fbpx
Kommentaarid puuduvad

Leia oma rütm spordinädala raames

Septembris korraldavad Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile kolmandat korda spordinädalat. Teemanädala eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eesti elanikele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi.

23.-30. septembrini toimuva kampaania eesmärgiks on sõltumata east ja sportlikust vormist saada liikuma võimalikult paljud inimesed. Vastavalt spordivaldkonna arengustrateegiale (Eesti Sport 2030) nähakse, et aastaks 2030 liigub 2/3 eestimaalastest ning harrastuse aktiivsuselt ollakse jõudnud Põhjamaade tasemele.

EOK kinnitusel näitab viimane, 2016. aasta sügisel läbi viidud, rahvastiku kehalise aktiivsuse uuring, et täisealiste liikumisharrastajate osakaal Eestis on tõusnud 54 protsendile, mis tähendab eelneva aastaga võrreldes koguni 9-protsendilist tõusu. Seega ületab nende eestimaalaste arv, kes tegeleb liikumisharrastusega regulaarselt vähemalt kaks korda nädalas, esmakordselt nende arvu, kes tegelevad liikumisharrastusega harvem või üldse mitte.

Korraldajate hinnangul oodatakse spordinädala raames sobival moel liikumisest osa saama inimesigi, kes siiani on jäänud pigem passiivseks. Tänavu koondub spordinädala kalendrisse üle tuhande erineva sündmuse, mida viivad läbi haridusasutused, spordiorganisatsioonid ja ettevõtted.

Spordinädala registreerimiskeskkond sündmuste sisestamiseks avati juba mai alguses. Ülevaate kampaaniaga liitunud organisatsioonidest ja spordinädala programmist on leitav veebikeskkonnast www.spordinadal.ee. Interaktiivselt kaardilt on näha, et üle Pärnumaa on tänaseks registreeritud kümneid erinevaid liikumisüritusi. Vastavalt kampaania kontseptsioonile jagatakse sündmused nelja kategooriasse: koolides ja lasteaedades toimuvad üritused, spordiüritused ning kogukondi kaasavad sündmused.

Projekt leiab aset kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides. 2017. aasta spordinädala üle-Euroopaline avaüritus toimub rattamaratoni raames 23. septembril Tartus. Sinna oodatakse ligi kümmet tuhandet spordisõpra. Tänavuse teemaprojekti koondnimetuseks on „leia oma rütm“. Spordinädala toimumisele panevad õla alla Erasmus+ programm ning Coop Eesti.

Kommenteeri