fbpx
Kommentaarid puuduvad

Algas Eesti „Aasta sportlane 2016” rahvahääletus

Teisipäeval, 22. novembril, algas Eesti Olümpiakomitee korraldatav “Aasta sportlane 2016” rahvahääletus. Oma hääled saab anda interneti teel aadressil www.postimees.ee/spordigala. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta Tähed 2016” auhinnagalal.

Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuhi Aivo Normaku sõnul annab spordiaasta parimate valimisele avalöögi äsja alanud rahvahääletus, kus kõigil spordifännidel on võimalus “Aasta sportlane 2016” konkursil oma lemmiku poolt hääletada.

Spordifännid saavad Aasta sportlaste valimisel kaasa lüüa interneti hääletuskeskkonnas, aadressil www.postimees.ee/spordigala, kus saab hääli anda nii Aasta meessportlase, Aasta naissportlase, Aasta võistkonna kui ka Aasta treeneri kategoorias. Rahvahääletus lõpeb 20. detsembril, kell 13. Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgitatakse välja rahvahäälte, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Aasta noorsportlane selgub spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Spordiaasta laureaadid kuulutatakse välja 27. detsembril Nordea Kontserdimajas toimuval galaõhtul “Spordiaasta tähed 2016”, millest otseülekannet saab jälgida Kanal 2 vahendusel.

Pärnumaalastel on põhjust rõõmustada, sest põhitähelepanu saab olema Rio olümpiamängudel Eestile ainsana medali võitnud sõudmise paarisaerulisel neljapaadil. Viiest olümpiasangarist neli – Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Allar Raja ja Matti Killing on pärit ja elavad Pärnumaal. Ka viljandlasel Kaspar Taimsool on maakonnaga tihedad sidemed, sest suur osa tema treeninguist toimuvad just siin.

Aasta võistkond 2015 - sõudmise paarisaeruline neljapaat
Aasta võistkond 2015 – sõudmise paarisaeruline neljapaat

Eestis on aasta parimaid sportlasi valitud juba enam kui 80 aastat. Esimeseks Aasta sportlaseks valiti 1933. aastal kergejõustiklane Nikolai Küttis. Alates 1955. aastast on parimate valimine olnud järjepidev traditsioon, mida on aja jooksul täiustatud: 1967. aastast valitakse eraldi Aasta mees- ja naissportlast, 1969. aastal lisandus Aasta võistkond ning 1988. aastast alates antakse välja Aasta treeneri tiitlit.

  1. aastal pälvisid kõrgeimad tunnustused ja Kristjani-nimelised auhinnad:

Aasta meessportlane – tõstja Mart Seim
Aasta naissportlane – maadleja Epp Mäe
Aasta võistkond – Eesti sõudmise 4-paat koosseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä
Aasta treener – tõstetreener Alar Seim

Uudises kasutatud fotod: Tiit Mõttus

Kommenteeri