fbpx
Kommentaarid puuduvad

Ligi pool tuhat spordisõpra nautis rattaretke ja tähistas spordinädalat

Laupäeval, 29. septembril toimus 11nes Pärnumaa rattaretk, mis tõi päikesepaistelist ilma nautima üle ligi 450 pedaalisõpra.

Rattaretke traditsioon ulatub aastasse 2008 ning korraldajate eesmärk oli toona pakkuda rahvale liikumisvõimalust, mis poleks samas võistlus. Siiani on spordisündmus oma olemuse säilitanud, sest nii tulevad rajale needki noored ja vanad, kes võistlemist pelgavad.

Rajad olid valitud vaheldusrikkad, pakkudes valikuvõimalusi 10, 38 ja 56 kilomeetrise distantsi vahel. Sõit viis osalejad läbi rannapargi ning Jaansoni raja Uue silla juurde, kust 10 km pööras Papiniitu ning kulges mööda rannaala staadionile tagasi ning pikemad distantsid suundusid Audru suunas Keskmise pikkusega distants pöördus Vana-Pärnust tuldud teed tagasi, pikk tegi aga tiiru läbi Audru keskuse ning suundus tuldud teed mööda tagasi. Lõpetuseks tehti tiir ka Raekülla ning liiguti mööda rannapiirkonna teid Rannastaadionile tagasi.

Sündmust nautis ühtekokku üle 450 liikumissõbra. Hommikupoolikul Maanteeameti Lääne regiooni poolt korraldatud lastesõite nautis ligi 40 kuni 9-aastast noort.

Kõikide osalejate vahel loositi välja kümneid toetajate auhindu. Neist peamise, Hawaii Expressi poolt välja pandud Classic-kaubamärgi jalgratta võitjaks valis retkeliste seast kutsutud fortuuna Vanalinna Põhikooli õpilase Rebecca Toomesoo. Aktiivseimaks kooliks pärjati ürituse raames oma õppeasutuse spordipäeva tähistanud Vanalinna Põhikool, kes tõi rajale ligi 300 noort. Enim töötajaid rajale motiveerinud ettevõte oli osaühing Velmet.

Spordisündmust korraldas Pärnumaa Spordiliit koostöös arvukate toetajatega nii avalikust kui erasektorist. Organiseerimisse panustas teiste seas kümneid vabatahtlikke. Ühtlasi tähistati rattaretkega üle-Euroopalist spordinädalat.

Meeleolukat Elise Saarna galeriid saab näha siit.

Kommenteeri