Latsepov (31.58) ning pronksi Mark Abner Treeningpartnerist (32.07).

„Aeg oli kehvavõitu. Käis koha peale jooks. Imestasin isegi, et Mukunga nii lähedal oli: sama vahe jäi lõpuni, mille ta esimese viie kilomeetriga sisse jooksis. Enne starti oli juba teada, et hakatakse kohti passima,“ märkis värske meister Hussar. Kuldmedalisti treeneri tunnustuse pälvis treener Einar Kaigas.

Naistest kaitses mullust esikohta spordiklubi Jooksupartner esindaja Liina Tšernov (34.36). Teiseks kolmandaks platseerusid Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindajad Jekaterina Patjuk (34.52) ja Lily Luik (35.24). Ühtlasi moodustas üldarvestuse esikolmik riigi meistrivõistlustegi medalitrio. Koos meistrist tütrega sai poodiumil juubeldada juhendajast isa Aleksander Tšernov.

„Joosta oli palavuse tõttu keeruline. Pärnus on alati au rajale tulla ning muidugi tunnen head meelt Eesti meistritiitli üle,“ rõõmustas naiste arvestuse võitja, üldarvestuses 22. kohale platseerunud Tšernov

Noortejooks ja Daniel Levi pakkusid õhtuseid elamusi

Päev varem õhtuhämaruses toimunud meelelahutusliku noortejooksu võitsid Marti Medar(Sportland jooksutiim, 9.35,8) ning Viola Hambidge(spordiklubi Altius, 11.13,3.). Stardi eel pakkus osalejatele ja pealtvaatajatele energilise kontserdi Daniel Levi bändiga.

 

Kahe Silla jooksu kahepäevasest programmist sai osa muljetavaldav arv spordisõpru: 1645 jooksjat  ja ligi 620 käijat-kepikõndijat. Lastejooksudel osales 890, noortejooksul 185 ning ratastoolisõidus 8 spordihuvilist.

 

Esialgsed tulemused leiab aadressilt www.2silda.ee. Lõplikud resultaadid avaldatakse hiljemalt 6. septembril. Pildigaleriid laetakse üles hiljemalt 3. septembriks.

Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid! Kohtumiseni 27. oktoobril Pärnu Rannajooksul, kuhu registreerimine on avatud.

Kommenteeri