fbpx
Kommentaarid puuduvad

Toimus Pärnumaa radade karikasarja discgolfis 2020/2021 V etapp

Samal ajal, kui Bangladeshis või Kiribatis inimesed 30-kraadise sooja ilmaga võtsid „päikesevanne“, nautisid 71 discgolfimängijat 20.02.2021 Jõulumäel ilusat, kerge miinusega talveilma. Parem ikka, kui -36 kraadine pakane Anadyris Venemaal.

Nimelt toimus Pärnumaa radade karikasarja discgolfis 2020/2021 viies etapp. Võistlus oli PDGA C-tier. Mängiti kaks ringi punasel rajal talvist asetust. Metrixist radade kaupa tulemused siin: https://discgolfmetrix.com/1535914 PDGA tulemusi näeb siit: https://www.pdga.com/tour/event/50015
Täna osales 2020/2021 karikasarjas esimest korda Rasmus Metsamaa, kes ei jätnud midagi juhuse hooleks ja mängis kahe ringi kokkuvõtteks (-22 parile), saades PDGA reitingud 985 ja 1034.

Mats-Eerik Tõhk ja oma teist etappi mängiv Indrek Laidoner ei suutnud kahe ringi kokkuvõttes selgeks teha, kumb neist on parem Liivimaa discgolfimängija ja nii jäi see otsustada ümbervisetega. Mats-Eerikul on juba tavaks saanud mängida ikka „kogu raha eest“. Kui eelmisel etapil tõestas ta ümbermängimisel oma paremust, siis seekord pidi ta Indrek Laidonerile alla vanduma ja seega (-15 parile) teine koht Indrek ja kolmas Mats-Eerik sama tulemusega.
Naiste ehk FPO divisjonis meenutas teine ring ühte tuntud kirjatükki, kus Vestmann ja Piibeleht omavahel kemplesid. Esimesel ringil nelja viskelise edu Johanna Lepp ees saavutanud Meeri Rätsep alustas teist ringi neljandalt rajalt. Nad mängisid Johannaga mitmel korvil erinevaid skoore kuni 17 korviks oli juba viik. Edasi mängiti radu kord üks, siis teine paremini, kuni lõpuks pidi Meeri tunnistama Johanna üheviskelist paremust. Kokkuvõttes võitja Johanna Lepp (-3 parile) ja Meeri Rätsep II koht (-2 parile). III koht Mirjam Paas, kellel kahe ringi kokkuvõttes par.
Noorte ehk MJ18 divisjonis võistles seekord viis mängijat ning kõva heitlus käis I ja II koha peale ning III-V koha peale, kuna esimesel ringil rebisid Sander ja Ranno veidi ette. Teise ringi lõpuks suutis oma paremust näidata seekord Sander Filippov (-7 parile) ning ainult kahe viskega rohkem (-5 parile) II koht Ranno Kannel. III koht läks seekord Remii Metsmaale (+2 parile), kelle konkurendid Raul Reesar ja Heigo Tamberg jäid maja ainult 1 ja 2 viskega. Seega oli noorte divisjonis täna väga tasavägine võistlus.
Veidi vanemad härrad ehk MP40 divisjon, lülitasid Raimo Kimmel ja Tarmo Kütt sisse „autopiloodi“ ning nautisid võistlust täiskäigul. Mõlemal esimese ringi lõpuks -10 alla pari ja PDGA reiting 997. Nendega suutis sammu pidada esimesel ringil vaid Mats-Eerik Tõhk, kes viskas sama tulemuse. Peale „tankimist“ said mõlemad härrasmehed vist „kehva kütust“ ja lasid vahepeal vabakäiguga minna, lõpetades kokkuvõttes Raimo esimesel kohal päeva paremuselt teise tulemusega. Seega MP40 võitja Raimo Kimmel (-16 alla pari) ja Tarmo Kütt II koht (-14 alla pari). Raimol, Tarmol ja Mats-Eerikul jäi esialgu ainult 3 punkti PDGA reitingu 1000st punktist puudu, kuid loodetavasti PDGA gurud Ameerikamaal vaatavad tulemused üle ja muudavad need paremaks, et see maagiline 1000 reitingupunkti ikka laekuks nende kontole. III koht (–12 alla pari) Eero Peterson, kellel karikasarjas nagu Raimolgi, seni ainult poodiumikohad. Palju õnne kõigile.
Kui eelmisel etapil Sindis pidi Madis Pallas alla vanduma napilt Mairold Mätasele, siis seekord oli täpselt vastupidi. Harrastajate ehk MA3 divisjonis võitis kaheviskelise eduga Madis Pallas (-11) Mairold Mätase (-9) ees. Mairold, kes esimesel ringil mängis -9 alla pari, pidi teisel ringil leppima pariga. Mõlemad mehed alustasid esimesel kuuel korvil (alustati rajalt nr 13) turvaliste paridega, mida Madis jätkas kaheksani. Kolmandal rajal vähendas Madis vahe 4 punktini ja „vahetades käiku“ jõudis enne eelviimast korvi viigini. Seal Mairold eksis ja saarerajalt saadud OB-4 ning kahe punktiline kaotus jäigi lõpptulemuseks. Kolmandat kohta ei suutnud Marko Pähklamägi ja Rivo Tamson omavahel selgeks teha ja sarnaselt MPO-le oli vaja ümbermängimist. Seekord viis kolmanda koha auhinna koju Rivo Tamson (-6).
Täna otsustas esimesel ringil 16-dal korvil Tauno Teder, et hole in one pott on juba piisavalt suur, et see koju viia ja viskas ühe viskega korvi. Summaks oli kogunenud 161€. Palju õnne. Lisaks premeerime mängijat karikasarja arvestuses viie lisapunktiga.
Kui autasustamine lõppes, oli veel hulga inimesi kohal, kes õhinaga loosi ootasid. Fortuunaks oli seekord Liina Rohi, kes abistas ka fotode tegemisega. Aitäh talle. Võitjateks osutusid Veiko Velleste ja Raido Mägi, kes said ploki sahvti Auralt. Aga see ei ole veel kõik. Fortuuna naeratas ka Reigo Alpile (maiustused Kalevilt) ja Jagnar Lepp 10€ kinkekaart DiscSpordilt. Kuna kuidagi peab ka autasustamistseremoonial osalejaid tänama, siis kõikide kohalolijate vahel loosisime välja veel ühe 10€ DiscSpordi kinkekaardi ja õnnelikuks osutus Reili Kaber, mille saamiseks pidime hõikama mitmeid nimesid, kes olid juba koduteel. Need ülal nimetatud, kes autasustamisel kohal ei olnud, võtke ühendust ja saate oma loosiauhinnad kätte.
Nagu ikka lisasime 15% osalustasudest heategevuseks. Seekord oli summa 102,75€, millele lisasime omalt poolt veidi juurde, et saaks täis 125€ ja nüüdseks olema kogunud 450€. 2021 aastal toetame Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskust ja Pärnu kodutute loomade varjupaika.
Oleme Pärnumaa radade karikasarjaga jõudnud viienda etapini. Just nii palju paremaid etappide tulemusi läheb lõpuks üldarvestusse. Seega on võimalik oma skoore veel parandada. Hetkeseisu näeb siit: https://discgolfmetrix.com/1535907
Tänaste tulemustega üldarvestuse esikolmikutes jälle väikesed muudatused. Mängija, kes osaleb kõigil seitsmel etapil, saab boonusena 20 lisapunkti. Järgmine etapp toimub 07.03.2021 Pärnu-Jaagupis ja seekord mängime loositud paaridega paarisvõistlust. Juhendi lisame lähiajal. Kellel juba praegu huvi teada saada, kuidas paarismäng toimub, siis saab tutvuda eelmise aasta Tõstamaa etapi juhendiga. Reeglid on sisuliselt samad. Registreerimise link: https://discgolfmetrix.com/1535911, mis avaneb 23.02.2021 kell 20:00.

Kommenteeri