fbpx
Kommentaarid puuduvad

Selgus Pärnumaa 2020 aasta terviseedendaja

2020. aasta oli erakordne mitmeski mõttes, kuid see ei vähendanud meie soovi tänada ja tunnustada aktiivseid tegutsejaid. Pärnumaa 2020. aasta tervisedendaja on Katrin Vaiksalu.

Ta on lasteaias Pöialpoiss töötanud alates 1986. aastast ning liikumisõpetajana asus ta tegutsema 2003. aastal. Lisaks liikumistundide läbiviimisele korraldab ta lasteaias traditsiooniks saanud Pöialpoiste spordipäevi ja olümpiamänge. Ta on lasteaias ellu viinud tervisedenduslikke projekte, näiteks nutiküürust vabanemise, tervisliku toitumise ja vaimse tervise valdkonnas, samuti on teenekas õpetaja aidanud lasteaial leida koostööpartnereid lasteaia sportimisvõimaluste parandamiseks.

Katrin Vaiksalu on Pärnu linna liikumisõpetajate ühenduse juht ja osalenud mitmete ülelinnaliste sündmuste korraldusmeeskonnas. Aastaid on ta olnud üheks erirühmade mängupäeva korraldajaks.

2020. aasta alguses viis Katrin Vaiksalu läbi õppepäeva liikumisõpetajatele, kus tutvustas enda loodud tantsuetenduse “Imelised jõulud” lugu.

Tervisedendaja valis teiste esitatud kandidaatide seast välja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu rahvatervise komisjon. Aasta tervisedendaja auhind antakse üle maikuus toimuval Pärnumaa sotsiaalvaldkonna tunnustusüritusel.

Aasta tervisedendaja tiitliga pärjatakse tublit inimest või organisatsiooni, kes või mis on silma paistnud tervist edendava algatuse, eeskuju või  tervisliku elustiiliga.

Kommenteeri