fbpx
Kommentaarid puuduvad

Heategevuse nimel silkas Pärnus ligi 1100 koolinoort

Neljapäeval, 10. mail toimus 25 kohas üle Eesti suur heategevuslik teatejooks, kus osalesid 5.-9. klasside lapsed ja noored. Pärnu rannapargis toimunud jooksul silkas head tehes ligi 1100 koolinoort.

Pärnu etapp on olnud pea alati üks populaarsemaid ning ürituse korraldaja Margit Suhhostavetsi sõnul leidis tänavu tee rajale pea 1100 osalejat Pärnumaa linna- ja maakoolidest. Iga õppeasutus võis panna loendamatul hulgal välja kaheksaliikmelisi võistkondi, kes läbisid vahetuste kaupa rannapargi looduskauni ringi.

Ürituse avasõnad ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ning noori tervitas korvpalli Eesti meistrivõistluste pronksiseeriaks valimistuv Pärnu Sadama meeskond. Soojendusvõimlemise eest hoolitses Pärnu kesklinnas tegutsev Klubi 26.

Teatejooksuga kogutakse annetusi

Heategevuslik teatejooks on samaaegselt 25 Eesti linnas toimuv noorteüritus, mille eesmärgiks lisaks laste liikumisharjumuste kujundamisele on tähelepanu pööramine erivajadustega noorte heaolule.

„Tegemist on heategevusliku üritusega, mis toetab liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama,“ märkis korraldaja.

Helistades numbrile 900 7777, annetatakse kõne pealt seitse eurot Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele, mis keskendub liikumisvõime kaotanud laste ja noorte taastusravile. Annetustelefon on avatud aastaringselt.

Tänavusest teatejooksust kogutud toetusraha on plaanis kasutada Haapsallu ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks. Projekti kogumaksumuseks kujuneb eeldatavalt 200 000 eurot, millest hetkel on koos alla vähem kui kolmandik. Haapsalu raviasutuse juhataja Priit Eelmäe sõnul saavad tulevikus parki kasutada kõik patsiendid east sõltumata.

„Pargi valmimine peab lahendama kolm suurt probleemi: looma erivajadustega lastele ligipääsetava mängimiskoha, tagama liikumispuudega täiskasvanutele treeningvõimalused ning andma ratastoolikasutajatele multifunktsionaalsel rajatisel võimalused arendavatel tasapindadel treenimiseks,“ märkis Priit Eelmäe.


Postituse foto: tänavuse jooksu eel (Margit Suhhostavets)

 

Kommenteeri