fbpx
Kommentaarid puuduvad

Uhla-Rotiküla elamusjooksust osavõtjad saavad sinimustvalget päeva tähistada erilisel moel

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil toimub traditsiooniline Uhla-Rotiküla elamusjooks, millest teiste seas on lubanud osa võtta äsja Euroopa meistrivõistlustel võistelnud Roman Fosti.

Jooksu idee sündis 2016. aastal, sest toona asupaika vahetanud kahe staadioni jooks enam Raekülast ei startinud. Stardipaigaks valiti Uulu staadion, sest see asub Raekülast mõistlikus kauguses, andes lippajatele võimaluse vaheldusrikast rada nautida.

„Ilusalt Uulu kooli staadionilt lähte saav seitsmes jooks juhatab osalejad männimetsa, möödudes Lottemaast ja kulgeb seejärel ürgse metsa tunnelis,“ kirjeldas idee üks autoreist Enn Hallik, kelle sõnutsi on vahvale rajale kutsud kõik senised võitjadki.

„Anu Taveter, Andrus Veerpalu, Taavi Tambur, Anu Piiroja, Karl Mäe, Jaana Õunaid, Timmo Jeret ja Olga Andrejeva,“ loetles Hallik jooksu sangareid ja rõõmustas, et mitu neist on andnud lubaduse tänavugi starti tulla.

Eestvedaja avaldas, et koduradadel on lootust silkamas näha ka Eesti üht parimat maratoonarit Roman Fostit.

„Suvel, kui Raeküla männikus kokku saime, lubas ta meile külla tulla tingimustel, et ta peale võistlemist Münchenis EMi vaatama ei jää. Äsja sain temalt ka meili, kus ta andis lootust, et ehk õnnestubki tulla,“ oli Hallik lootusrikas.

Kes panustavad korraldustiimis ja toetajatena?

„Tänavugi veab jooksu pikalt kokkutöötanud meeskond, mida juhib Raeküla Vanakooli keskuse personal,“ rääkis Hallik, lisades, et suureks abiks on Pärnu linn, Häädemeeste vald koos Uulu kooli rahvaga.

„Toetajatena löövad tänavugi kaasa Möller Auto, Visu Sport, Petersport, Matogard, Kinhor, Auhinnapood, Bestri pood ja mitmed teised,“ tänas korraldaja partnereid.

Eestvedajate hinnangul on väga tähtis, et kogukonnad tähistaks Eestile tähtsatel päevadel omariiklust moel nagu näiteks nemad jooksu tehes. „Praeguses ebakindlas maailmas on eriti tähtis, et nii tähtsaid päevi vääriliselt meeles peaksime,“ arvas Hallik.

Start 10,6 kilomeetrit pikale põhijooksule antakse kell 12 Uulu kooli staadionilt. Rajale on oodatud kõige pisemad jooksusõbradki: mõeldes kohalikele, saab kaasa teha nii Uulu kui Raeküla staadionil, stardiajad vastavalt kell 12.15 ja 11.

Lastejooksu pikkus on kuni 500 meetrit, rajale on oodatud kuni 11aastased spordisõbrad. Korraldajad loodavad, et eri distantsidest võtab kokku osa paarsada jooksuhuvilist.

Kogu info jooksu kohta on leitav Raeküla Vanakooli keskuse veebilehel.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri