Kustume Pärnumaa koole ja klasse osalema 19.-23. veebruaril heategevuslikus sammude kogumise väljakutses “Liikudes teeme head!”

Kogu klassiga erinevatel viisidel koolipäeva jooksul võimalikult palju samme ja leia viise aktiivseks liikumiseks – viige läbi aktiivseid vahetunde, tehke ainetunnid aktiivsemaks läbi  liikumismängude või lihtsate liikumispauside, kasutage õuesõppe ja õuevahetundide võimalusi ning innustage võimalusel ka kooliteed läbima jala või mõnel muul „kondimootorit“ kasutaval viisil.

Võimalusi on, leidke enda klassi jaoks sobivamad ja tundke liikumisest rõõmu! 🙂

Lisaks heale enesetundele toetate oma tegevusega ka Pärnu loomade varjupaika – teie liigute ja meie Pärnumaa Spordiliidus teeme selle eest annetuse Varjupaikade MTÜ-le.

Palume saate meile enda liikumisnädalast kokkuvõte, kas siis jutu ja piltide või video vms näol.

Osalenud koolide vahel loosime välja auhindu.

Osalemiseks registreeri klass ära hiljemalt 18. veebruariks antud lingi kaudu – https://docs.google.com/forms/d/1sdFOr_iztbHRpgzTrSHhydtigOyoMqcgtxmj3cSkvoI/edit


13.-17.veebruaril on koolidel võimalus osaleda liikumisnädalal „Koolipere liikuma!“, mille eesmärgiks on lisada koolipäevadesse veel rohkem kehalist aktiivsust erinevate liikumiste näol, tunda kogu kooliperega liikumisest rõõmu, mõelda liikumise olulisuse peale ja jagada teistega enda kooli tegemisi.

Terve koolinädala jooksul on iga päev fookuses üks liikumisega seotud teema, millele kogu koolipere rohkem tähelepanu pöörata saab.

Nädalast lähemalt:

E – Aktiivne mänguvahetund. Korraldage koolis mängulisi vahetunde.

T – Tantsi koos sõpradega. Korraldage sõbrapäeva puhul koolis tantsuvahetunde.

K – Aktiivne õuevahetund. Vähemalt 1 vahetund võiks olla aktiivne õuevahetund.

N – Aktiivne ainetund. Siin saavad õpetajad näidata eeskuju, kuidas teha tunnid aktiivsemaks – teha liikumispause, lõimida jms.

R – Miks on liikumine oluline? Nädala kokkuvõtteks tehke videoklipp või plakat teemal liikumisaasta 2023 ja miks teie kool liikumist oluliseks peab.

  1. Liikumisnädalal osalemiseks on vaja hiljemalt 10.veebruariks kool ära registreerida siin –  https://docs.google.com/forms/d/1nca-2Xh_AhuDYyC7pYsN3B9hEDsnYan9RXwRVfNJfUo/edit
  2. Kõigi osalenud koolide vahel loosime välja auhindu.
  3. Nädala lõppedes (võib teha ka vahekokkuvõtteid) jagage oma tegemisi ka meiega, saates mulle e-kiri toimunud tegevustest koos pildi ja/või videomaterjaliga. Nii on kindel, et osalete ka auhindade loosis.
  4. Lisaks, kui jagate oma liikumisnädala tegevusi sotsiaalmeedias, siis palun märkige ära ka Pärnumaa Spordiliit ja Liikumisaasta2023.