fbpx
Kommentaarid puuduvad

9. juulil toimusid XIX Pärnumaa lahtised meistrivõistlused kiikingus

Üle Eesti oli kohale tulnud 20 võistlejat, kes kohati üsna tuulist ilma trotsides tegid ilusaid tulemusi. Avatud oli 4 võistlusklassi – neiud, naised, mehed ja meesseeniorid. Eesti Kiikinguliitu kuuluvatest klubidest oli esindamata vaid Vabadussport ning võistlemas oli neidki, kes polnud varem kiikingus mõõtu võtmas käinud. Võistluste lõpus ähvardas ilmataat muljetavaldava vihmaga, kuid õnneks riivas meid vaid pilve serv ning eelmisel õhtul, kiikede püstitamise ajal korraldajaid tabanud tugev laussadu jäi võistluste ajal olemata. Aitäh, ilmataat! 🙂
Neidude klassi oli end kirja pannud neli võistlejat, kuid kohale ilmus neist vaid vaprad kolm. Neist üks, võistluste noorim (12) Delisa Irelia Kross Tallinnast oli võistlemas päris esimest korda ning oma võimete piire kombates kiikus ta lõpptulemuseks 3,70 m, mis andis kolmanda koha. Kuid näha oli, et katse katselt läks tehnika paremaks ning edaspidi on oodata tunduvalt paremaid tulemusi. Hõbedase medali riputas endale kaela SK Kiva-Kiiking (SK KK) esindaja Meribel Kondimäe (16) tulemusega 5,25 m. Neidude klassi võitjaks tuli Meribeli klubikaaslane Gerda Johanson (16), kelle pikimad aisad, millega ta suutis üle võlli ringi ära teha, olid 5,50 m pikkused.
Naiste võistlusklassi esikolmik kuulus eranditult SK Dorpat Kiikingule (SK DK). SK Kiva-Kiikingut esindanud Marjaana küll püüdis anda endast parima, kuid pidi siiski teiste naiste paremust tunnistama. Kolmanda koha saavutas Pärnumaa naine Adeele Arnek (29) tulemusega 5,70 m. Teise ja esimese koha heitlus oli tasavägine ning numbrina läks kirja neile sama tulemus, kuid kõrguse ületamise järjekord määras paremusjärjestuse. Teise koha saavutas Tartu tüdruk Pamela Paul (22) tulemusega 5,75 m. Kuldse medali üle võis rõõmu tunda seni Eesti parim naine tartulanna Liina-Mari Roolaht (25) samuti tulemusega 5,75 m.
Meeste võistlusklass oli kõige mitmekesisem – oli seal juba vanu kalu ning värsket verdki. Kokku oli mehi sel korral 9 ning esikolmik mahtus kümne sentimeetri sisse. Paremuselt kolmas mees kiikinguvõistlusel oli Tartu mees Gleb Štšenov (SK DK, 35), kes kiikus tulemuseks 6,23 m. Teise koha saavutas Glebi klubikaaslane Dorpat Kiikingust Meelis Linde (31) Saaremaalt, kelle parim tulemus oli 6,28 m. Meeste võistlusklassi parim oli esimesel kiikinguvõistlusel osalenud Häädemeeste mees Kevin Pärnaste (28) tulemusega 6,33 m. Mees läks püüdma ka isiklikku rekordit, kuid pidi tuulele siiski alla vanduma.
Meesseenioride klass pakkus põnevust, kuna pärast seenioride klassi liikumist oli Pärnu mees Aigar Hansen esimest korda võistlemas. Teades tema võimekust, oli loota MS 40-49 vanuseklassi rekordi, mis oli 6,48 m, ületust. Aga alustades algusest, või õigemini kolmandast kohast, siis pronksikarva medali riputas endale kaela SK Vabariigi Võllimees (SK VV) esindaja Toivo Väli (45) tulemusega 5,98 m. Teise koha saavutas mees, kes tuli alguses vaid tütrele kaasa elama, kuid otsustas ise ka viimasel hetkel võistelda – Caius Johanson (SK KK, 42) tulemusega 6,08 m. Väärilise esikoha saavutaski oodatult Aigar Hansen (41) mitte nii oodatud, aga väga võimsa 7,03 meetriga. Teada oli, et mees ilmselt rekordit kiigub, aga et teeb kõvema tulemuse, kui mehed, oli ootamatu. Aigar kiikus lausa kaks meeseeniorid 40-49 vanuseklassi välirekordit – kõige pealt kergitas ta selle 6,48 m pealt 6,63 m peale ja seejärel mõned kümned minutid hiljem 7,03 m peale. Viimane oli üsna visa tulema ja käis kõva võitlus tuulega, aga Aigari tahtmine oli suurem. Meesseenioride klassis osales ka seni kõige vanem võistleja, kes meil läbi ajaloo kiikingus võistlemas käinud on, selleks on SK Vabariigi Võllimees liige Peeter Matt, kes on 70-aastane. Kuna tema vanuses teisi osalejaid pole, peab tema paratamatult rinda pistma endast kümneid aastaid nooremate meestega. Aga ilmselt see teda nii vitaalsena hoiabki.

Järgmisel aastal on meil au korraldada juba XX Pärnumaa lahtiseid meistrivõistluseid ning loodame siis näha veelgi suuremat osalejate arvu.

Võistluse käigus selgitati välja ka Pärnumaa parimad kiikujad.
Adeele Arnek (I koht naiste võistlusklass, SK DK 5,70 m)