fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa Talimängud on jõudnud poole peale

Pärnumaa talimängud on pika traditsiooniga piirkondlikku tähtsust omav spordisündmus, millega käesoleval talvel alustati 17. detsembril. Möödunud pühapäeval jätkati korvpalli, lauatennise ja kabetamisega.

Külauudiste portaalile Pärnumaalt uudislugusid vahendav Urmas Saar märkis, et korvpalli alagrupid alustasid Paikuse spordikeskuses juba päev varem, laupäeval. Pühapäeval jätkati finaalmängudega. Esimese koha karika võitis Saarde valla meeskond, teiseks tuli Paikuse ja kolmandaks jäi Pärnu.

Samal ajal lubas Paikuse raamatukogu juhataja Gerli Lehemets lahkelt kasutada lugejatele mõeldud avaraid ruume kabeturniiri läbiviimiseks. Võistkonnad koosnesid viiest liikmest:
kaks meest, üks naine, üks noormees ja üks neiu, noored vanuses kuni 16 aastat. Kokku osales
võistlustules kaheksa võistkonda, peaaegu 40 osalejaga, vanuses kaheksa kuni 80+.

Kabevõistlus möödus Saare sõnul pingelises, aga meeldivas miljöös. Lõpptulemus selgus väga tasavägistes mängudes. Kahjuks pidi Sindi võistkond kabetüdruku haigestumise tõttu võistlema nelja liikmega. Sindit esindavasse võistkonda kuulus oma laua parimana riigikogu liige Marko Šorin, kes saavutas 14 võimalikust punktist 13: kuus võitu ja üks viik.

Kuigi Sindi on viimastel aastatel saavutanud talimängudel kabes esimese koha, tuli seekord leppida kolmanda tulemusega. „Tegelikult on ka see tubli tulemus, sest Sindi võistles viieste võistkondade arvestuses neljakesi,“ kiitis kabekohtunik Arvi Tamm sintlaste saavutust. Võistlus oli kabeasjatundjate jaoks huvitav, sest laudade taga istus enamik Pärnumaa kõvemaid tegijaid. „Head meelt valmistas asjaolu, et noori ehk tulevasi kabetajaid oli palju ja nende tase on arvestatav,“ ütles Šorin.

Kõige kauem kestsid lauatennisevõistlused. Võistlustel osalesid kaheksa valla võistkonnad. Tänavu osutus võitjaks Paikuse vald, teiseks platseerus Sauga ja kolmas koht kuulus Halinga vallale.

Lisaks eilsetele võistlustele on seni toimunud võistlused kolmel alal. 7. jaanuaril mängiti Sauga spordikeskuses koroonat ja Sauga noortekeskuses peeti mälumängu. Pärnu Kuninga tänava põhikoolis viidi läbi sisesõudmine eelmise aasta detsembris.

Üldarvestust juhib hetkel Saarde 171 punktiga. Järgnevad Sauga 152 ja Paikuse 132 punktiga.Pä

Veebruaris toimub samuti hulk võistluseid: Perona Bowlingus juhtkonna võistlus bowling, Jõulumäe tervisespordikeskuses murdmaasuusatamise individuaalsed distantsid, teatesõidud ja male, Uulu kultuuri- ja spordikeskuses sangpommi kahevõistlus. Sõltuvalt ilmaoludest peaks Jõulumäel toimuma esimese kvartali sees ka curling.

Vaata tulemusi siit ja galeriid siit!

Kommenteeri