fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa spordiliit võtab luubi all kohalike uudiste kajastamise

Maakondlik spordi katuseorganisatsioon Pärnumaa spordiliit vastutab piirkonnas spordielu juhtimise ja koordineerimise eest: korraldab suhtlust spordiorganisatsioonidega, aitab liikumisüritusi läbi viia, nõustab oma liikmeid, kohalikke omavalitsusi ja teisi huvigruppe, koolitab, jagab sporditeavet, olles rohujuure tasandil abistavaks kontaktiks ja eestkõnelejaks. Tänavusest võtab spordiliit muu hulgas fookusesse kohalikku spordielu puudutavate uudiste kirjutamise ja levitamise, et tuua liikumise ja spordi juurde uusi huvilisi.

Spordiliidu tegevjuhi Kaisa Kirikali sõnutsi vajavad kohalikud eestvedajad ja organisatsioonid senisest veelgi enam tähelepanu, sest teemasid, millel peatuda, ja mis ei pruugi alati tähelepanu saada, jagub piisavalt. „Algatame projekti põhjusel, et Pärnumaal toimuvad spordi- ja liikumisüritused ning  valdkondlikud teemad – vahel pingelisedki –, saaksid senisest veelgi enam tähelepanu,“ rääkis Kirikal, kes loodab, et sisukas ja atraktiivne info aitab spordi ja liikumise juurde uusi harrastajaid ja toetajaid tuua.

Tegevjuhi sõnutsi toimub maakonnas iga päev midagi, lisandub uusi, põnevaid algatusigi. „Täpset arvu ei oska öelda, ent kui ühekordsetele üritustele lisada eri spordialade nädalamängud, päevakud ja karikasarjad, viiakse Pärnumaal aastas läbi ligemale tuhat eriilmelist sündmust,“ arvas spordijuht.

Mida uut tänavune hooaeg pakub? „Uus põnev projekt on esmakordselt kavas Pärnumaa jäähokiliiga. Teisalt on rõõm näha, et vaatamata keerulisele ajale jätkab lõviosa traditsioonilistest üritustestki,“ sõnas Kirikal.

Spordiüritustele lisaks saab kajastust spordijuhtimisegagi seonduv. Kuna tänavu aegub spordiliidu arengukava, mis annab kohalikul tasandil suunised spordielu korraldamiseks, võetakse avalikkuse ees lahti taas kord strateegilise juhtimisega seonduv. „Neil päevil käib usin töö: kohtume huvigruppidega, et arutada, mis suunas maakonna ja riigi sport ja liikumisharrastus peaksid arenema,“ rääkis 67 juriidilise liikmega spordiühingu eestvedaja.

Uudiseid hakkab toimetama ja reportaaže kirjutama kohalikku spordielu hästi tundev Vahur Mäe, kes on muu hulgas Pärnu Postimehe spordilugude kaasautor ja 2003. aastast Eesti sõudeliidu veebilehe toimetaja.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri