fbpx
Kommentaarid puuduvad

Läinud spordinädal kulmineerus kohaliku hokiliiga finaaliga

Läinud spordinädal Pärnumaal kujunes meeldivalt vaheldusrikkaks: kevade hakul andsid tooni veel talialad, tegevust jagus katuse allagi.

Pärnu lastestaadionil sai lõppakordi esimest hooaega koos käinud suvepealinna jäähokiliiga. Nelja satsi osalusel jõudsid finaali HK Viljandi ja Pärnu hokiklubi, kelles viimane pidi kodupubliku eest tunnistama viljandlastele kaotust skooriga 3:11. Pronksimängus alistasid Lelle Saurused teise kohaliku klubi Pärnu Piraadid. Turniiri tulemustega saab tutvuda siin.

Liiga üks eestvedaja Rivo Rehe hindas avahooaja kordaläinuks. „Kui kohal olnuks kõik meie tähtmängijad, võinuksime Viljandile vastugi hakata,“ märkis Rehe.

Hooaja keskel Pärnumaa spordiliidule antud intervjuus märkis organisaator, et maakonnas on jäähoki edendamisel suur potentsiaal.

„Ehkki me aktiivselt end praegu ei reklaami, pärivad eelkõige noored ja naised harjutamisvõimaluste kohta. Kui veel katuse all mängida saaksime, võiksime jõuda siin kandis täiesti uuele tasemele,“ ütles Rehe toona.

Murdmaasuusatajad sprintisid Jõulumäel

Jõulumäel jätkusid maakonna ja Pärnu linna meistrivõistlused murdmaasuusatamises, andes see kord võimaluse sprinteritele. Meestele mõeldud 1,2-kilomeetrisel ringil võidutses kodurajal võistelnud suusaklubi Jõulu esindaja Päär Suursild, kes sai kirja 2.30,8. Talle järgnesid klubikaaslane Mikk Jakobson ja Silver Schliep, ajad vastavalt 2.36,6 ja 2.47,8.

Naiste poole lühemal võistlusmaal pani 1.18,7ga rivaalid paika Kairi Paju, kelle järgnesid SK Jõulu atleedid Kristel Kaubi (1.27) ja Merje Luik (1.32). Eri vanuserühmades said sõna kuni 18aastased nooredki. Lõpuprotokolliga saab tutvuda siin.

Ehkki mõni päev tagasi pakkis Jõulumäe tervisespordikeskuse tiim järgmiseks talveks toodetud lume kaitsva saepuru alla, et see suve üle elaks, ei ole hooaeg seal kandis veel lõppenud: lisaks Eesti meistrivõistlustele toimuvad mõni päev hiljem maakonna esivõistlused vabatehnika ühisstardist. Seejärel autasustatakse parimaid hooaja kokkuvõttes.

Tipptalitriatleedid külastasid Pärnumaad

Jõulumäe oli peaareeniks ka möödunud nädalavahetusel peetud Eesti talitriatloni meistrivõistlustele. Võistlejad pidid jooksma kuus, sõitma rattaga 12 ja suusatama kümme kilomeetrit. Eesti triatloni liidu ja spordiklubi Raudmehe korraldatud jõuproovil võidutsesid Rait Pallo (Tabasalu TK) 1:11.45 ja Liisa Kull (TriSmile) 1:25.22ga.

Paikuse kossuliigas selgusid medalimängudesse pääsejad

Lõpusirgele on jõutud Paikuse korvpalliliigas, kus peeti tulised play-off’id. Poolfinaalides läksid vastamisi Siris ja Tori Timber, SK Tünamo ja BC Lokomotiiv. Esimesest paarist tagas pääsu kullamängu kogenud Siris, teisest Lokomotiiv. Tori Timber ja SK Tünamo kohtuvad pronksimängus. Viienda-kuuenda koha mängu lunastasid koha liiga ainus külalisvõistkond Orissaare Träx ja AK Spartak, seitsmenda-kaheksanda koha peale asuvad mängima BC Pärnu ja SMK Palus. Kohamängud on kavas 26. märtsil.

Spordi- ja liikumislusti pakuti taas disc golf’aritelegi, kes kogunesid Jõulumäel DG Academy raames. Kuulmispuudega spordisõbrad said spordiseltsi Eero eestvedamisel võimaluse koroonaturniiril osaleda.

Pärnumaa spordiliit on maakonna spordi katuseorganisatsioon, mis muu hulgas levitab kohalikku spordiinfot. Kogu teave maakonnas toimuvate ürituste kohta on leitav siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri