fbpx
Kommentaarid puuduvad

Selgusid Pärnumaa meistrid kiikingus

3. augustil toimunud XVI Pärnumaa lahtistel meistrivõistlustel kiikingus osales 27 võistlejat, kellest kolmandiku moodustasid Pärnumaaga seotud inimesed. Peale kohalike oli võistlejaid Värskast, Viljandist, Tartust ja Tallinnast. Hea meel on tõdeda, et kohal oli võistlejaid, kes pole varem käinud. Pealtvaatajate hulk oli samuti tavapärasest suurem.

Suviselt soe ilm oli tuuline, mis tegi võistlejatele olud keeruliseks – kumba pidi kiigel seista, et tuulest võimalikult palju kasu saada? Kahjuks tegigi tuul paljude võistlejate elu kibedaks – oli  neidki, kes ei saanud esimel katsel üle võlli ja just alanud võistlus oli nende jaoks juba läbi. Aga oli ka neid, kellele tuul ei tundunud mõjuvat või sattus neile tuulevaikne hetk.
Nii mõnigi püstitas isikliku rekordi, näiteks 25-aastane Värska mees Sergei Vertepov alistas 7.08 m ning 22-aastane tartlanna Liina-Mari Roolaht ületas oma esimestel võistlustel 5.40 m.
Võisteldi kuues vanuseklassis, noorim võistleja oli Pärnu poiss Aron ning vanim Tartu seenior Ruudo. Suurima osalejate arvuga oli meeste võistlusklass 11 võistlejaga. Tuule tõttu jäid nii mõnedki medalikomplektid täies ulatuses välja andmata, nende hulgas Pärnumaa meistrimedalidki.
Võistlustel tulemuste põhjal võib öelda, et võistlused läksid korda ja üldine tase on kõrge, enim pakub kiiking närvikõdi meestele, keda oli kõige rohkem. Võistluste värvikaimad hetked olid väikese Aron Poolma visadus ja väsimatus oma võistluskatsetel. Poiss oli palju kordi juba võlli ületamas, kuid ikka jäi õige pisut puudu. Õnneks ei lasknud järjekindlus tal alla vanduda ning lõpuks jäi Aron võitluses tuule ja väsimusega peale. Kogu publikum ja möödajalutajad elasid talle õõtsudes kaasa. Lisaks Aronile püüdis pilku puulatvade kõrgusele kiikuv Sergei Vertepov, kes postitas oma isikliku rekordi 7m ja 8 cm. Ehk on mees varsti püüdmas Sven Saarpere Eesti rekordit?
Pärnumaa meistrimedalid said kaela Aron Poolma (meesjuuniorid, 3.10 m), Ele Andrea (naised, 4.50 m), Toivo Väli (meesseeniorid, 5.78 m), Aigar Hansen (mehed, 6.88 m), Anti Proškin (mehed, 6.48 m) ja Ants Tamme (mehed, 6.38 m).

Peakohtunik: Mirjam Pedaja
Kõik tulemused ja muu info: https://www.psl.ee/parnumaa-mv/kiikingu-mv/

Kommenteeri