fbpx
Kommentaarid puuduvad

Erki-spordi veetav superkross on üha menukam

Pärnumaa üks tuntumaid autosporti edendavaid klubisid on Erki-Sport, mille eestvedajad, isa ja poeg Eiki ja Erko Eriste on tulihingelised ala fännid, kelle korraldatavad karikavõistlused superkrossis tõid möödunud hooaja jooksul kokku enam kui 100 eri võistlejat.

Vanem Eriste hindab, et 40 harrastajaga spordiklubi on suutnud autospordi juurde uusi noori tegijaidki kaasata. Traditsiooniks on saanud kohalike autosportlaste hooaja lõpuüritus, mis mõeldud tänutäheks harrastajatele ja toetajatele.

Eiki Eriste, kuidas möödunud hooaja kokku võtate, millised on peamised õnnestumised?

Tänavu käis rajal 120 eri võistlejat, kelle seas oli nii noori kui vanu. Tavapäraselt on meil avatud noorte- ja vabaklass, kus toimub mees-mehe vastu jõukatsumine. Eraldi on esi- ja tagavedu. Ringrajal peetavas superklassis on rehvivalik vaba, mujal kasutame tänavasõiduks mõeldud toodangut.

Huvitav oli see, et koroona mõjus meile hoopis hästi, sest inimesed ei saanud välismaal käia, mistõttu jagus nii sõitjaid kui pealtvaatajaid. Üks osas võistlejatest sõidab sportautodega, kus samuti on eelpool nimetatud kategooriad, lisaks naiste arvestus. Seegi klass oli osavõtjaid tulvil, mis teeb heameelt. Kõik tulemused ilmuvad peagi ka autospordi liidu välja antavaks aastaraamatus, meie tegevusest saab parima ülevaate veebilehel superkross.ee.

Kui kaua olete superkrossi sarja korraldanud ja kus etapid toimusid?

Äsja lõppes 31. hooaeg. Vanemad fännid kindlasti mäletavad, et esimesed võistlused toimusid enam kui 30 aastat tagasi praeguse Port Artur II territooriumil ja selle lähistel, kus oli kunagi raudteedepoo.

Kodurajaks peame Tori vallas asuvat Taali rada, mille uus omanik Raimond Pärn on andnud meile kompleksi mõistlikel tingimustel kasutada. Varem sõitsime kunagisel Audru ringrajal, praegu Porsche ringi nime kandval areenil sagedamini, nüüd piirdusime kahe korraga.

Võistluskalendrisse kuulub kuus etappi, mis minu arvates on täpselt paras: seda pole vähe ega paljugi mitte. Tahaks jäärada ka korraldada, ent selleks peab ilmataat võimaluse andma – viimased hooajad on olnud antud plaanis väga heitlikud.

Hooaja säravatest tähtedest rääkides, keda esile saab tõsta?

Noortest saab esile tuua maakonna autospordi meistriks kroonitud Albert Pärtelsoni, tubli arenguhüppe tegi Katrina Mathiesen, kes pälvis samal jõuproovil parima naise au. Viljandi mees Sander Roosimaa on kõva: temal on nüüd Kairo Kallase vana masin ja see tandem töötab väga hästi. Mind teeb rõõmsaks teadmine, et noori mehi on kenasti juurde tulnud, eriti Pärnu kandist.

Kutsusime autosportlased ja toetajad Strandi tänuüritusele, kus tunnustasime tegijaid ja võtsime hooaja kokku. Selliseid kokkusaamisi on väga vaja. Kõik ootavad pikisilmi juba järgmist hooaega. Võistluskalender on meil igatahes juba valmis.


Vahur Mäe

SoundVoice OÜ
Papiniidu 35-34, 80022 Pärnu linn, Pärnu
E-post: info@soundvoice.ee
Telefon: +372 5660 8532

Kommenteeri