fbpx
Kommentaarid puuduvad

Luitejooks avab Pärnumaal kevadise liikumishooaja

Aprilli keskel Rannametsas toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Pärnumaa liikumishooaja, meelitades varakevadisse männimetsa pea poolteist tuhat spordisõpra üle Eesti. Tänavune spordiüritus toimub 16. aprillil ning peab juba kümnendat sünnipäeva.

Ümmargust tähtpäeva tähistav Luitejooks kutsuti Pärnu Kahe Silla Klubi poolt ellu 2008. aastal ning alates sellest ajast on osalejate ridadesse lisandunud hulgaliselt fänne. Tänavune jooks tõotab tulla taas menukas ning pakub ea- ja jõukohaseid valikuid igale maitsele. Lisaks klassikalisele 8,3 km jooksule on kavas ajavõtuga ja ajavõtuta käimine-kepikõnd (luiteretk), lastejooksud ning koerasõpradele mõeldud distantsid. Ühtekokku oodatakse Luitemaa metsadesse liikuma ligi 1500 spordisõpra.

Päeva esimese stardina on kavas koerte luitekross, kus peremehed koos koertega läbivad veidi üle 5 km pikkuse tehniliselt emotsionaalse ja põneva krossiraja. Võistluse reeglid näevad ette, et koer peab olema rihmastatud või spetsiaalsete jooksutraksidega omanikuga ühendatud. Osalejaid, ligi sadakond, tuleb üle Eesti ning välismaaltki. Ühtviisi on tegemist spordiala ühe esinduslikuma ja kõrgetasemelisema võistlusega Baltimaades. Need, kes eelistavad rahulikumat tempot, saavad end proovile panna 8,3 km koerte luiteretkel, kus aega ei võeta ning kohti ei selgitata.
Luitejooksu päev pakub liikumislusti pere kõige noorematelegi. Nii on taas kavas viieks eagrupiks ja kahe pikkusega distantsiks jaotatud Draakoni lastejooksud. Iga laps saab finišeerudes uhke diplomi ning üllatuspaki jooksu partneritelt. Lapsi rõõmustab Kalevi Draakon ning vanemate laste esikolmikud kutsutakse suurel laval toimuvale autasustamisele. Need lapsevanemad, kes kavatsevad ise Luitejooksu nautima minna, saavad oma võsukesed selleks ajaks jätta valvega lastehoidu, kus nendega tegelevad korraldustiimi vabatahtlikud. Ilusa ilmaga avatakse Hüppa batuutki. Kell 13.00 antava Luitejooksu starti oodatakse ühtekokku 750 spordisõpra. Lisaks tugevatele harrastajatele tulevad rajale needki, kes igapäevast liikumist oluliseks peavad ning on regulaarsed treenijad. Need aga, kes jooksu veel pelgavad, saavad end proovile panna rahulikul matkadistantsil, sest ajavõtuga ja ajavõtuta luiteretk seda võimalust just pakub.


Koertekrossist on saanud menuk. Foto: Albert Sillaste

Luitejooksu erinevatele distantsidele on võimalik registreerida siin või Pärnu Keskuse infopunktis. Soodsam registreerimine kestab 31. märtsini, peale mida tuleb välja käia veidi suurem osalustasu. Lastejooksudele kirjapanek stardib 1. aprillil ja on tasuta.

Et Luitejooksu päev kulgeks pingevabalt ja ladusalt, soovitab korraldus 15. aprillil läbi astuda Pärnu Keskusest, kus saab oma stardimaterjalid välja võtta.

Luitejooks on Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ja Pärnu Rannajooksu kõrval Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse avaetapiks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset harjutamismotivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal.

 

Kommenteeri