fbpx
Kommentaarid puuduvad

CEV Challenge Cup-il Pärnu Võrkpalliklubi Tel-Avivi Maccabile vastu ei saanud

CEV Challenge Cupi 1/32 finaalis pidi Pärnu Võrkpalliklubi tunnistama Tel-Aviv Maccabi Yeadimi kindlat paremust, mõlemad kohtumised toimusid Pärnu spordihallis.

Neljapäeval toimunud avamäng lõppes kodumeeskonna 0:3 (15:25, 15:25, 22:25) kaotusega.

Pärnu resultatiivseimaks kerkis 12 punktiga (+5) Markus Uuskari, 8 punkti (-1) lisas Ivory Õuekallas ja 7 punkti jäi nii Toms Švansi, Kristo Joosep Petersoni kui Borys Zhukovi arvele. Pärnu vastuvõtt oli 60%, rünnak 40%, blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 14 pallingul.

Tel Avivi edukaim oli 15 punktiga (+12) Kyle Ensing. Iisraeli klubi vastuvõtt oli 50%, rünnak 63%, blokist saadi 7 ja servilt 5 punkti (7 viga).

Pärnu peatreener Avo Keel ütles, et ootas meeskonnalt rohkem julgust riskida. “Peame end mentaalselt suutma viia selleni, et me julgeme riskida ja lootma, et see risk ka õigustab. Esimeses kahes geimis see ei õnnestunud kuidagi, tuli viga vea otsa, eriti rünnakul. Individuaalne tase on meil nagu on ja sellest moodustub ka võistkonna väljanägemine,” kommenteeris juhendaja.

“Kolmanda geimi lõpp läks ka ilusaks Jossi (Petersoni) kahe serviga, muidu oleks ikka 20 ümber olnud need punktid. Homme muud pole, kui vaatame oma tegutsemised üle. Täna oleks võinud võrkpalli loogikast lähtuvalt asju veidike lihtsamalt teha, väga lihtsad asjad on vahepeal kõige paremad,” lisas Keel.

Reede korduskohtumises võitis Pärnu küll kaks geimi, kuid kaotas Tel Avivi Maccabi Yeadimile 2:3 (15:25, 15:25, 25:20, 25:20, 10:15) ning langes konkurentsist.

Et avamängu oli Maccabi võitnud 3:0, vajasid nad edasipääsuks vaid kaht geimivõitu. Sellega sai Iisraeli esiklubi ka hakkama, seejärel tehti mitmeid vahetusi ja kaks järgmist vaatust suutis võita Pärnu. Avo Keel vahetas pärast teist vaatust sidemängijat ja Richard Voogeli asemel tuli Pärnu rünnakuid juhtima brasiillane Jo Mauricio da Silva Neto. Viimases geimis saatis Iisraeli klubi peatreener põhimehed tagasi väljakule, kes ka viienda geimi võidusadamasse tüürisid.

Pärnu resultatiivseim oli taas Markus Uuskari, kes panustas 21 punkti (+13), esmakordselt end sel tasemel proovile pannud Ivory Õuekallas lisas 15 (+7) ja Borys Zhukov 13 punkti (+1). Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnakuprotsent 46, blokiga takistati vastaste rünnakuid viiel korral ning servijoone tagant koguti 1 punkt ning tehti koguni 29 viga.

Maccabi poolel oli resultatiivseim 16 punktiga (+13) Kevin Foyer. Iisraeli klubi vastuvõtt oli 37%, rünnak 42%, blokist saadi 10 ja servilt 6 punkti (eksimusi tehti pallingul 12).

Pärnu peatreener Avo Keel kommenteeris kohtumist ERRile: “Eks pärast teist geimi olid mõlemal pool kõik pinged maas. See kaotus, mis määras selle, kes edasi saab, tuli kindlalt sisse.”

“Ju siis meie natuke vabanesime, nemad tegid seal teatud vahetusi – sidemängija, tempo ja diagonaal ka. Neljandas tõid nad kõik tagasi, aga siis oli meil edu võib-olla natuke suur. Viiendas, kui neil oli põhikoosseis väljas – ju nad siis jälle natuke paremad tundusid.”

Tel-Avivi Maccabi Yeadim kohtub 1/16 finaalis kreeklaste Ateena Panathinaikosega. Pärnu VK järgmine mäng on juba ülehomme 24.novembril kell 19, kui Aadu Luukase karikavõistluste poolfinaali avamängus võõrustatakse Bigbank Tartut.