fbpx
Kommentaarid puuduvad

Eesootav seminar keskendub õppeasutustes liikumispisiku leidmisele

2. mail toimub Audru osavallakeskuses Pärnumaa spordiliidu veetav maakonna koolide liikumisseminar, mis keskendub õppeasutustes liikumist soosiva keskkonna kujundamisele.

Spordiliidu algatatud seminar on Pärnumaal esimene omataoline, võttes luubi alla noorte liikumisvaeguse ja selle leevendamise teema.

Sõna saavad oma ala eksperdid üle Eesti ning kohalikud tegijad, kel on kogemus liikumist soosiva koolikeskkonna kujundamisel. Teiste seas esineb ettekandega „Meie lapsed ja liikuma kutsuv hoiak“ Tartu ülikooli Liikumislabori ja Liikuma Kutsuva Kooli võrgustiku üks eestvedajatest Merike Kull. Sõna saavad ka mullu Eesti aasta kooliks kuulutatud Uulu põhikooli direktor Egle Rumberg, kes annab ülevaate sealse kooli pingutustest noori liikuma suunata, Tori vallavanem Lauri Luur ning Muraste kooli liikumisõpetaja Sigrid Tilk, kes lähtuvad oma kogemusest kohaliku kogukonna liikuma utsitamisel.

Üheskoos püütakse leida vastuseid küsimustele, kuidas saaks koolikeskkonda liikuma kutsuvamaks muuta, mida toob kaasa liikumisõpetuse ainekava rakendamine ja kuidas saavad eri huvigrupid – organisatsioonid ja kohalikud omavalitsused – koole sel teekonnal toetada.

„Oleme äärmiselt tänulikud ja rõõmsad, et meie uued algatused sedavõrd hästi vastu võetakse,“ rääkis spordiliidu koolinoorte liikumisharrastuse peaspetsialist Taire Ojala, kelle sõnutsi on maakonna keskne spordi ja liikumise katuseorganisatsioon seadnud enesele eesmärgiks õppeasutusi liikumiskeskkonna kujundamisel nõustamise kaudu toetada.

„Näeme, et meil on roll aidata koolides liikumiskultuuri edendamisele kaasa, et kõik leiaks eneses liikumisrõõmu,“ ütles Ojala.

Seminari aitab spordiliidu kõrval korraldada Liikuma Kutsuva Kooli tiim, kus lisaks Kullile panustavad Katrin Mägi ja Sigrid Tilk. Korraldajad näevad ürituse kasusaajatena õpetajaid, huvi- ja õppejuhte, direktoreid ja omavalitsuse valdkondlikke spetsialiste.

(Pildil Mängujuhtide koolitus Valga Priimetsa Koolis (Foto: liikumislabor))


Vahur Mäe

Kommenteeri