fbpx
Kommentaarid puuduvad

Maakondade tervisespordikeskused said 600 000 eurot toetusi

Kultuuriminister Tiit Terik kinnitas toetuse saajad taotlusvoorust, mille toel aidatakse välja arendada üle-eestiline mitmekülgne regionaalsete tervisespordikeskuste võrgustik. Nelja-aastase toetusperioodi jooksul ehk aastatel 2019–2022 jagatakse välja kokku 2,4 miljonit eurot. 

„Eesti spordipoliitika tulevikuvisioon on, et aastal 2030 liigub pea 70% Eesti inimestest regulaarselt. Selleks, et eestlased saaksid ja tahaksid liikuda, on oluline tagada mitmekülgne ja hea sporditaristu. Tänu riigi toetusele ja erasektori abile on viimase nelja aasta jooksul saanud värskes õhus liikumise võimaluste parendamine tõelise hoo sisse – kaasajastatud ja arendatud on mitmeid maakondlikke tervisespordikeskusi,“ rääkis kultuuriminister Tiit Terik.

„Eesti eri paikadesse on loodud kunstlume tootmise võimekus ja seega paremad võimalused ka lumevaesel talvel sportimiseks. Samuti on parandatud radade valgustust või loodud väga erinevaid võimalusi liikumiseks, muu hulgas näiteks mäesuusa- ja kelgunõlvi, kettagolfiradu või jõulinnakuid,“ lisas ta.

Riigi toel arendatakse igas maakonnas välja kuni kaks regionaalset tervisespordikeskust, mis pakuvad aastaringselt võimalusi tegeleda vabas õhus ja tasuta mitmesuguste liikumisharrastustega. Perioodi lõpuks ehk 2022. aasta detsembrikuuks peavad kõigis toetatud tervisespordikeskustes olema rajatud valgustatud liikumisrajad ning loodud kunstlume tootmise võimekus.

Toetussumma ühele maakonnale on 40 000 eurot aastas, mis jaguneb maakonnas toetatavate tervisespordikeskuste vahel.

Taotlusvooru aluseks on Kultuuriministri määrus „Regionaalsete tervisespordikeskuste väljaarendamise toetamise tingimused ja kord perioodil 2019–2022“. Vaata toetatavate tervisespordikeskuste nimekirja siit.

Lisainfo

Kaarel Nestor
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik  
kaarel.nestor@kul.ee    
628 2260

Liisa Johanna Lukk
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik  
5331 0789  
liisa.johanna.lukk@kul.ee

 

Kommenteeri