fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu Rannajooks tõotab lüüa rekordi

Pressiteade
22.10.2019
Pühapäeval, 27. oktoobril toimuv Pärnu Rannajooks tõotab ligi 1500 spordisõbraga uut osavõtjate rekordit. Jooksupäevast on kujunemas Eesti suurim hilissügisene spordisündmus.

Seoses moodsa rannastaadioni valmimisega 2016. aastal sai uue hingamise pärnakate sügisene jookski – kunagine kahe staadioni jooks asendus rannajooksuga, millest on nüüdseks kujunenud enam kui tuhande osalejaga suur liikumispäev. Võistluskeskusega rannastaadionil toob sündmus eeloleval pühapäeval kokku ligi 900 jooksjat, 250 käijat-kepikõndijat ning ligi 500 last. Registreerijate aktiivsus lubab ennustada uut osavõtjate rekordit. Senine marginumber – 1304 – on pärit 2016. aastast. Meestest on lubanud starti tulla mullune teine ja kolmas mees, Timmo Jeret ja Karl Mäe. Hetkeseisuga saab naiste favoriidiks lugeda eelmise aasta kolmandat, Liliana Torni.

Distantsivalikus on 10 ja 5 km, mis mõlemad suunatud nii jooksjatele kui käijatele. Pika distantsi start antakse kell 13. Lühike distants (5 km) lähtega kell 13.20 on ajavõtuta rahvarada, mida võib samuti läbida nii joostes kui käies. Kell 11 algavad lastejooksud on avatud kuni 11aastastele. Alates 8-9aastaste jooksudest selgitatakse esikolmikud, nooremad läbivad raja võistluseta. Rannajooks on oma nime vääriline, sest rada kulgeb peamiselt keskranna ja suurte parkide piirkonnas: distantsile jäävad rannapark, promenaad ja mitmed vaatamisväärsused, eesotsas legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa projekteeritud kunagise mudaravila ning rannahotelliga.

„Tänavu on märgata väljastpoolt Pärnumaad liikuma tulijate arvu kasvu. Rannajooks on arenev spordisündmus, millest võib tulevikus kasvada meie tuntuima – kahe silla jooksu kõrvale osalejate huvi poolest võrdväärne tegija. Pärnu ei ela vaid suvel ning siin saab meeldivalt aega veeta muulgi ajal. Rannajooks sobib suurepäraselt spordi ja puhkuse ühendamiseks Eesti ihaldatuimas sihtkohas,“ hindas jooksu peakorraldaja Vahur Mäe sündmuse väljavaateid.

Esmakordselt saavad kõik Rannajooksu, -retke ja rahvaraja lõpetajad finišeerides kaela unikaalse medali. Lisaks pälvivad medali kolmikürituse läbijad. Sarja medalantakse Luitejooksu ja -retke (8,3 km), Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ja retke (10 km) ning Pärnu Rannajooksu ja -retke (10 km) läbinutele kolmikürituse finišiprotokolli alusel finišeerimise järgselt. Finaaletapi eel juhivad üldarvestuses Martin Tamm Sparta spordiseltsist ning omanimelise treeninggrupi eestvedaja Anu Piiroja.

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 23. oktoobrini www.2silda.ee ja Pärnu Keskuse infopunktis. Sündmuse päeval on võimalik end registreerida kohapeal stardipäeva hinnaga. Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, saavad huvilised oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskusese võistluskeskusest ajavahemikus kell 10.00-16.00.

Rannajooksu korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koos kümnete toetajate ja partneritega. Teiste seas panevad õla alla Pärnu Keskus, Saku, Pärnu linn, Bauhaus, Craft ja Rademar. Korraldusse panustab enam kui 150 vabatahtlikku.

Kommenteeri