fbpx
Kommentaarid puuduvad

Eesti aasta spordivabatahtlik on pärit Pärnumaalt

Rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumise SCULT poolt korraldatud konkursi aasta vabatahtliku tiitli pälvis Pärnumaal spordiüritusi korraldava Kahe Silla Klubi logistikajuht Andres Tinkus.

Tallinna Ülikoolis 3. novembril toimunud galal jagati SCULTi poolt tunnustust erinevates kategooriates. Nii toodi eraldi välja aasta spordivabatahtliku, kuni 18-aastase noore vabatahtliku ning väljaspool Eestit tegutsenud vabatahtliku panused. Tänusõnu jagus neilegi, kes on vabatahtlikke kaasanud ja innustanud või on mõnel muul moel sektori arengule kaasa aidanud.

Žürii, kus teiste seas oli ka kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, otsustas aasta vabatahtliku auhinna anda Pärnu Kahe Silla Klubi pikaajalisele logistikajuhile Andres Tinkusele. 2007. aastast Pärnus toimuvate Kahe Silla jooksu ja teiste suuremate spordiürituste juures logistikuna tegutsevale Tinkusele tuli tunnustus meeldiva üllatusena.

„Vabatahtliku töö juures köidab mind enim teadmine, et saan teha meelepärast tööd. Tegelen detailidega ning hiljem analüüsides on hea mõelda, kuidas üks või teine töölõik laabus“, mõtiskles Tinkus.

Preemia saaja lisas, et indu lisab vabatahtlikult tegutseva tiimi südikus ning teadmine, et kõik on ühe suure asja eest väljas. „Kohati kipuvad emotsioonidki pea kohal kokku lööma, kuid asju, mis selle töö juures ei meeldiks, otseselt ei olegi“, arvas logistikajuht.

Vabatahtlikuna tegutsemine on logistikainseneri diplomit omava Tinkuse sõnul andnud talle palju häid sõpru ning noormees on tänu vabatahtlikule tööle spordiga isegi tegelema hakanud. „Kindlasti ei saa alahinnata uusi kogemusi, mida Kahe Silla Klubis tegutsemine mulle andnud on“, rääkis aasta vabatahtlik.


Foto: aasta spordivabatahtlik Andres Tinkus (SCULT Estonia)

Kommenteeri