13.-17.veebruaril on koolidel võimalus osaleda liikumisnädalal „Koolipere liikuma!“, mille eesmärgiks on lisada koolipäevadesse veel rohkem kehalist aktiivsust erinevate liikumiste näol, tunda kogu kooliperega liikumisest rõõmu, mõelda liikumise olulisuse peale ja jagada teistega enda kooli tegemisi.

Terve koolinädala jooksul on iga päev fookuses üks liikumisega seotud teema, millele kogu koolipere rohkem tähelepanu pöörata saab.

Nädalast lähemalt:

E – Aktiivne mänguvahetund. Korraldage koolis mängulisi vahetunde.

T – Tantsi koos sõpradega. Korraldage sõbrapäeva puhul koolis tantsuvahetunde.

K – Aktiivne õuevahetund. Vähemalt 1 vahetund võiks olla aktiivne õuevahetund.

N – Aktiivne ainetund. Siin saavad õpetajad näidata eeskuju, kuidas teha tunnid aktiivsemaks – teha liikumispause, lõimida jms.

R – Miks on liikumine oluline? Nädala kokkuvõtteks tehke videoklipp või plakat teemal liikumisaasta 2023 ja miks teie kool liikumist oluliseks peab.

 

 

  1. Liikumisnädalal osalemiseks on vaja hiljemalt 10.veebruariks kool ära registreerida siin –  https://docs.google.com/forms/d/1nca-2Xh_AhuDYyC7pYsN3B9hEDsnYan9RXwRVfNJfUo/edit
  2. Kõigi osalenud koolide vahel loosime välja auhindu.
  3. Nädala lõppedes (võib teha ka vahekokkuvõtteid) jagage oma tegemisi ka meiega, saates mulle e-kiri toimunud tegevustest koos pildi ja/või videomaterjaliga. Nii on kindel, et osalete ka auhindade loosis.
  4. Lisaks, kui jagate oma liikumisnädala tegevusi sotsiaalmeedias, siis palun märkige ära ka Pärnumaa Spordiliit ja Liikumisaasta2023.

Pärnu koolinoorte suusakampaania 4-17.12.2022 Jõulumäel