fbpx
1

Spordiliidu tegevjuht Kaiu Kustasson peab 70 aasta juubelit

Neljapäeval, 8. novembril peab 70 aasta juubelit Pärnumaa spordiliidu kauaaegne tegevjuht Kaiu Kustasson.

1948. aastal Läänemaal Vigalas sündinud Kustasson (neiupõlves Reinthal) lõpetas 1968. aastal Pärnus kaugõppekeskkooli ning omandas 1988. aastal Tartu Ülikoolis kehalise kasvatuse õpetaja kutse. Juubilari sportlastee sai alguse Pärnu-Jaagupi Keskkoolis ning 1967. aastal asus ta Pärnu Jõus tööle spordiinstruktorina. Järgnes enam kui 20 aastat panustamist spordimetoodikuna toonases Pärnu EPT-s. Kustassoni kui spordiametniku teeneid on tunnustatud eri aegadel: aastatel 1980 ja 1981 ning 1983 ja 1984 võitis ta parima spordimetoodiku konkursi vastavalt Eestis ja NSV Liidus. Spordiliit Jõud nimetas spordijuhi 2008. aastal aasta tegijaks ning Eesti Olümpiakomitee andis 2018. aastal talle organisatsiooni kõrgeima tunnustuse, teenetemärgi.

Riigi taasiseseisvudes hakkas Kustasson 1991. aasatal Pärnumaa Spordiliidu tegevjuhina üles ehitama maakonna spordisüsteemi ning jätkab seda tööd siiani. Kustassoni eestvedamisel on aastakümnete jooksul arendatud maakonna tali- ja suvemängude kontseptsiooni ning ta on aidanud käima lükata mitmeid maapiirkonnas olulisi spordimänge – Rohelise jõemaa suvemängud, valdade rannamängud jmt.

Sünnipäevalapse tegevuse jälg ulatub aga Pärnumaa piirest väljaspoolegi. Alates 1992. aastast kuni tänaseni on Kustasson kuulunud Eestimaa Spordiliit Jõud juhatusse, sealhulgas valiti ta 2002. aastal spordiühingu asepresidendiks, kandes seda rolli tänaseni.

Lisaks spordijuhtimisele on juubilar muulgi moel kohaliku kogukonna arengusse panustanud. Toonaste Pärnu-Jaagupi alevinõukogu ning Paikuse külanõukogu rahvasaadik, Paikuse vallavolikogu liige ja kultuurikomisjoni esimees ning omaaegse Pärnu Maavalitsuse tervisenõukogu liige – need on vaid mõned näited Kustassoni tegevusest.

Pärnumaa Spordiliit soovib tähtpäeva puhul palju õnne, jõudu ja jaksu ning tegutsemislusti edaspidiseks.

Comment(1)

  1. Vasta
    Kaarel says:

    Alles takkajärgi, aga siiski – PARIMATE SOOVIDEGA, TERVIST, JAKSU … RÕÕME

    Kaarel , kaasteeline, aatekaaslane
    Tammneemest

Kommenteeri