fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu Kahe Silla klubi hakkab legendaarset aastajooksu korraldama

Tänavusest võtab klubi üle Eesti vanima, 37. aastat vahepausideta toimunud Pärnu aastajooksude sarja korraldamise. Registreerimine avati 1. märtsil.

Esimest korda 1985. aastal organiseeritud idamaade kalendrile pühendatud sari toimub tänavu tiigriaasta egiidi all, kutsudes kevad-suvisel hooajal teisipäeviti rahvast liikuma – käima või jooksma – suvepealinna kaunitesse paikadesse. Aastajooksudest on ligemale 40 aasta jooksul osa saanud paljude perede mitu põlvkonda, lisaks on aastajooksudega üles kasvanud tuntud tippatleedid, teiste seas maratoonar Roman Fosti ja omaaegne Eesti jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja.

Korraldustiim võtab seni Pärnu klubi „Tervisesport“ eest veetud sarjast kaasa mitmeid sellele omaseid elemente, kombineerides need kaasaegsete korralduslike lahendustega.

Seni sarja korraldanud klubi „Tervisesport“ esindaja Silvia Neeme ütles, et tema süda on rahul. „On väga tähtis, et pärnumaalastele aastakümneid rõõmu valmistanud jooksud jätkuvad, sest siin käib rahvast Kilingi-Nõmmest, Vändrast, igalt poolt mujaltki,“ rääkis pikaaegne eestvedaja.

Kahe Silla klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe sõnade kohaselt jäänuks üritus ära, kui seda üle poleks võetud. „Meil on meeskonna ja kogemuse näol tugev potentsiaal sarja kõrgetasemeliseks läbiviimiseks. Üha enam lähevad kohalikele kogukondadele korda väiksemad üritused, seevastu suurte sündmuste taastumine viiruse eelsele tasemele võib aega võtta mitu aastat. Sestap laiendame oma tegevust, et kohalikele rõõmu pakkuda ja vahepeal tekkinud tühimikku täita,“ ütles eestvedaja. Vähetähtis pole seegi, et lühemaid distantse ülemäära jooksukalendris pole.

Kolm asupaika, igas kolm etappi

Sari viiakse läbi „3+3+3“ põhimõttel, mis tähendab, et asukohti on kolm, igas neist antakse kolm starti. 3. mail alustatakse Pärnu Vallikäärus, hooaja võtab 23. augustil kokku Reiu-Raeküla männikus toimuv viimane etapp. Vahepeal põigatakse randagi, kus mööda liiva silgatakse rannapromenaadi otsast muulini ja tagasi.

„Distantsid jätame paika – 1500, 3000 ja 5000 meetrit, nagu vanasti –, niisamuti kaks asukohta,“ rääkis Mäe, kelle sõnutsi otsustati varem Niidupargis peetud etapid tuua sealselt kitsalt ja konarlikult maastikult kaunisse Vallikääru. „Seal paneme stardi- ja finišiala püsti esinemislava asukohta. Rahvas teeb käärule tiiru peale, finišeerides legendaarse linnaarhitekti Olev Siinmaa kuju valvsa pilgu all,“ rääkis Mäe, kelle sõnade kohaselt on piirkond justkui loodud sedalaadi väiksemate ürituste läbiviimiseks.

Korralduse hakkab taas kohtunikuna ja mikrofoni taga panustama kergejõustiku grand old man Priit Neeme, kes olnud sarja juures alates selle sünnist.

Samaks jäetakse seni toiminud punktiarvestuse põhimõttedki: igast asukohast läheb kirja üks kohustuslik, ülejäänud etappide peale kolm paremat kohapunktide alusel. „Mida vähem punkte, seda kõrgem koht. Näiteks annab etapivõit null, teine koht ühe, ja nõnda edasi, punkti,“ täpsustas Mäe. Vanuseklasse on 11, millest noorimad on alla 12-, eakamad üle 70-aastased. Jooksude ajavõtt toimub elektrooniliselt rinnanumbri külge kinnitatud kiibi kaudu. Kõik, kes teevad kuus etappi kaasa, saavad unikaalse tiigrimotiiviga medali. Hooaja lõpus autasustatakse üldarvestuses esimest meest ja naist ning vanuserühmade parimaid.

Soovi korral saavad kõik, ka ühe etapi läbinud, soetada aastajooksu kujundusega särgi.

Kuni 11aastastele lastele on kavas eraldi jooksud lühematel distantsidel, mis on tasuta. Lapsedki, kui nad läbivad vähemalt kuus etappi, saavad hooaja lõpus erikujundusega medali.

Registreerimine

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 1. maini koduleheküljel ning 3. mail 1. etapil kohapeal. Tervele sarjale registreerijatele võimaldatakse nimelist, hooajapõhist rinnanumbrit. Lisaks saab kirja panna igale etapile eraldiseisvalt, nii koduleheküljel kui iga jooksu stardipaigas.

Tutvu juhendiga siin ja osalustasudega siin.


Anni Lüll
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

Turundusjuht

+372 5615 9598

www.2silda.ee

Kommenteeri