fbpx
Kommentaarid puuduvad

Üleskutse noortele – Liigume Pärnumaal üheskoos 20000km!

Noortepäev 2019 raames toimub liikumisüleskutse Noorte jooks, mille eesmärk on noortel liikuda noortepäevaks, perioodil 3.07-12.08.2019, üheskoos kokku 20 000 km. Kampaaniaga juhitakse tähelepanu liikumise olulisusele ja tervisliku eluviisi vajalikkusele. Suvi on parim aeg, et liikumisest rõõmu tunda ja tervemaks ja tugevamaks saame vaid läbi liikumise. Odaviske rekordimees Magnus Kirt, Eesti Noorsootöö Keskus ja Teeviit kutsuvad Eesti noori liikuma ning läbima sel suvel üheskoos kokku 20 000 km!
 
Noored võivad liikuda niimoodi, kuidas soovivad ja nii palju, kui jaksavad! Liikumised saab registreerida kasvõi iga päev. Liikumisüleskutses osalemiseks lähevad arvesse erinevad liikumised (sh kõndimine, kiirkõnd, ujumine, rulluisutamine, jalgrattasõit jms). Ka erivajadustega inimesed (nt ratastoolis) võivad üleskutses osaleda ning ka nende liikumine läheb arvesse.
 
Lisainfo kogu kampaania osas ja liikumise registreerimine on kodulehel https://noortejooks.teeviit.ee/. Oma liikumiste kilomeetrid ja aja saab üles märkida iga noor vanuses 7 kuni 26 eluaastat. Registreeri Teeviida lehel enda liikumised ja osaled Nike jooksutossude loosis! Sotsiaalmeedias kasuta hashtagi #koos20000km . Võid kasvõi iga päev siinsamas lehel ära märkida mitu kilomeetrit kõndisid, jooksid, sõitsid rattaga või mängisid mõnda mängu, mille raames liikusid aktiivselt. Loevad ainult need liikumised, kus ei ole kasutatud abivahendeid nagu elektritõuks, elektriratas või mõni muu mootoriga liikur. Liigume, naudime, oleme terved ja tugevad!
Noortepäeva kampaaniat rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu haridus- ja teadusministri 29.06.2015.a käskkirja nr 281 ja selle lisade „Toetuse andmise tingimuste kehtestamine tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ elluviimiseks“ kirjeldatud tegevuste raames.
 
Läbime üheskoos 20 000 km!

Auhinnad

Loosime kõikide liikumise kirja pannud osalejate vahel välja viis paari Nike Pegasus 36 jooksutosse Sportlandilt. Valida saab endale sobiva värvi vastavalt poes olevale valikule. Eriauhinnana loosime välja Harman Kardon kaasaskantava kõlari! Soovitame liikumisi salvestada ka nutitelefoni või nutikellaga. Pilt on illustratiivne, valik sõltub poes olevatest toodetest.

Kommenteeri