fbpx
Kommentaarid puuduvad

Maakonna spordikalender ootab korraldjatelt infot

Pärnumaa Spordiliit on maakondliku spordikalendri koostamise koordineerija ning haldaja. Ettevalmistused 2018. aasta kalendri koostamiseks on alanud ning kõik soovijad on oodatud infot esitama.

Kalendrisse on oodatud spordisündmuste teave, mida organisatsioonid soovivad avalikkusele tutvustada ning mis on osalemiseks avatud kõigile. Tegemist ei pea oleme üksnes võistlustega, sest kalender katab liikumisharrastuse kajastamist laiemaski plaanis – lisaks matkad ja ka näiteks spordivaldkonna tähtsamad koolitused, foorumid jmt. Kalendris oma sündmuse presenteerimine on suurepäraseks võimaluseks end nähtavaks teha, sest seal sisalduva info võtavad aluseks nii meedia- kui ka kohaliku omavalitsuse üksused, spordihuvilised jt. asjaosalised.

Igaüks saab andmete kogumisse panustada. Käesoleva teate juurde on andmete sisestamiseks lisatud vastav vorm ning korrektselt täidetud andmetega (näidise järgi) oodatakse infot 20. jaanuariks spordiliidu e-postile info@psl.ee. Spordiliit jätkab andmete kogumist sealt edasi jooksvalt ja aastaringselt, ent sel juhul jääb sõnumi mõju tagasihoidlikumaks. Kui soovitakse andmeid esitada peale 20. jaanuari, tuleb kasutada sama blanketti. Spordiliit pöörab tähelepanu, et kuupäevadeta sündmusi ei arvestata ning kalendrisse ei kanta. Lisaks ei tasu infot esitada kindla teadmisega, et kuupäev võib muutuda. Nii on võimalik tagada kalendri kvaliteedi ja usaldusväärsus.

„Spordiliit on maakonna ülest spordikalendrit koostanud aastaid. Eelmisel aastal oli meil andmeid rohkem kui neljasaja Pärnumaal toimuva spordisündmuse kohta. Arvestades liikumisharrastuse populaarsuse tõusu ning maakonna piiride muutumist Läänemaa arvelt, võib arvata, et 2018. aastal kasvab pärnumaalase jaoks valikuvõimalus veelgi“, ennustas spordiliidu projektijuht Vahur Mäe.

Maakonna spordikalendrit puudutavad ka 1. jaanuarist jõustunud Spordiseaduse ja Tulumaksuseaduse muudatused. Kuna uuest aastast hakati maksuvabalt hüvitama vabatahtlikena tegutsevate spordikohtunike teatud liiki kulusid, peab maksuvabastust saav spordiorganisatsioon olema oma üritusega ka alaliidu või piirkondlike spordiorganisatsioonide ürituste kalendris.

Kalendri koostamist rahastab Pärnumaa Spordiliit koostöös avaliku sektori partneritega. Kalendriinfo kuvatakse spordiliidu veebis www.psl.ee alates 1. veebruarist.

Spordiliit on Pärnumaa spordi katuseorganisatsioon, koondades liikmetena ligi 60 maakonna spordiorganisatsiooni. Liidu tegevused on seotud spordi üldise koordineerimise, statistiliste andmete kogumise ja töötlemise, nõustamise ja koolitustegevuste ning spordipoliitikaga kujundamisega

Kommenteeri