Iga spordiaasta lõpus valib asjatundjatest koosnev žürii välja spordiaasta parimad sportlased, treenerid ja taustajõud ning selgitab aasta eredemad teod.

2020

KategooriaLaureaatOrganisatsioonTreeneridSpordiala
Aasta meessportlaneHelary MägisaluVändra Suure Karu PojadIvar Kotkas ja Mario MägisaluMaadlus
Aasta naissportlaneAgne KiviselgTiim Go FitRamil LippBikinifitness
Aasta noorsportlaneAnn Marii KivikasPärnu SpordikoolRomet MihkelsKergejõustik
Aasta noorsportlaneJörgen-Matthias Talviku Pärnu MotoclubHarri KullasMotosport
Aasta juuniorsportlaneJasmiin Üpraus Team64Egon ÜprausJetisport
Aasta juuniorsportlaneRasmus MaalinnPärnu JahtklubiElise UmbPurjetamine
Aasta veteransportlaneKlarika Kuusk
Artur Tikkerbär
--Jooksmine
Talujumine
Aasta tehnikasportlaneEgon KaurKaur MotorsportRain KaurAutosport
Aasta võistkondMeeste sõudmise paarisaeruline neljapaatEesti koondisVeikko SinisaloSõudmine
Aasta pallimänguvõistkondPärnu Sadama korvpallimeeskondPärnu SadamHeiko Rannula
Gert Kullamäe
Korvpall
Aasta noorte võistkondHC Pärnu/Paikuse U16 noormeeste käsipalli võistkondHC Pärnu/PaikuseToomas HeinlaKäsipall
Aasta treenerElise UmbPärnu Jahtklubi-Purjetamine
Aasta noorte treenerRomet MihkelsPärnu Spordikool-Kergejõustik
Aasta üllatajaPärnu JK Vapruse naiskondPärnu JK VaprusKristina BannikovaJalgpall
Aasta edendajaPärnu Sõudeklubi Pärnu Sõudeklubi -Sõudmine
Aasta sporditeguPärnu Sõudeklubi Spordimaja valmiminePärnu Sõudeklubi-Sõudmine
Aasta rahvasportlanePiret Bart, Eerika Sarapuu, Karl-Eerik Sarapuu, Kaarel Edgar Sarapuu--Rahvasport
Aasta rahvaspordiüritusPärnu Klubi Tervisesport 36. AastajooksKlubi Tervisesport-Jooksmine
Aasta spordivabatahtlikMargo PetersDiscgolfiklubi Hole-in-One-Discgolf
Aasta spordiklubiOrienteerumisklubi WESTOrienteerumisklubi WEST-Orienteerumine

2019

KategooriaLaureaatOrganisatsioonTreeneridSpordiala
Aasta meessportlaneTanel KangertECSELErich Perner, Toomas Puusepp, Arturas KasputisJalgrattasport
Aasta naissportlaneKristin TattarDiscgolf
Aasta noorsportlaneLaura Lizette Sander Pärnu Kalevi SpordikoolKaido JuurikJalgrattasport
Aasta noorsportlaneJörgen-Matthias Talviku Pärnu MotoclubHarri KullasMotosport
Aasta juuniorsportlaneJasmiin Üpraus Team64Egon ÜprausJetisport
Aasta juuniorsportlaneHelary Mägisalu Vändra Suure Karu PojadIvar Kotkas ja Mario MägisaluMaadlus
Aasta veteran/võistkondNaiste 4paat Sõudmine
Aasta tehnikasportlaneKevin SaarPärnu MotoclubAndrus SaarMotosport
Aasta võistkondSugar3Pärnu JahtklubiPurjetamine
Aasta pallimänguvõistkondPärnu VõrkpalliklubiPärnu VõrkpalliklubiAvo KeelVõrkpall
Aasta noorte võistkondPärnu Spordikool U20 võrkpalli poisid Pärnu SpordikoolToomas JasminVõrkpall
Aasta treenerAndrei OjametsEesti naiste rahvuskoondisVõrkpall
Aasta noorte treenerElise UmbPärnu JahtklubiPurjetamine
Aasta üllatajaAgne KiviselgTeam Go FitRamil LippFitness
Aasta edendajaAnu jooksutrennidAnu jooksutrennidAnu PiirojaJooksmine
Aasta sporditeguTori jalgpallistaadioni rekonstrueerimine Tori valdJalgpall
Aasta rahvasportlanePiret BartRahvasport
Aasta rahvaspordiüritusRMK Pärnumaa Orienteerumisneljapäevakud OK WestOrienteerumine
Aasta spordivabatahtlikPriit NeemePärnu Klubi TervisesportRahvasport

2018

KategooriaLaureaatOrganisatsioonTreeneridSpordiala
Aasta meessportlaneHelary MägisaluSuure Karu PojadIvar KotkasMaadlus
Aasta naissportlaneKristin TattarDiscgolfiklubi Hole-In-OneDiscgolf
Aasta noorsportlaneRasmus MaalinnPärnu JahtklubiTõnis Vare
Jääpurjetamine
Aasta noorsportlaneGreta JaansonPärnu SõudeklubiIngrid VõsuSõudmine
Aasta juuniorsportlaneTaavi-Valter TaveterPärnu JahtklubiElise UmbPurjetamine
Aasta spordiveteranAire LaurenLäänemaa VibujahtVibusport
Aasta spordiveteranArtur TikkerbärUjumisklubi UcaUjumine
Aasta invasportlane Agor TettermannPärnu SõudeklubiIngrid VõsuSõudmine
Aasta tehnikasportlaneKevin SaarPärnu MotoclubAndrus SaarMotosport
Aasta võistkondSõudmise paarisaeruline kahepaat: Annabel Aron ja Grete AlttoaPärnu Sõudeklubi/Pärnu SK KalevIngrid Võsu, Matti KillingSõudmine
Aasta pallimänguvõistkondPärnu võrkpalliklubi meeskondPärnu VõrkpalliklubiAvo Keel, Tarmo Tiits, Karl Eerik EisenschmidtVõrkpall
Aasta treenerHelary Mägisalu treener Ivar KotkasMaadlus
Aasta noortetreenerGreta Jaansoni treener Ingrid Võsu
Pärnu Sõudeklubi
Sõudmine
Aasta üllatajaHC Pärnu/PaikuseKäsipall
Aasta edendajaEha Vellend (liikuva tervisetoa projekti juht)

2017

KategooriaLaureaatOrganisatsioonInimesedSpordiala
Aasta meessportlaneKevin SaarPärnu MotoclubAndrus SaarMotosport
Aasta naissportlaneKristin TattarDiscgolfiklubi HoleInOneDiscgolf
Aasta noorsportlaneKeith LuurPärnu JahtklubiTõnis Vare
Argo Kruusmägi
Purjetamine
Jääpurjetamine
Aasta noorsportlaneGreta JaansonPärnu SõudeklubiIngrid VõsuSõudmine
Aasta juuniorsportlaneHelary MägisaluSuure Karu PojadMario MägisaluMaadlus
Aasta spordiveteranTatjana JaansonPärnu SõudeklubiSõudmine
Aasta spordiveteranMait KäbinKorvpalliklubi PärnuKorvpall
Aasta invasportlane Agor TettermannPärnu SõudeklubiIngrid VõsuSõudmine
Aasta tehnikasportlaneToivo NikopensiusPaikuse MotoklubiMotosport
Aasta võistkondSõudmise paarisaeruline neljapaatViljandi Sõudeklubi/Pärnu Sõudeklubi/Pärnu SK KalevMatti KillingSõudmine
Aasta pallimänguvõistkondPärnu Jalgpalliklubi naiskondPärnu JalgpalliklubiJüri Saar
Jüri Talu
Jalgpall
Aasta treenerMatti KillingEesti SõudeliitSõudmine
Aasta noortetreeneridIngrid Võsu
Gristen Heinmets
Pärnu Sõudeklubi
Maadlusklubi Leo
Sõudmine
Maadlus
Aasta üllatajaII Uhla-Rotiküla elamusjooksMTÜ Selts RaekülaPiia Karro-Selg

2016

KategooriaLaureaatOrganisatsioonInimesedSpordiala
Aasta meessportlaneTanel KangertAstana Pro TeamJalgrattasport
Aasta naissportlaneLiina LaasmaSpordiklubi SaardeToomas MerilaKergejõustik
Aasta noorsportlaneAnette BaumPärnu Kalevi Aerutajate KlubiTiina HodakovAerutamine
Aasta noorsportlaneKeith LuurPärnu JahtklubiArgo KruusmägiPurjetamine
Aasta juuniorsportlaneJoosep KarlsonTÜASK/Pärnu Kalevi Aerutajate KlubiKoit Põder
Tiina Hodakov
Aerutamine
Aasta spordiveteranHeli JalakasPärnu Field Target KlubiField-target laskmine
Aasta spordiveteranMait KäbinKorvpalliklubi PärnuKorvpall
Aasta invasportlane Vaiko Vare Orienteerumisklubi WestIlvi VareOrienteerumine
Aasta tehnikasportlaneKevin SaarPärnu MotoclubAndrus SaarMotosport
Aasta võistkondSõudmise paarisaeruline neljapaatViljandi Sõudeklubi/Pärnu Sõudeklubi/Pärnu SK KalevMatti KillingSõudmine
Aasta pallimänguvõistkondPärnu Võrkpalliklubi meeskondPärnu VõrkpalliklubiAvo Keel
Toomas Jasmin
Võrkpall
Aasta treenerMatti KillingEesti SõudeliitSõudmine
Aasta noortetreenerToomas JasmonPärnu SpordikoolVõrkpall
Aasta üllatajaJõulumäe SuusasprintJõulumäe TervisespordikeskusEnn Tasalain
Eido Tasalain
Aasta sporditoetajadAS Reiden
OÜ Valice Car
Arvo Suppi
Vallo Kappak