fbpx
Kommentaarid puuduvad

Pärnumaa tulevikulootused said EOK stipendiumile

Eesti Olümpiakomitee käivitab tänavu noorte saavutusspordi toetusmeetmete süsteemi, mis annavad igal aastal eeldustega ja andekatele noortele vanuses 14-22 aastat saada 2000 eurost toetust.

Esimeste toetuse saajate hulka valiti 20 spordialalt 89 tulevikupotentsiaaliga noort tegijat. Teiste seast leiab ka üheksa Pärnumaa noore tegija nimed. Nimekirja pääsesid rannavõrkpallur Märt Tammearu, aerutaja Anette Baum, purjetaja Keith Luur, sõudjad Marko Laius, Johann Poolak ja Greta Jaanson, kergejõustiklane Emely Karhu ning maadleja Helary Mägisalu.

Eesti Olümpiakomitee tipp- ja kvaliteetspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste sõnul on uue süsteemi eesmärk toetada tippspordieeldustega noorsportlaste arengut. „Uus toetussüsteem on oluline tulevikku vaatav samm. Tahame pakkuda tuge lootustandvatele noortele sportlastele, et suurendada nende konkurentsivõimet omaealiste seas ning lihtsustada üleminekut täiskasvanute klassi. See suurendab tõenäost, et täiskasvanute ikka jõudes jätkavad nad tippspordiga,“ ütles Tõniste.

Uued rahastamisprintsiibid töötas välja EOK tipp- ja kvaliteetspordikomisjon, kes konsulteeris valiku tegemisel ka spordialaliitudega. Järgmisena käivitub sama süsteem talisportlastele 2018. aasta märtsist.

Tõniste lisas, et kindlasti tehakse projekti arendamisel ka aktiivset koostööd Kultuuriministeeriumiga, et leida lahendusi toetussüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks ja selle integreerimiseks Eesti noorte ja tippspordi rahastamise mudelisse.

Tunnusfoto: purjetaja Keith Luur (allikas: Zoom8)

Kommenteeri