fbpx
Kommentaarid puuduvad

Lääneranna spordielu eestvedaja läbis edukalt EOK spordijuhtimise programmi

FOTO: EOK koduleht

Aprilli alul tunnustati järjekordset „Spordijuht 2.0“ arenguprogrammi lendu, kelle eesmärk on on kaasaegseid teadmisi appi võttes riigi spordielu edendada. Teiste seas läbis koolituse Lääneranna spordikooli ja sealse spordielu üks eestvedaja Janar Sõber.

Programmi said kandideerida spordiorganisatsioonide juhid ja võtmetöötajad. Õppekava eesmärk oli pakkuda tänastele ja homsetele spordijuhtidele võimalust juhtimise alaseks enesetäiendamiseks, arendada organisatsioonide vahelist koostööd ning tagada spordijuhtide järelkasv, et viia seeläbi spordijuhtimise kultuur uuele kvalitatiivsele tasemele.

Eesti olümpiakomitee kaasrahastamisel korraldatava koolituste sarja oli kõva konkurss – ligemale neli inimest kohale. Programmi läbinute seas leiab alaliitude ja spordiklubide ning -koolide juhte ja avaliku sektoriga seotud sihtasustuste eestvedajaid. Leidub nii saavutusspordi kui liikumisharrastusega tegelejaid, teiste seas Eesti sõudeliidu ja Tallinna maratoni korraldava MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi aktiviste.

Arenguprogrammis käsitleti kokku 208 akadeemilise tunni vältel järgmisi teemasid ja kompetentse: ühiskonna megatrendid spordi kontekstis; eristumine ja kasvustrateegia; erinevate inimtüüpide juhtimine ; coach’iv juhtimine; enesejuhtimine ja tööõnn; tööstressi ja läbipõlemisega toimetulek; muudatuste juhtimine; konfliktide lahendamine, rasked kõnelused ja piiride panek; avalik esinemine. Koolitajate seas olid tipud nii Eestist kui välismaalt.

Ainsa Pärnumaa esindajana pürgis programmi Lääneranna spordikooli eestvedaja ja sealse raskejõustikuklubiga seotud Sõber.

„Koolitusel tuli ette väga palju tuttavaid olukordi ja teooriaid: see äratundmine oli lohutav ja lootustandev, sest sain kinnitust oma senistele arusaamadele,“ rõõmustas Sõber, kelle sõnutsi annab kursusel osalemine talla tugeva veendumuse spordijuhina edasi pürgida.

„Võtan sealt kaasa terve portsu häid ideid ja näiteid, kuidas juhina eri olukordades tegutseda,“ rääkis sporditegelane.

Programmi kohta leiab lisainfot siin. Järgmine „Spordijuht 2.0“ programmi lend alustab sel sügisel.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri