fbpx
Kommentaarid puuduvad

Tõstamaa jooksul võidutsesid Franko Reinhold ja Kertrud Koni

Laupäeval toimunud Tõstamaa jooksust võttis osa ligemale 200 huvilist. Meestest võidutses Franko Reinhold, naiste seas kuulus võitjaau Kertrud Konile.

Tõstamaa jooks jõudis 39. tähiseni, olles üks staažikamaid Eesti rahvajookse. Nii, nagu korraldajad lootsid, tuli kohale mitusada osalejat, kellest väga paljud olid kohalike külade elanikud.

„Täitsime eesmärgi, sest nägime stardis kahtsada eri vanuses osalejat: lisaks täiskasvanutele tegid kaasa noored, kellest enam kui 40 lippas laste- ja 30 Mürakarujooksudes,“ rääkis spordipäeva peakorraldaja, Tõstamaa spordiklubi eestvedaja ja jooksu algataja Toomas Rõhu.

Meeste seas läks 7,5 kilomeetrit pikal rajal võit 24.39,3ga ootuspäraselt Franko Reinholdile (Jooksumees Franko), kes edastas 26.00,9 kirja saanud Martin Tarkpead (Treeningtiim). Kolmandaks platseerus 26.46,6ga Anu jooksutrennide liige Indrek Oja.

Õrnema sugupoole rivaliteedis astus võitjana poodiumile tüdrukute B-klassi (15-16aastased) arvestuses kaasa teinud, spordiklubi Altiuse ridades treeniv Kertrud Koni. Teise-kolmandana lõpetasid audrulane Piret Bart ja Maarja-Helena Veskimägi, ajad vastavalt 35.37,5 ja 36.08,9.

Pikal distantsil sai aja kirja 92 võhmameest ja -naist, rajale läks ka 16 käimishuvilist.

Lastejooksudel näitasid ka poistele kandu tüdrukud: võitis Pärnu tüdruk Regina Roomet kohaliku tegija Janeli Simsi ees. Kolmandana finišeeris Tallinna poiss Oskar Raudnagel.

Kuni 4aastastele mõeldud Mürakarujooksud toimusid neljas vanusegrupis. Võitjatena lippasid üle lõpujoone Armand Lehis, Holden Jänes, Hatso Mäe ja Herta Sahtel.