fbpx
Kommentaarid puuduvad

31. juulil Vändra pargis toimunud XVIII Pärnumaa Lahtistel meistrivõistlustel kiikingus võttis osa 19 võistlejat

31. juulil Vändra pargis toimunud XVIII Pärnumaa Lahtistel meistrivõistlustel kiikingus võttis osa 19 võistlejat, kellest kahe jaoks oli tegu üldse esimeste kiikinguvõistlustega. Avatud oli neli võistlusklassi, osaleda said nii noored kui vanemad võistlejad. Ilmataadiga sõlmitud leping pidas vett peaaegu sajaprotsendiliselt, vaid korraks kasteti võistlejaid kerge seenevihmaga, mis võistluste üldist läbiviimist ei seganud.
Naisjuunioride võistlusklassis oli mõõtu võtmas 4 noort neidu, nende seas ka esimestel võistlustel olev 12-aastane Maribel Laidmets Kehtna vallast. Iga tulemus, mille ta suuris alistada, oli tema jaoks isiklik rekord. Tüdruk kiikus enda lõpp-tulemuseks 3,10 m ning see andis talle antud võistlusklassis neljanda koha. Poodiumi kolmandale kohale tuli SK Kiva-Kiiking (SK KK) esindaja Liisi-Marleen Nikker tulemusega 5,05 m. Teise koha saavutas Tartumaa neiu Regina Riis spordiklubist Dorpat Kiiking (SK DK) aisapikkusega 5,20 m. Pika puuga jättis teised selja taha tuleval talvel juba naiste klassis võistlev Katariina Braun Harjumaalt, kes esindas SK Kiva-Kiikingut, kiikudes õrnema soo seas päeva parima tulemuse 5,80 m.
Ka meesjuuniorite klassis oli võistlejaid nii noormeeste kui juunioride endi seast. Napilt neljandaks jäi Harjumaa noormees Uku-Sten Karjamaa (SK KK), kes püüdis alistada 5,25 m, kuid pidi siiski leppima tulemusega 5,10 m. See lubas rõõmu tunda tema klubikaaslasel Martin Aaval, kelle tulemus 5,23 m andis talle kaela pronksikarva medali. Teise koha tulemus oli juba uues meetris. Võistlustel kasutatud KIKI-3 seeria kiik lubab vähimaks tulemuseks kuue meetri juures kiikuda 6,03 m ning sellega sai edukalt hakkama Oto-Ben Karjamaa (SK KK) Kose vallast. Esimese koha saavutas Tartumaalane Kaspar Varul (SK DK), kelle tulemus 6,23 m, lubades võistluse lõpus kaela saada kuldse medali.
Naiste võistlusklassis oli enim võistlejaid ning esikolmik kiikus naiste kohta kõrgeid tulemusi. Kolmanda koha saavutas Raplamaalane Marjaana Raudmäe (SK KK) tulemusega 5,50 m. Teiseks jäi Pärnumaalt Häädemeestelt koha sõitnud ja Tartu spordiklubi Dorpat Kiiking esindav Adeele Arnek, kelle parimaks Vändras jäi 5,70 m. Esikoha omanik ja Adeele klubikaaslane Liina-Mari Roolaht püüdis taaskord rünnata kuut meetrit (täpsemalt 6,03 m), kuid sel korral sellest ta jagu ei saanud ning kulla andis tulemus 5,75 m.
Mehi oli sel korral ootamatult vähe võistlemas, nende seas ka üks seeniorklassi võistleja. Kuid sellest hoolimata oli rebimine esikohale kõva. Teise ja kolmanda positsiooni pjedestaalil hõivasid Pärnumaa spordiklubi Vabariigi Võllimees (SK VV) esindajad. Kolmanda koha saavutas tulemusega 6,48 m Anti Proškin Tartumaalt, kes püüdis rünnata küll isiklikku rekordit 6,68 m, kuid kahjuks pidi veel alla vanduma. Hõbedase medali sai endale kaela riputada SK VV juhatuse liige ning Eesti Kiikinguliidu juhataja Ants Tamme, kelle tulmuseks sel korral 6,73 m. Esimese koha saavutas nn “must hobune”. Viljandimaalt Mulgi vallast võistlema tulnud Silver Kask liitus “seitsme meetri klubiga” ning tema tulemus võimas 7,03 m. Nüüd on mehi nimetatud klubis veidi rohkem kui kahel käel sõrmi.
Võistlused Vändras olid meeleolukad ja pakkusid adrenaliini nii võistlejatele endile kui ka pealtvaatajatele. Nagu võistlejate arvust näha on, pole koroona armuline olnud – võistlejaid on vähemaks jäänud. Kindlasti on sellel oma osa ka ilusatel suveilmadel, mida tahaks ju maksimaalselt puhkamiseks kasutada.

Kommenteeri