fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnu suvejooks ootab 22. juunil päikeselinna suve avama

Paar nädalat tagasi selgus, et valitsuse leevendatud koroonapiirangud võimaldavad peale pooleteise aasta pikkust pausi korraldada vabariigi sünnimaakonnas Pärnumaa Võidupüha maratoni. Täiendavad leevendused täidavad lühemaidki jooksuotsi nautivate inimeste unistuse: nüüd saab kinnitada, et Pärnu suvejookski toimub jaanipäeva eel esimest korda päriselt.

Esiti 2020. aastaks kavandatud, liikujate seas populaarne, kõigile jõukohane 10kilomeetrine distants oli tervisekriisi oludes kavas virtuaalsena: toona nautis uudsel moel liikumist – jooksis või kõndis endale sobival ajal ja kohas – ligemale 450 inimest. Tänavugi on virtuaaljooks kavas, ent need liikumissõbrad, kes armastavad suuremas grupis rajal pingutada ja üksteisega mõõtu võtta, on suvepealinna oodatud päriselt spordipuhkust veetma. Kõik saab teoks põhjusel, et vahetult enne jooksu kaob 250 inimesega ürituste piirang: suvejooksu toimumise ajaks tõuseb see 1000 inimeseni, seejuures kaob 25 osalejaga gruppidesse hajutamise nõue. Stardikoridori mahub kuni 500 inimest.

„Olime valmis, et peame nüüdki lühikese distantsi vahele jätma, õnneks nii ei läinud. Täiustame maratonipäeva programmi uue populaarse valikuga,“ rääkis Pärnu Kahe Silla klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi on uuel algatusel väga kõrge potentsiaal.

„Kui öelda suvi, meenub Pärnu, kui öelda Pärnu, tuleb kohe meelde suvi. Suvepealinna seavad sammud paljud eestimaalased ja suvelgi võiks siin olla kõigile jõukohane jooksupidu: maraton või poolmaraton igaühele kindlasti kontimööda pole, küll aga on palju lühem distants. Suvi algab Pärnust,“ sõnas korraldaja.

Jooksu stardipauk antakse kell 15.45 Paikuse vabaõhulavana tuntud territooriumil. Rada kulgeb Reiu-Raeküla terviserajal, juhatades osalejad mööda jõe kallasrada kesklinna, kust suundutakse mööda peatänavat Rüütlit finišisse. Lõpujoon asub vabariigi väljakuulutamise ausamba kõrval Iseseisvuse väljakul. Lisaks jooksule on kavas ajavõtuga ja ajavõtuta käimine.

„Programmi koostamisel võtsime eeskuju meie suurimast ja menukaimast – Kahe Silla jooksust. Soovime anda spordiürituste külastamiseks rohkem väljundeid, kui paljude jaoks see üks kord aastas,“ ütles Mäe, kelle sõnul saab Pärnu suveürituste programm alguse päev varem, 21. juunil, mil legendaarse „Tere, Pärnu suvi!“ raames antakse linnale üle pealinna tiitel.

Kuidas mõjutab üritust koroonaviirus? „Ehkki näitajad lähevad päev-päevalt paremaks, oleme kaugel sellest, et jalga sirgeks lasta. Korraldustiimil on pidevalt kontaktis terviseametiga ja annab ürituse eel vabatahtlikele ja osalejatele soovitused, mida teha selleks, et üritusel oleks maksimaalselt turvaline,“ rääkis korraldusmeeskonna juht, kelle sõnutsi on Pärnus joosta-käija turvaline, seda enam, et tegutsetakse väljas.

Kõik lõpetajad saavad finišijoonel päikeseketast meenutava medali ja joogi, jooksu järel avaneb finišiprotokollis osaleja nimele klõpsates võimalus alla laadida diplom. Osalustasu sisaldab kiibiajavõttu ja pesemisvõimalust Pärnu kesklinna koolide võimlas.


Info www.2silda.ee

Anni Lüll
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ

Turundusjuht

+372 5615 9598

www.2silda.ee

Kommenteeri