fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kaisa Kirikal: „Trennisuvel“ on olnud mõju kohalike noorte spordi juurde toomisel

Pärnumaa spordiliidu toel ja innustamisel, Audru osavalla eestvedamisel teist aastat sealse piirkonna noortele „Spordisuve“ egiidi all pakutavat tasuta treeningusarja on saatnud algusest peale suur menu.

Juulis-augustis toimuvaid tasuta treeninguid tehakse oma ala asjatundjate käe all korv- ja võrkpalli ja kergejõustikuhuvilistele kohalikele noortele, vahet pole, kas ollakse edasijõudnud või soovitakse alaga sinasõprust teha.

Esimene trenniliste seltskond võrkpallilembeseid kogunes 11. juulil, trennisuvi võetakse kokku 17. augustil kergejõustikuga. Juhendajateks on oma ala tunnustatud tegijad Mait Käbin, Helju Sutt ja Egert Miljan.

„Idee projektiga alustamiseks tuli mullu suvel võrkpalliliidult. Kohe alguses hakkas meil väga hästi minema,“ rõõmustas spordiliidu tegevjuht Kaisa Kirikal, kel endalgi võrkpalluri taust.

Eestvedaja sõnutsi proovis ta kõiki omavalitsusi-osavaldu kaasa tõmmata, kuid sõkaldest eraldunud terana jäi silma Audru, kes haaras ideest rõõmuga kinni, asudes projekti kaasrahastama.

 „Idee mõte seisneb selles, et noored saaksid kodu lähedal võimalikult kasulikult aega veeta ja eri spordialadel uusi oskusi arendada,“ rääkis Kirikal, kes teadis öelda, et tänavuse esimese treeningu vastu ilmutas huvi 32 last, mis olevat suurepärane tulemus.

Audrus sealseid noori treeningutele kaasav kohaliku spordi- ja kultuurikeskuse direktor Jekaterina Eensalu on seda meelt, et taolisi projekte tuleb kohalikus kogukonnas edendada, sest huvilisi jagub.

„Mullu alustasime kaks korda nädalas võrkpallitrennidega, kokku osales toona 42 last, kellest üheksa jätkas sügiselt regulaarselt võrkpallitrennis käimist,“ ütles Eensalu, kelle arvates on vinge, kui süsteemse töö tulemusel lapsed trennipisikuga nakatuvad.

„Omastki tutvusringkonnast tean, et mõned lapsed on trennis käima hakanud,“ rääkis kohalik eestvedaja.

„Trennisuvi 2022“ infoga saab tutvuda siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri