fbpx
Kommentaarid puuduvad

Tõstamaa jooks rõõmustab taas liikumishuvilisi

Eeloleval laupäeval toimub legendaarne, 39. korda toimuv Tõstamaa jooks, oodates rajale eri vanuses ja vormis liikumissõpru.

Tuntud jooksupidu on Tõstamaa kogukonnas sedavõrd sügavalt juurdunud, et aastakümnete jooksul on lisaks kaugemalt saabujatele seal kaasa löönud paljude kohalike perekondade mitmed põlvkonnad: harvad pole korrad, mil samaaegselt lähevad liikumisrajale vanavanemad ühes lastelastega. Ehkki koroonaaeg pani tunamullu korraldajad sundseisu ja organiseerimisele tuli pidurit tõmmata, loodavad eestvedajad eesotsas Toomas Rõhuga näha rajale siirdumas järk-järgult enam rahvast.

„Meil on põhijooksul olnud umbes kakssada osalejat, kellele lisanduvad lastejooksudest osavõtjad,“ rääkis Tõstamaa spordiklubi kui peakorraldava organisatsiooni juht, kelle sõnutsi on jooks eelkõige mõeldud kohalike külade inimestele.

„Külalisi ootame alati – neid peaks saabuma ka nüüd –, ent aastakümneid tagasi algatasime jooksu ikka kohalikele mõeldes,“ rääkis korraldustiimi juht, kes olnud jooksu juures selle sünnist saati.

Mõeldes Tõstamaa jooksule, millised lõbusad seigad meenuvad?

„Neid on omajagu olnud: näiteks meie kandist pärit jalgpallur Raio Piiroja kihlveod kergejõustiklastega, kes neist omavahelises jagelemises parem on,“ rääkis Rõhu, teades, et toonane vutikoondislane oli jooksumehed selja taha jätnud.

„Seejärel jagus lõõpimist üksteise kallal päris kauaks,“ meenutas korraldaja.

Mida arvab Tõstamaa jooksust kodukandi mees, Pärnumaa maratonijooksu tippmargi omanik Ergo Rand?

„Kui ilm on hea, on tegemist väga meeldiva ja vaheldusrikka jooksuga: meie kant on väga ilus ja siin joosta mõnus,“ kirjeldas kevadel 82 aasta sünnipäeva tähistav Rand, kes plaanib isegi laupäeval rajale minna.

„Ikka tahaks minna – küll mitte enam jooksma, vaid kõndima -, ent nooremal vennal on suur juubel, mistõttu olen ettevalmistustega hõivatud,“ rääkis igipõline jooksumees, kelle sõnutsi on piirkondlikul jooksul kohalikus kogukonnas väga suur ja oluline roll.

Start 7,5 kilomeetrit pikale jooksu- ja käimisrajale antakse kell 14.30 kooli juurest, kirja saab end kaheeurose osalustasu eest panna koolimajas alates kella 13.20st.

Osalustasus sisaldub saun, auhinnad vanusegruppide parimatele ja võimalus võita partnerite loosiauhindu. Kell 21 on rahvamajas jooksule pühendatud pidu, kuhu jõuproovil osalejad pääsevad priilt.

Mõeldud on pere pesamunadelegi: kell 12 on kuni nelja-aastasele kavas 250 meetrise distantsiga Mürakarujooks, kell 14.15 silkavad rajale 2013. aastal või hiljem sündinud tulevikulootused. Lastejooksud on tasuta!

Varasemate jooksude protokollide ja galeriidega saab tutvuda siin.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri