fbpx
Kommentaarid puuduvad

Konkurss „Pärnumaa tegijad 2020“

Pärnumaa tublisid tegijaid, olgu nendeks siis võimekad ettevõtjad või tegusad vabaühendused, on aastaid märgatud ja erinevate konkursside raames ka auhindadega tunnustatud. Sellel erilisel aastal, mis on olnud täis ootamatuid tagasilööke, suuri pingutusi ja uudsete lahendustega üllatamist, murrab ka Pärnumaa Arenduskeskus tublide tunnustamise traditsioone.

Varasemalt Ettevõtlusnädala raames oktoobris aset leidnud Ettevõtluskonkurss ja Ühisnädala raames novembris korraldatud kodanikuühiskonna eestvedajate tunnustamine on sel sügisel toimumas ühise tunnustusüritusena PÄRNUMAA TEGIJAD 2020, eesmärgiga lähendada nii ettevõtluse kui vabaühenduste ridades tegutsevaid ettevõtlikke inimesi.

Konkurss „Pärnumaa tegijad“ on kõrgeim maakonnapoolne tunnustus ettevõtjatele ja vabaühendustele. Konkursi käigus selgitatakse välja enim tähelepanu väärivad ettevõtted, vabaühendused ja vabatahtlikud  Pärnumaa jaoks olulisemates valdkondades.

Mis puudutab spordi valdkonda, siis sellel konkursil esitasime Pärnumaa aasta vabatahtliku tiitlile kauaaegse spordientusiasti Priit Neeme ja selle tiitli ta ka omistas.

Pärnumaa aasta vabatahtlik

Aasta vabatahtlik on aktiivne Pärnumaalane, kes panustab regulaarselt oma aega ja energiat vabaühenduse tegevustesse, tehes seda vabatahtlikult ja omakasupüüdmatult. Aastal 2020 on ta olnud eriti tubli ning paistnud teiste seast rohkem silma oma pühendumuse ja aktiivsuse osas.

Võitjad: Kõik kolm  finalisti Raimo Pull, Arvo Loorits ja Priit Neeme on supertublid. Seetõttu on võitjaks kõik finalistid.

Raimo Pull märkas kui palju prügi on Pärnu mere- ja jõekallastel ning hakkas seda vabatahtlikult eelmise aasta lõpus koos sõpradega koristama. Koristamise käigus on ette tulnud olukordi, kus Raimo on pidanud hoolitsema nii prügi äraveo kui ka selle kulude katmise eest. Tänaseks on tema eestvedamisel ära koristatud mereäär Valgerannast Raekülani, Munalaiu sadam ja Jaansoni raja ümbrus. Koristatamiseks on ta korraldanud nii hoogtööpäevakuid kui lihtsalt tervisejooksu tehes taskud prügi täis korjanud. Oma pealehakkamise, isetuse ja missioonitundega on ta inspireerinud inimesi ja sõpruskondi üle Eesti, kes on hakanud looduses jalutades olema tähelepanelikumad ning maas korjavad maas vedeleva prahi üles. Raimo ainuke eesmärk on puhtam keskkond ja soov juhtida linna tähelepanu probleemile. Raimo vabatahtlik algatus, entusiasm ja soov maailma heaks midagi teha, väärivad märkamist ja tunnustamist. tänaseks on jõeääre ja mereranna vabatahtlik koristaja tuntus kogunud terves Eestis.

Arvo Loorits 2020. aasta septembris valmis Pärnu Rääma sõudekeskuse esimene ehitusjärk, millega paar aastat enne kerkinud elling sai täienduse Põhja- ja Baltimaades unikaalse sisesõudebasseiniga spordihoone näol. Tegemist on rajatisega, kuhu lisaks sõudjatele on oodatud kõik spordihuvilised. Nii sai Pärnu suurima elanikkonnaga Rääma linnaosa endale väärika spordirajatise. Hoone valmis kultuuriministeeriumi, Pärnu linna ja spordiühingu koostöös. Kuigi avalik sektor tagas enam kui kahe miljoni eurose toetuse, tehti suur osa töödest endiste ja praeguste sõudjate, sponsorite ning sõudeklubi vabatahtlike ja kohaliku kogukonna toel. Neid tegevusi juhendas sõudeklubi kauaaegne vabatahtlik Arvo Loorits, kes panustas eesmärgi saavutamisse sadu töötunde. Arvo on kohusetundlik töömees, kes oli 40 aastat tagasi abiks ka endise sõudebasseini rajamisel, mis 15 aastat tagasi tagastati õigusjärgsele omanikule. Arvo panus sõudeklubi arengusse on märkimisväärne, ta on tegutsenud sihikindlalt ja omakasupüüdmatult kõik need aastad. Ta on eeskujuna innustanud ja oskusi edasi andnud sadadele Räämal tegutsenud noortele.

Priit Neeme on aastast 1973 algatanud ja korraldanud Pärnus spordiüritusi. Näitena võib nimetada Meremiili jooks, Aastajooks, Kahe Staadioni jooks, Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Rannametsa Luitejooks ja Pärnumaa Võidupüha maraton ja see nimekiri ei ole lõplik. Tema vedada on kogu Aastajooksu sari, mida ta teeb puhtalt enda vabast tahtest ja entusiasmist. Priit lööb kaasa ja aitab korraldada enamikke kergejõustiku võistlusi Pärnu maakonnas. 2020. aastal avas ta Pärnumaal spordinädala, organiseerides Pärnu Rannastaadionil heategevuslikku Mesikäpa teatejooksu. Pärnumaa spordil on tohutult vedanud mehega, kes veel 76 aastasena lööb kaasa spordi ja liikumisharrastuse organiseerimisel ja läbiviimisel.


Info pärineb Arenduskeskuse kodulehelt. 

Kommenteeri