fbpx
1

Kukeaasta jooks stardib Niidu pargis 2. mail

Eeloleval teisipäeval, 2. mail stardib populaarne Pärnu aastajooksude sari, mis on inspireeritud idamaade iidsest kalendrist, kandes tänavu Kukeaasta jooksu nime.

Esmalt toob 18 etapist koosnev jooksusari huvilised Pärnu Niidu parki, kus on kavas 1500 meetri distants. Suve saabudes kolitakse plaažile ning sealt edasi, sügise saabudes,  Reiu-Raeküla männikusse. Lisaks etappide parimate väljaselgitamisele peetakse arvestust ka sarjale tervikuna. Nii pääsevad osalejad, kes on kaasa teinud vähemalt üheksa etappi, seeriajooksude arvestusse, kus paremus selgitatakse kohapunktide alusel.

Võistluste kauaaegne kohtunik Priit Neeme arvas, et rohkem kui 30 aasta jooksul on sarjast läbi käinud kümneid tuhandeid inimesi. “Alustasime 1985. aastal ning keskmiselt on hooajal läbi käinud 2000-2500 huvilist. Nii võiks tuletada, et osaluskordi on ajapikku kogunenud rohkem kui 75 tuhat”, arvas Neeme.

Eestvedaja hinnangul tõotab konkurents tulla tavapäraselt tihe. “Endine rattamees Timmo Jeret tõestas hiljuti toimunud Luitejooksu võitmisega, et teda lüüa pole lihtne. Noor Franko Reinhold on üks pretendente, aga maha ei saa kanda ka endist jalgpalliässa Raio Piirojat. Naistest võib esikohale pretendeeria Mirtti Verbitskas”, ennustas Neeme.

Sarja juhend on leitav siit. Etappide tulemused ja info avaldatakse jooksvalt spordiliidu veebi sündmuste rubriigis.

Comment(1)

  1. Vasta
    Algas Pärnumaa rahvajooksude uus hooaeg says:

    […] mail stardib Pärnus Niidu pargis Pärnu aastajooksude sari. Loodame seal Saarde valla uues spordisärgis juba kollasemat üldpilti näha. Samas paigas toimub […]

Kommenteeri