fbpx
Kommentaarid puuduvad

President Kersti Kaljulaid andis 23. veebruaril Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 113 inimesele üle riiklikud teenetemärgid. Teiste seas said kõrge au osaliseks ka Rio olümpiamängudel pronksmedali võitnud sõudjad, kes kõik on seotud Pärnumaaga.

NUKU-s toimunud tseremoonial omistati Andrei Jämsäle, Allar Rajale ja Kaspar Taimsoole Valgetähe III klassi teenetemärk. Kahekordne olümpiamedalist Tõnu Endrekson pälvis Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi. Endreksonile on see teiseks kõrgeks riiklikuks tunnustuseks, sest Pekingi olümpial võidetud hõbemedali eest sai ta 2009. aastal Valgetähe II klassi teenetemärgi. Toona pälvis tunnustuse ka tema paadikaaslane Jüri Jaanson. Teenetemärkide saajate seas oli erinevate elualade esindajaid, teiste seas endisi kõrgeid riigiametnikke, arste, kunsti- ja kultuuritegijaid, ettevõtjaid jpt.

“Te tegutsete eri elualadel. Osa teist tunnustatakse tegude eest, mille olete valinud oma ametialaseks karjääriks, palgatööks, teisi asjade eest, mida teete oma põhitöö kõrvalt. Teid kõiki ühendab, et olete teinud rohkem, kui kirjutavad ette ametijuhendid, põhikirjad ja igapäevased ootused. Ja mida muud siis Eesti lõppeks ongi kui see, mida me otsustame teha või tegemata jätta“, tunnustas president.


Uudise juures kasutatava foto autor: Jaanus Lensment

Kommenteeri