fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kevad jõuab viimaks kätte: virtuaalne Luitejooks kutsub rajale 18. aprillist 31. maini

Eeloleval pühapäeval algav ja mai lõpuni vältav virtuaalne Luitejooks tähendab spordisõprade jaoks tõelise kevade saabumist ning pikast talvest taastumise algust. Valikus on 8,3kilomeetrine jooks ja kõnd ning Eestis esimest korda toimuv virtuaalne jooks ja kõnd koeraga (5,4 km). Pisipere rõõmuks on kavas lastejooksudki: kõik kuni 11aastased on niisamuti oodatud liikuma, minimaalseks distantsiks 200 meetrit. Distantside valikul lähtuti Rannametsas toimuva jooksu väljakujunenud pikkustest. Virtuaalse jooksu stardipäevagi ei valitud juhuslikult, sest just siis pidanuks Pärnumaal Rannametsas toimuma kontaktne Luitejooks, mis koroonaviiruse ajel nihutati 23. maile.

Virtuaalne formaat võimaldab liikumiskoha valida spordisõbral endal: mõnus on liikuda kodukohas metsarajal ja kergliiklusteel või hoopis valida senitundamatu trajektoor. Osalemise kirja saamiseks tuleb hiljemalt 5. juuni südaööks sisestada stardiprotokollis oma nime juurde klõpsates liikumise näidud: distants, kulunud aeg ja osalemise päev. Soovi korral saab tulemuse sisestada automaatselt, kasutades liikumisrakenduse või pulsikella abi.

Kuna tegemist ei ole võistlusega, siis paremusjärjestust ei selgitata ning auhindu ei jagata. Seevastu premeeritakse kõiki lõpetajaid unikaalse jooksule pühendatud medaliga, mis edastatakse vastava valiku korral osaleja soovitud postiaadressile. Teisel juhul saab medali kätte koroonapiirangute leevenemisel Pärnu kesklinnas asuvast Pärnu Keskusest. Osalejate vahel loositakse välja hulganisti toetajate auhindu ning igaüks saab tunnustuseks virtuaalse diplomi. Et osalejad oleks rajal silmapaistvad, pakutakse kodulehel võimalust välja printida rinnanumbritki.

Reeglina teevad virtuaaljooksul osalejad väikese heateogi. Nii ka Luitejooksule minejad: igast stardimaksust killuke läheb Luitemaa serval asuva Tahkuranna lasteaed-algkooli õpilastele sporditarvete soetamiseks, et parandada ja mitmekesistada kohalike koolinoorte liikumisvõimalusi.

Teada-tuntud on Pärnu Kahe Silla klubi kolmiküritus, kuhu lisaks Luitejooksule kuuluvad ka Kahe Silla jooks ning Pärnu Rannajooks. Nüüd on võimalik kolmiküritust läbida virtuaalsenagi ning kõik kolm etappi läbinud saavad lisaks iga ürituse temaatilisele medalile unikaalse kolmikürituse suure medali.

Pärnu Kahe Silla klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe ootab üritusele arvukalt osalejaid. „Luitejooks kui tuntud kaubamärk – tõeline Eesti jooksuhooaja kevadekuulutaja – on alati elavat huvi pakkunud. Loodan nüüdki, et pikast talvest ja koroonapiirangutest väsinud inimesed leiavad uut indu rajale tulemiseks,“ avaldas Mäe, kelle sõnutsi sobib virtuaaljooks ideaalselt neile, kes soovivad üksi või väikeses grupis liikuda ning hindavad eriti heaks virtuaaljooksu pakutavaid paindlikke võimalusi. „Hea aeg on alustada neilgi, kes pole varem ühelgi spordiüritusel käinud. Tean paljusid, kes sõbra või pereliikme toel alustanuna leiavad püsivalt liikumiseks motivatsiooni,“ rääkis korraldustiimi eestvedaja.

PS! Kontaktne Luitejooks toimub plaanipäraselt 23. mail, eeldusel, et Vabariigi Valitsus ei piira avalike ürituste korraldamist.

Tutvu Luitejooksu juhenditega ning REGISTREERI SIIN.


Anni Lüll
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

Turundusjuht

+372 5615 9598

anni@2silda.ee

www.2silda.ee

Kommenteeri